Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem akarnak dolgozni a...

Miért nem akarnak dolgozni a magyarok, és egyáltalán miből élnek akkor?

Figyelt kérdés
Nem csak betanitott munkára, hanem most már egyre több munkakörbe képtelenek Magyarországon munkást találni, lassan már elég jó fizetésért sem.Olyat is hallottam, sőt látok is sok helyen, hogy inkább várják otthon a 22 ezer ft összegű munkanélküli járadékot, ahelyett, hogy elmennének dolgozni teljesen egészséges emberek, tehát nem arról van szó, hogy valami bajuk lenne, és azért nem dolgoznak. A BKK is lassan hiába keres buszsofőrt, egyszerűen már oda se akarnak menni dolgozni az emberek, pedig ott a fizetés sem annyira kevés.Több dolgot sem értek ennek kapcsán: Egyrészt ezek az emberek honnan várják a pénzt, miből élnek meg akkor egyáltalán, ilyen sokan eltartatják magukat valakivel, vagy mi van? Másrészt az államnak miért éri meg munkanélküli segélyeket osztogatni? Amikor tudják nagyon jól, hogy hatalmas a munkaerőhiány, és ez csak rosszabb lesz...

2017. szept. 16. 18:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:

Külföldön dolgoztam, összeraktam pár milliót, utána haza jöttem szülői házba, szüleimnek adok minden hónapban pénzt, ők főznek, bevásárolnak ami kell.

Az volt a tervem, hogy teherautó sofőrként dolgozok majd Magyarországon, meg is csináltam minden papírt hozzá meg vizsgákat, de kiderült a végén, hogy béna vagyok az ilyen nagy járművek vezetéséhez, két cégnél is dolgoztam de egyiknél kirúgtak a másiknál pedig már én mondtam fel, mert nem ment.

Jelenleg itthon vagyok, alkalmi munkákat vállalok és gondolkozom, hogy hogyan tovább.

A munkanélkülibe nem jelentkeztem be, mivel van pénzem megélni, szóval nem élősködök az államon. Sőt még én fizetek havi 7000 forintot az apehnek is TB miatt.

Ja és 30 alatt vagyok egyébként és egy érettségim van.

2017. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
100%
A 200.000ft nem számít rossznak. Aki nem megy él annyiért az tényleg nem akar dolgozni!
2017. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
64%

Az, hogy valaki nem dolgozik még nem jelenti azt, hogy eltartatja magát akár az állammal, akár a családjával.

Pl. sokan élnek ingatlankiadásból vagy egyéb passzív jövedelemből, teljesen legálisan.

-

A MUNKAERŐHIÁNY NEM ABBÓL ALAKULT KI, HOGY AZ EMBEREK NEM AKARNAK DOLGOZNI. ÉPP FORDÍTVA!!!! MA SOKKAL TÖBB EMBER DOLGOZIK, MINT NÉHÁNY ÉVE.

Amikor a Fidesz kormány hatalomra jutott és 1 millió új munkahelyet ígért 10 év alatt. Sokan nem hittünk nekik, de a statisztika őket igazolja pártállástól függetlenül.

2017. szept. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!