Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit tennétek, ha visszaállí...

Ti mit tennétek, ha visszaállítanák a katonai szolgálatot nálunk is?

Figyelt kérdés
[link]
2018. szept. 8. 07:56
 61/91 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekek. Azért valamit szögezzünk le. Honvédelem, mint olyan, van. Bárhová "emigrálsz", ott is lesz. Van ahol békeidőben nem vegzálnak, van ahol be kell vonulni. Sajnos vannak háborúk és mindenki nem tud elmenekülni előle, ergó, védekezni kell. Ezért vannak hadseregek. Mi állampolgárok vagyunk, és ha muszáj, valamit tenni kell.


Jó, értem én, megtámad minket mondjuk Bergengócia, erre Józsika szedi a sátorfáját és menni Amerika, mert ott csakis egy katonaköteles magyar srácra várnak. Semmi gond, majd derék amerikai katonák halnak meg helyette, mert NATO.


Magyarul: nem azért van hadsereg, mert Móricka ott érezze jól magát, meg ki tudjon bontakozni a szép kis lelke. Ott ölést kell tanulni. Társadalomban élünk és vannak kötelezettségek. Mehetsz bárhová, ott is lesz.


Én igazán ellenzem és ki is játszottam annó a sorkatonai szolgálatot, épp azért, mert abban a formában nem volt semmi értelme. De azért honvédelemre szükség van. Ki védje meg az országot? A nagymama otthonkában sodrófával?

2018. szept. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem mondta hogy ne legyen katonaság. Fizetett, profi katonák kellenek. Mivel érsz többet? 1 hivatásos, önként jelentkező és megfizetett katonával, vagy 3 kényszerűen berángatott emberrel akinek semmi kedve az egészhez...?
2018. szept. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
94%
60: az én időmben az osztályban volt kb. 3 srác aki űzött valamilyen sportot, mi jártunk inkább pecázni (mondjuk jó is volt). Ma mindennapos a tesi a sulikban és ciki ha nem jársz legalább kondizni. Szerintem sokkal egészségtudatosabb generáció a mai, ez számomra nem kérdés.
2018. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg is lehet jelentkezni a honvédség hivatásos és szerződéses állományába, nem tudják feltölteni a létszámot. A honvédelmet egy jól felszerelt és profin kiképzett hadseregre kell bízni. A 6-9 hónap bohóckodás és 10 lőszer ellövése ennek nem igazán felel meg.


A fegyverek, technikák és a háborúk is megváltoztak az elmúlt 70 évben, tömeghadseregnek már semmi értelme nincs.

2018. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:
93%
egy atomhatalom ország ránk dob egy pici rakétát aztán annyi
2018. szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom a 40 éves hakapeszmaki miért foglal ebben állást, mivel a sorkatonaság gyakorlatilag 1990-ben megszűnt. Gondolom őt 12 évesen már elvitték, hogy ilyen tájékozott:D
2018. szept. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim ***** válasza:
0%

"Én igazán ellenzem és ki is játszottam annó a sorkatonai szolgálatot, épp azért, mert abban a formában nem volt semmi értelme."


Durva lehetett kijátszani:) A csattogós lepkét toltad a kantáros rövidnadrágban, vagy már kutyaszarral báboztál a homokozóban? Egyébként aki zártosztályra való komplett elmebeteg volt csak azt nem vitték el, de azt meg bezárták az elmegyógyra....

2018. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:

"Nem tudom a 40 éves hakapeszmaki miért foglal ebben állást, mivel a sorkatonaság gyakorlatilag 1990-ben megszűnt. Gondolom őt 12 évesen már elvitték, hogy ilyen tájékozott:D"


Már nem azért, de ilyen alapon neked is hallgatnod kellene, mert már nem fog érinteni. Majd mi, akik fiatalabbak vagyunk, eldöntjük, hogyan védjük meg a hazánkat.

2018. szept. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
84%

"mivel a sorkatonaság gyakorlatilag 1990-ben megszűnt."


Ennyi eszed van. Csak akkor minek szövegelsz?


1. 2004 - ben szűnt meg.

2. Akkor 29 voltam.

3. Kaptam több behívót is - csak kijátszottam, nem vonultam be.

4. Voltam vagy négy alkalommal sorozáson.


Amellett rengeteg haverom, rokonom volt katona, így van rálátásom.

2018. szept. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
84%

67.


Lásd 69. - es és asszem a 2. válaszom. Aránylag könnyű volt kijátszani. Ami a csattogós lepkét illeti, '75 - ben születtem, tehát bőven érintett még a sorkatonai szolgálat. Nem a rendszerváltással szűnt meg ugyanis. Én még egy évre mentem volna. '95 - ben voltam először sorozáson.


Azért volt nehéz a helyzetem, mert egészségügyi okra csak korlátozottan hivatkozhattam, mert hivatásos jogsim volt. Kaptam ideiglenesen alkalmatlan minősítést, de nem ez mentett meg végül.


Tájékozódj pubi, mielőbb hülyéket beszélsz.

2018. szept. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!