Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit tennétek, ha visszaállí...

Ti mit tennétek, ha visszaállítanák a katonai szolgálatot nálunk is?

Figyelt kérdés
[link]
2018. szept. 8. 07:56
 31/91 anonim ***** válasza:
84%

"Mai kölköknek is így kéne felnőni, nem ilyen toprongyos világban."


Most is így nő fel, aki nem menekül külföldre. Csak most nem "állami", hanem minden "nemzeti"...

2018. szept. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sokatmondó, hogy mi még mindig itt tartunk, miközben Putyin elnök az orosz diákoknak arról beszélt, hogy „A mesterséges intelligencia jelenti a jövőt, nemcsak Oroszország, de az emberiség számára is. Kolosszális lehetőségek rejlenek benne, de egyben fenyegetés is, a kimenetelt nehéz előre megjósolni. Bárki is lesz a vezető ebben a szférában, a világ ura is lesz.”


# 7


Olyan jól hangzik ez az egész, csak az eskü, a hazaszeretet semmit nem fog érni olyanok ellen, akik több száz akár ezer kilométerre ülnek a kényelmes székeikben és szétlőnek téged egy robotrepülővel.

2018. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
14%

Örülnék neki. Normális keretek között nagyon ráférne az ifjúságra, hangsúlyozom NORMÁLIS keretek között.

Többek között ilyen "elmaradott" országokban is van kötelező szolgálat, mint Finnország, Norvégia, Dánia meg hát Izrael, hogy a klasszikus példát említsem.

2018. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, Dániában tudod hogy megy a sorozás? Megkapod a levelet, elmész a bizottsághoz, megkérdezik, hogy szeretnéd-e teljesíteni a szolgálatot és miért/miért nem. Ha azt mondod, hogy nem, akkor szinte nulla az esélye, hogy be kelljen vonulnod.

És ott nyilván nem magyar színvonalú ellátás van.

Számomra az egyedüli vonzó a sorkatonaságban az lenne, hogy össze lennék zárva egy csomó kanos korombelivel, de asszem ti ezt nem emiatt erőltetnétek:)

2018. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
94%

"Mai kölköknek is így kéne felnőni, nem ilyen toprongyos világban." (reakció a vadalthúskonzerves mondatomra)



:D Ezzel most komolyan mit akart mondani? Tényleg nem értem az embereket néha. Szóval akkor én majd jobb és hasznosabb polgára leszek kishazánknak, ha páncélosból eszem a sűrített nátriumglutamátot és 3 évig várok egy Ladára?


Látom kedves beszélgetőpartner, hogy ennyi évtized alatt sikerült leszűrnie az élet nagy tanulságait, gratulálok hozzá.

2018. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
88%
Na amúgy hadd kérdezzek valamit: A legutóbbi világháború óta (és a sorkatonaság megszüntetéséig) volt-e olyan komolyabb katonai helyzet Magyarországon, amikor a sorkatonai állomány akkora hasznot hajtott volna? Most nem az árvízvédelemre gondolok, mert arra a mai napig bevethető a hivatásos állomány. Csak amolyan nyitott kérdésként....
2018. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
65%
Volt,például 1969 bevonulás Csehszlovákiába.Tudod az okos ember békében készül a háborúra.Mindig voltak és lesznek is háborúk,mi egy szerencsés generáció vagyunk,mert béke van lassan nyolcvan éve Európában köszönhető ez az EU-nak,de nem lesz mindig így,benne van az emberiségben a gyilkolászás.
2018. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
91%
Az 68-ban volt, de meg is jegyezték ezt nekünk a csehszlovákok.
2018. szept. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
20%

# 26/38 Sorkatonaság: megkaptam a kiképzést az fps játékokban. Mi értelme: Melyik országot győznénk le egy háborúban? Vesztes nép a magyar mostanában nem nyert háborút."


Jót röhögtem :XD


Észre sem veszed, hogy mennyire fingod sincs a világról és még te osztasz másokat -.-

2018. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
19%

# 2


én nem tudom minek kell bűnözésre buzdítani a népet.


Ha jön a behívó akkor menni kell és kész. Első a haza!



A fszomat... úgy mennék ki külföldre mint a szélvész, VISZLÁT! -> Kb így. Még meg is köszönném a löketet.

2018. szept. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!