Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit tennétek, ha visszaállí...

Ti mit tennétek, ha visszaállítanák a katonai szolgálatot nálunk is?

Figyelt kérdés
[link]
2018. szept. 8. 07:56
 11/91 anonim ***** válasza:
92%

Mindent megtennék, hogy elkerüljem.


Nem ezért mert hazaáruló nyámnyila homokos vagyok, hanem azért mert az égvilágon semmi értelmét nem látom. Professzionális hadsereg kell, olyanokból akik katonák akarnak lenni.


A másik, hogy manapság nem engedheti meg sem az egyén, sem az ország, hogy mindenki 1,5 évet elbohóckodjon. Munkaerő hiány van, mindenki elhúz. Így még többen elhúznának és aki marad azt is kivesszük a munkahelyéről mert katonáskodik.


És az egyén oldaláról nézve, én nem örülnék ha menne a levesbe 1,5 évem. Ennyi idő alatt nem kevés szakmai tapasztalatot és pénzt lehet szerezni.

2018. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
89%
Annyit hozzá tennék, hogy a "mai fiatalságot" a "jól megnevelt" sorkatona generáció nevelte fel...
2018. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
90%
Megvan a saját életem, van barátnőm, munkahelyem. Persze hogy nem örülnék, ha valami elmebeteg ötlete miatt elvennének hónapokat, esetleg éveket az életemből emiatt a bohóckodás miatt, amit katonaságnak hívnak. Menjen, akinek van kedve, engem hagyjanak ki belőle. Ha vissza vezetnék a sorkatonaságot, akkor muszáj lenne, de attól még a mai világban értelmetlen marhaságnak tartom. Szerintem mindenkinek van jobb dolga 18 évesen, mint ott bohóckodni. Lehet, hogy valakinek magasztos meg kellemes emlékei vannak, hát az menjen, de mindenkire ne akarja rákényszeríteni.
2018. szept. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
88%
Ideje lenne már végre kimászni a kádárizmusból és a horthyzmusból is.
2018. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
91%
elottem jol leirjak: bebaxna, ha elvennenek akar 6 honapot is, bar ha kapok ott is 2100 euros fizetest boldogan megyek. mert a csaladot is el fogja addig tartani a katonasag? mas vilagot elunk mar, mint 20-30 eve. nem mellesleg igaz, aki azt irja, hogy a mai generaciot az elozo, katonasagban nevelkedett nagymenok neveltek fel. gratula nekik hozza....es en se mennek haza csak azert, hogy ott bohockodjak teljesen feleslegesen. nem mellesleg a haza se ved meg semmi ellen, meg mit adott nekem? semmit. en miert vedenem meg? pont lexarom. lehet lepontozni.
2018. szept. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
93%
Mindent elkövetnék, hogy ne kelljen bevonulnom, bár nekem már nem kell, lenyomtam a magam egy évét még akkor, amikor kötelező volt. Nem sok hasznomra volt, akkor végeztem az iskolával, kezdtem el dolgozni, kereshettem volna egy kis pénzt. Talán akkor lenne értelme a sorkatonaságnak, ha korszerű kiképzést kapnának a fiatalok mindenféle primitív csesztetés nélkül, de még akkor sem biztos, hogy tényleg mindenkinek be kellene vonulnia, nem mindenki alkalmas katonának.
2018. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
84%

#7 mi köze a hazaszeretetnek hogy egy évig vered a f****od, plusz lövészet van 2x? elmész fél évet paintballozni többet tanulsz mint a seregben

drága is, értelme sincs

elég nekünk a Főni hobbijait fizetni

ha annyira akarsz katonáskodni, jelentkezz hivatásosnak

2018. szept. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
6%
Örvendeznék, hogy kevesebb lesz a pávagyermek.
2018. szept. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
8%

"Nem szeretitek a hazátokat?"


Ezek a semmirevalók? Mindnek a disszidáláson jár az esze.

2018. szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs kedvem a sárban kúszni, meg olyanok parancsait követni, akik intelligenciája nem haladja meg egy lepkéét, akkor nem szeretem a hazámat? Mivel teszek többet a hazáért, azzal ha dolgozom és hasznára vagyok a társadalomnak, vagy ha kúszok a sárban? Olyan munkám van, ahol párosával vagyunk beosztva, ha egy hiányzik, akkor megáll a munka, új embert szerezni meg nem olyan egyszerű. Ha elmegyek fél évre sarat túrni meg lövést gyakorolni, akkor bajban lennének. Szeretem a hazámat, de attól a katonaságot szükségtelen, idejét múlt bohóckodásnak tartom.
2018. szept. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!