Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem veszik sokan figyele...

Miért nem veszik sokan figyelembe, a pápát sem a migráns kérdésnél?

Figyelt kérdés

Amit Bayer Zsolt mondott Ferenc pápáról, azt úgy emlékszem nem ítélték el (?), és Bayer sem lépett vissza a kijelentésétől. És minderre mind tudjuk, hogy az volt az ok, hogy Ferenc pápa kikért állt ki, szerintem úgy ahogy vállalható egy pápától.

És II János Pálhoz hasonlítva minősítették le.


"Az éhezők tömege – gyermekek, nők, öregek, menekültek, bevándorlók és munkátlanok sokasága – emeli hozzánk jajszavát. Kérlelnek minket, és válaszban bíznak. Hogy zárhatnánk be fülünket, s hogy zárhatnánk el tőlük azt az öt kenyeret és két halat, melyet Isten helyezett a kezünkbe? Ha mindegyikünk hozzáteszi a magáét, akkor mindannyian tehetünk a szegényekért."


Szerintem veszett fejsze nyele....


Miért nincs következménye?



II János Pál is kiált volna azokért akikért Ferenc Pápa kiáll? Hiszen mindketten aktívan vették ki a részüket a világpolitikai kérdésekben.



2017. okt. 21. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem arról, hogy a keresztény embernek, amire hivatkoznak akik a migráns "ellenes" állást képviseli, véletlenül nem a ló másik oldalán a helye?"


Tudtommal a kereszténység nem egészen arról szól, hogy minden jött-ment jöhet európába.

2017. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 A kérdező kommentje:
Nem, de az egyetlen vallás ami nem szegregál, hierarchizál, hanem az emberek megváltoztatására, megsegítésre, szolidaritásra, megbocsátásra tanít. Hogy a bajban ott legyél valaki mellett. Sajnos léthatóan kevés sikerrel.
2017. okt. 21. 22:32
 13/67 anonim ***** válasza:

Még akkor sem köteles segíteni az illető pl. egy olyanon aki nem is hajlandó igazából az ún. segítséget elfogadni, netalán inkább követelőzik helyette.


Nekem olyan önigazolás keresésnek tűnik amiket eddig írtál.

2017. okt. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 A kérdező kommentje:
Neked annak tűnik nekem, emberi viselkedésnek. A fordítottja igaz, pl amikre sugallsz az önigazolás. "nem is akarnak segítséget, csak követelőznek, mindenféle jöttment, stb".
2017. okt. 21. 22:39
 15/67 anonim ***** válasza:

Az még mindig nem segítség, hogy mindenki jöjjön aki csak akar az itt élő európaiak kárára akár. :D

Ugye volt már párisz, berlin, nizza, satöbbi.


Hiába takarózol a segítő kereszténység dumája alá, ahogy a mostani idolotok a pápa. (Most akkor nincs valláskárosultazás?) Tegye meg ő maga is, és fogadjon be a Vatikán! Szerintem nincs ott akkora szegénység.

2017. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 A kérdező kommentje:

Igen akkor elmondom mégegyszer, úgy látszik, ez nem megy elsőre:

Ha a bűnözők ellen akar fellépni valaki akik kihasználják a lehetőséget arra, hogy európába szökjenek, ahogy meg is történt, azt én is aláírom. De nem ez történik és erről beszél Ferenc pápa, és annyira hívom fel a figyelmet, hogy pápához méltóan.


Megfizetnek a menedéket keresők a bűnözők miatt. Nem takarózok, ha nem kereszténységről beszélnék, akkor is, ha van bennem emberi méltóság ezt felfogom. Nem én takarózok, az másnak a szokása.

2017. okt. 21. 22:48
 17/67 A kérdező kommentje:
ja és tudatosan degradálod a témát arra, hogy "jöjjön mindenki ide". Nem erről van szó. Hanem arról TGM nyomán is, hogy mondhatod e a menedékkérőnek , hogy dögölj meg?
2017. okt. 21. 22:49
 18/67 anonim ***** válasza:
Mért ne mondhatnám?
2017. okt. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként is lehet, hogy sok keresztény a maga módján segít a rászorulókon, pláne többet mint akár te, aki a kereszténység mivoltját próbálná azzal összekötni, hogy aki ilyen vallású az örüljön a bevándorlásözönnek mint majom a farkának, ráadásul mert a pópa is most ezt fújja, az aktuálpolitikai passzátszelet meglovagolva.


Csak aki még gyakorolja is a vallást, és jár Vasárnaponként is a templomba akár az akkor sem köteles birka módjára követnie miket mondogat a ferkó pópa.

2017. okt. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:

"Ha a bűnözők ellen akar fellépni valaki akik kihasználják a lehetőséget arra, hogy európába szökjenek, ahogy meg is történt, azt én is aláírom. De nem ez történik és erről beszél Ferenc pápa, és annyira hívom fel a figyelmet, hogy pápához méltóan."


És akkor szerinted mi lenne a megoldás? Csak mert európa nem tudja a fél világot befogadni!

2017. okt. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!