Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem veszik sokan figyele...

Miért nem veszik sokan figyelembe, a pápát sem a migráns kérdésnél?

Figyelt kérdés

Amit Bayer Zsolt mondott Ferenc pápáról, azt úgy emlékszem nem ítélték el (?), és Bayer sem lépett vissza a kijelentésétől. És minderre mind tudjuk, hogy az volt az ok, hogy Ferenc pápa kikért állt ki, szerintem úgy ahogy vállalható egy pápától.

És II János Pálhoz hasonlítva minősítették le.


"Az éhezők tömege – gyermekek, nők, öregek, menekültek, bevándorlók és munkátlanok sokasága – emeli hozzánk jajszavát. Kérlelnek minket, és válaszban bíznak. Hogy zárhatnánk be fülünket, s hogy zárhatnánk el tőlük azt az öt kenyeret és két halat, melyet Isten helyezett a kezünkbe? Ha mindegyikünk hozzáteszi a magáét, akkor mindannyian tehetünk a szegényekért."


Szerintem veszett fejsze nyele....


Miért nincs következménye?



II János Pál is kiált volna azokért akikért Ferenc Pápa kiáll? Hiszen mindketten aktívan vették ki a részüket a világpolitikai kérdésekben.



2017. okt. 21. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:

Amúgy én nem vagyok semmiféle híve a tűzparancsos, lövetős, aknazáras, satöbbi határőrizetnek.


Ha egy valóban háború elől menekülő az eu-ba akar jönni felőlem jöjjön, csak az otthoni szokásait ne akarja a többségre ráerőltetni, meg eltartatni magát. (Ugye a "hitetlenek" és társai szöveg.)


Viszont ha ez nem teljesül akkor semmi keresnivalója nincs itt, és kotródjon haza!


Ezért felesleges a pópa szövegeléseire, meg a kereszténységre hivatkozni a "szolidaritás jegyében", ha az a jövőben gondokat fog okozni!

2017. okt. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:

"Csak aki még gyakorolja is a vallást, és jár Vasárnaponként is a templomba akár az akkor sem köteles birka módjára követnie miket mondogat a ferkó pópa."


És a KDNP-t se lehetőleg,amikor Sorosoznak..

2017. okt. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:

Tájékoztatásul bemásolom, hogy a Katolikus Egyház Katekizmusa mit mond erről az ügyről (ez a mérvadó):


2241. "A lehetőség határain belül a gazdagabb országok tartoznak befogadni az idegent, aki biztonságot és alapvető megélhetést keres, amit szülőföldjén nem találhat meg. A közhatalom tartsa tiszteletben a természetes jogot, amely a vendéget a befogadó oltalma alá helyezi.


A politikai hatóságok a rájuk bízott közjó érdekében a bevándorlási jog gyakorlását különböző jogi feltételekhez köthetik, különösen azáltal, hogy a bevándorlókat kötelezik bizonyos dolgokra a befogadó országgal szemben. A bevándorlónak hálával tiszteletben kell tartania a fogadó ország anyagi és szellemi hagyományait, engedelmeskedjék törvényeinek és járuljon hozzá a terhek viseléséhez."


Szerintem ebben minden benne van. Tehát, ha a befogadott személy veszélyezteti a közjót, nem tartja be az ország törvényeit - ide írhatnám azt is, hogy magatartásával veszélyezteti az itt élők biztonságát - akkor az Egyház sem mondja azt, hogy nem lehet kitenni.

2017. okt. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 A kérdező kommentje:

"Időnként a hívőknek választani kell tudni a jézusi tanítások és a pápai napi polilizálás között...

"


Nos minek után nem esett le erre, meg amúgy a továbbiakra amik ezután jöttek:

Az utolsó dolog, amit Jézus tett a földön, az volt, hogy meghívott egy rabot, hogy csatlakozzon hozzá a mennyben. Szerette azt a bűnözőt. Azt mondom, épp annyira szerette azt a bűnözőt, mint amennyire bárki mást. Jézus tudta a szívében, sokba kerül egy bűnöst szeretni. De a bűnösnek annál nagyobb szüksége van rá.


Ferenc pápa csak azt tette amit kellett. Azok pedig akik nem teszik és arra hivatkoznak, hogy szembe megy a realitással (nonszensz), meg hogy a keresztény európa erre nem hivatott, és veszélyben van, megtehetik, nem azt mondtam tehát mégegyszer. Megtehetik. Csak az erkölcsi alapra kívántam apellálni a kérdéssel.

2017. okt. 21. 23:28
 35/67 anonim ***** válasza:
76%

Bayert nem lehet komolyan venni. Szerencsétlennek agyára ment a sok pálfordulás, visszavágyik a kommunista, kádárista világba ez van.

A migránsok nem a szívem csücskei, de a pápának ez a feladata. Ő az egyház vezetője.

2017. okt. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 A kérdező kommentje:

"Ha egy valóban háború elől menekülő az eu-ba akar jönni felőlem jöjjön, csak az otthoni szokásait ne akarja a többségre ráerőltetni, meg eltartatni magát."


Téboly. Hadd éljen már saját hagyományaival vallásával. Vagy akkor a Romániai magyarok is térjenek át görögkeleti kereszténységre, ne tanuljanak magyarul, ne viseljenek magyar öltözetet, ne ünnepeljenek magyar ünnepeket, stb? Ez a beilleszkedés? Kettős mérce?

2017. okt. 21. 23:30
 37/67 anonim ***** válasza:

"És a KDNP-t se lehetőleg,amikor Sorosoznak.."


Ti hivatkoztok a ferkóra, meg a kereszténységre a "szolidaritás jegyében", amúgy meg ne politizáljanak a gonoszfasiszta kdnp-k! :D Ami amúgy jelentéktelen, a kutya sem nagyon foglalkozik velük.

2017. okt. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 A kérdező kommentje:

Tévedés , politizáljon mint mindenki. Mindenki aki pap, rabbi, buddhista borjú kismacska stb.

De ne nézzen hülyének. Nekem ne játssza a keresztény harcost valaki aki rasszista álláspontot képvisel.

2017. okt. 21. 23:37
 39/67 anonim ***** válasza:
57%

"Téboly. Hadd éljen már saját hagyományaival vallásával. Vagy akkor a Romániai magyarok is térjenek át görögkeleti kereszténységre, ne tanuljanak magyarul, ne viseljenek magyar öltözetet, ne ünnepeljenek magyar ünnepeket, stb? Ez a beilleszkedés? Kettős mérce?"


Az a téboly ahogy te még mindig vergődsz, és kettős mércéről beszélsz, holott ugyanezeket csinálod! ;P


Pláne, hogy tudtommal nem történnek merényletek, egyebek mint nyugat-európában, sőt az imádott szőröstalpújaid csorbítják a kisebbségi jogokat, amiket szintén szerettek hangoztatni ha úgy kívánja a helyzet.

2017. okt. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 A kérdező kommentje:
nem vergődök, tök jól el vagyok, ne aggódj értem. Önmagad paródiáját adod, hogy nem tudsz érdemi reagálást produkálni, kivédeni nem tudod, letagadni sem, elfogadni sem, ezt úgy hívják erkölcsi csapda. A dolog ettől szomorúbb, nem akarsz kitörni belőle, neked ott jó. Csak terelni próbálod. Ennyi. Nem vergődök tök jól el vagyok.
2017. okt. 21. 23:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!