Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem veszik sokan figyele...

Miért nem veszik sokan figyelembe, a pápát sem a migráns kérdésnél?

Figyelt kérdés

Amit Bayer Zsolt mondott Ferenc pápáról, azt úgy emlékszem nem ítélték el (?), és Bayer sem lépett vissza a kijelentésétől. És minderre mind tudjuk, hogy az volt az ok, hogy Ferenc pápa kikért állt ki, szerintem úgy ahogy vállalható egy pápától.

És II János Pálhoz hasonlítva minősítették le.


"Az éhezők tömege – gyermekek, nők, öregek, menekültek, bevándorlók és munkátlanok sokasága – emeli hozzánk jajszavát. Kérlelnek minket, és válaszban bíznak. Hogy zárhatnánk be fülünket, s hogy zárhatnánk el tőlük azt az öt kenyeret és két halat, melyet Isten helyezett a kezünkbe? Ha mindegyikünk hozzáteszi a magáét, akkor mindannyian tehetünk a szegényekért."


Szerintem veszett fejsze nyele....


Miért nincs következménye?



II János Pál is kiált volna azokért akikért Ferenc Pápa kiáll? Hiszen mindketten aktívan vették ki a részüket a világpolitikai kérdésekben.



2017. okt. 21. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 A kérdező kommentje:

Nem amit írsz az egy két fokkal másabb. Demagógiának hívják. De ha ettől eltekintek, akkor is ugyanazt írnám le amit az előbb.

Reggeltől estig játszhatjuk.


TGM nyomán az is elég, hogy attól, hogy sok baj van velük senki nem tagadhatja, mondhatjuk-e a bajba jutottaknak, hogy dögöljetek meg? Sokak álláspontja, hogy igen. Ennyi.

2017. okt. 22. 13:43
 62/67 A kérdező kommentje:
Ja és kérdezni akartam, nyílván. Arra vagyok kíváncsi, a kezdő kérdés alapján ha nem lenne egyértelmű, hogy meddig is tudnak elmenni egyesek.
2017. okt. 22. 13:44
 63/67 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek 99%-a szerint a ténylegesen bajba jutottakon (azaz a háborús országokból érkezetteken a menekülteken, ami nem azonos a bevándorlóval.) segíteni kell. Aki viszont azért jön Európába, mert itt könnyebb az élet, azokon nem kötelező. Ez miért demagógia? Akkor a menekültet összemosni a bevándorlóval nem demagógia? A dolog gyakorlati vonatkozását is figyelembe venni az elviek mellett az demagógia?
2017. okt. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 A kérdező kommentje:

"Akkor a menekültet összemosni a bevándorlóval nem demagógia? "


nem erről beszéltem egész véletlenül?


"Aki viszont azért jön Európába, mert itt könnyebb az élet, azokon nem kötelező. Ez miért demagógia? "


Azért, mert helytelen megfogalmazás. Mind azért jönnek ide. Az élhetetlen országok lakói is, meg a háborús övezetektől érkezők is. Egyik vonatkozásban sem jól van sűrítve. A szegmenseket nem így szoktuk elkülöníteni, se egybevenni.



Másrészt azt is elmondtam, hogy a mindenkit engedjünk be síkra degradálni lehet a témát, akár nyíltan akár leplezve, de egyik esetben sem jogos, se hasznos.


Mondtam, hogy önmagában objektív megoldáson, működő határrendszeren lenne a hangsúly feltenném a kezem és én is aláírnám. De ez egyenlőre messze van attól. a szolidaritást illegitimálják a helyzet kihasználásra. Ami pedig elengedhetetlen a megoldástól. Az ami ma magyarországon van nem megoldás, hanem pontosan ez.

2017. okt. 22. 14:31
 65/67 anonim ***** válasza:
66%

#59 "Lábra kell állítani a súlyos helyzetben lévő embereket akiket ide vetett az út. "


Mi az, hogy "ide vetett az út" ?


A világ egyes részein mindig is rosszabb volt az élet, mint Európában. Háborúk is folyamatosan voltak.


És miért pünkt 2015-ben "vetette az út" ide a menekülteket, hogy mentőmellény, motorcsónak, mentőhajó, takaró, sátor, szállás, élelmiszercsomag, mobiltelefon, tabori wi-fi, térképek és brossúrákm hogy melyik országban mit kell mondani, rendelkezésre álltak?


Ezeket a falujuktól Münchenig profi szállítmányozók szervezték.

2017. okt. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 A kérdező kommentje:

Hát ez az, ismét konkrét felszólalással jelezted, mondjuk most te, hogy hát ezeket itt el kell tartanunk, azért jönnek, hogy eltartsuk őket, pedig eddig is kibírták ott ahol voltak.

És ez az aminek vállalhatatlannak kéne lennie mindenki számára.

Egy kis szó magyarázat:

Ide vetette az út-szinoníma szótár:

A konfliktusok, és egyéb hasonlók pl az USA és szövetségeseik szerepvállalása, később már orosz szerepvállalás is a kitört polgárháborúk, a megszületett, most megerősödött terrorszervezete, és térnyerésük, olyan jellegű élő halott társadalmakat okozott, akiknek egyetlen dolog maradt hátra néhány évvel ezelőtt már: elhagyni az otthonaikat, és menedéket keresni. Innen indulunk. Nem sok kellett, és már azok is akik már vagy még nem háborús, vagy elnyomott övezet részei, szimplán a nyomor vette rá őket a vándorlásra. Kialakult egy modern népvándorlás.

És vélhetően ez lassú folyamat lesz csökkenteni, és megoldani. Annál rosszabb, és valaki nem is tudja, hogy még ezt is hátráltatja..


Azt hittem kellő ismerettel rendelkezik mindenki, de hát tévedtem..

2017. okt. 22. 23:46
 67/67 anonim ***** válasza:

Ez az "ide vetette az út" pont ugyanakkora félreértelmezhető blabla, mint a genfi egyezményben az "ahol találja magát" -a menekült-.


Amit nagyon ügyesen arra használtak akár háborós bűnösöket elmentsenek, akár arra, hogy valós menekülteket végtelenül repülőgépről repülőgépre pakolgassanak.


A pápa már régóta nem földi helytartója égi hatalomnak, hanem nagyon is földi hatalom kijelöltje.

2017. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!