Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit tennétek, ha visszaállí...

Ti mit tennétek, ha visszaállítanák a katonai szolgálatot nálunk is?

Figyelt kérdés
[link]
2018. szept. 8. 07:56
 81/91 anonim ***** válasza:
Szerintem a 80-as válaszoló nem is volt katona, csak kamuzza itt a dolgokat. Vagy kölyök aki álmodozik, meg sorozáson megbukott egyén.
2018. szept. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:

"HakapesziM szerintem engedd el, úgy tűnik valakinek a sorkatonai szolgálat volt az életének csúcspontja, ezért foggal körömmel ragaszkodik hozzá, hogy mennyire szuper."


Nem volt az szuper, de egy ilyen tróger aki mégcsak sofőr sem volt soha, ne ossza már az észt!

2018. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
64%

"Nem volt az szuper, de egy ilyen tróger aki mégcsak sofőr sem volt soha, ne ossza már az észt!"


Te is osztod, aztán lehet, hogy még sofőrnek sem voltál jó :D

2018. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
46%

"Nem volt apád? Az enyém maszek volt '89 - től, nem éltünk rosszul. Anyám óvónő volt, jó nevelést kaptam, bár elhiszem, neked a seregben tanították meg a késsel - villával evést. Jogsim is volt 17 évesen, egy év múlva kocsim is."


Ez mindent megmagyaráz. Milyen maszek? Hazavitt mindent? Óvónő? Az én óvónénim az ózdi kohászati művekben volt martinász 6 osztállyal, de unta és óvónéni lett....

Ne nevettess már...:D

2018. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
46%

Magyarán apád "maszek" volt ami régen azt jelentette, hogy jobban hazavitt mindent a népvagyonból mint egy átlag alkoholista, hisz maszek....

Anyád meg segített 4 osztállyal felkötni a kiskommunista jelzéseket a gyerekekre, esetleg ütötte őket, ahogy minket. Deee közösen elérték, hogy a nyomorult gyereküket ne vigyék el katonának másfél évre az ország másik végébe. Ez is egy életcél....

2018. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy a valóság a tudatunktól független dolog. Nagyon kiszúrsz velem, ha nem hiszel nekem. Akkor ne hidd el.


Nem nagyon izgat, csak mulattat a játék ilyenekkel mint te. Nem vagyok kamionos? Kérdezz! Buktass le! Mintha nagy dolog lenne ilyen sofőrhiányos időkben.


A Svejk a derék katona című alapműben van egy rész - bár gondolom irodalmi műveltséged korlátokkal bír. Svejk, Katz tábori lelkésznek a puccerja (látod, pont ide illik, katonai ihlettetségű mű), mikor egy alkalommal a züllött "szentatya" egy hitelezője jelenik meg a lakásán, a pénzét követelve. Svejk természetesen ki akarja dobni feljebbvalója zaklatóját, mire a katonatiszt meginti, ne tegye - épp vacsorálnak ugyanis - hiszen a régi urak is torzszülöttekkel mulattatták magukat lakoma közben.


Most te is egy ilyen gnóm vagy. Én meg eszem valamit. Most ültem be az Actrosba Scwechaton. Nna, lássuk a műsort!

2018. szept. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:

"A helyzet az, hogy a valóság a tudatunktól független dolog. Nagyon kiszúrsz velem, ha nem hiszel nekem. Akkor ne hidd el."


Jajj ne haragudj, én nem bántani akarlak, nem baj az, ha hazudsz, csak szar. Ez a páv már elég ködössé tette a mondókádat. Én mozdonyvezetőként bejártam a környező országokat, ami betű meg létezik az benne van a jogsimban. Persze neked vasúti jogsid nem lehet. A katonaságnál meg tudtam szerezni mindenféle földi vizi járműről papírt. Nem hinném, hogy t72-es harckocsival lett volna lehetőséged egy vízalatti átkelésre, ha az anyád nemnormálisként kimentett a katonaság alól.

Tudod régen még működtek a dolgok. Ha egy cigány elmebetegként nyugdíjat szedett fel, tuti nem lehetett jogosítványa. Ha te az agyaddal nem lehettél katona, neked sem lehet....

2018. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
84%

87.


Áá, mozdonyvezető. "Vezér". Szili, Gigant, Csörgő? A Mechwartba jártam Kelenföldre, technikumba. '95 - ben végeztem.


Gondoltam rá akkoriban, hogy masiniszta leszek. Történetesen a faterom volt osztálytársa valami mufti volt a MÁV - nál, ki tudtam volna járni, ha nagyon akarom. Csak inkább főiskolára mentem.

2018. szept. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:
Tudom, te űrhajós is lehettél volna ha akarsz, mert a fater "maszek" volt:) Khuurvajó:) Páv-2:) hihihi...
2018. szept. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:

"HakapesziM "

Azért úgy örülök, hogy neked örök életre megadták az alkalmasságit. Itt nekünk szerencsétlen vasutasoknak 55 éves kor felett évente kell bizonyítani, hogy normális e az ember. Pedig sok baj nem történne ha megzavarodik valaki, és 200-al belerongyol a körútba....

2018. szept. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!