Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit tennétek, ha visszaállí...

Ti mit tennétek, ha visszaállítanák a katonai szolgálatot nálunk is?

Figyelt kérdés
[link]
2018. szept. 8. 07:56
 51/91 anonim ***** válasza:
42%

# 44


nehéz úgy dezertálni, hogy még nem is szolgálsz sehol sem okoska

2018. szept. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
0%

49.


Figyu, manapság nincs sok akadálya, hogy külföldön tedd próbára magad. Innentől kezdve kétfelé ágazik a kérdés:


1. Miért nem húzol el innen?


2. Már megtetted. Akkor miért magyar fórumon savazod szülőhazádat? Tán nem megy jól a külföldi nyelv? Valami frusztráció?

2018. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 anonim ***** válasza:
6%

Annyi szügség volna rá, hogy megtanulják a mai fiatalok, ha van egy szál cigi, vagy egy falat kenyér azt 30 vagy többfele kell osztani. Én Záhonyban lakom, Szombathelyre vittek 1,5 évre. Olyan tartós barátságok soha nem köttettek, mint akikkel anno együtt húztunk surranót. 30 év távlatából is évente buli van, és jó barátság. A stabil megélhetésemhez is egy katonatársam révén jutottam.

Ennyivel szegényebb a mai korosztály.....

2018. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
100%

"Örülnék neki. Normális keretek között nagyon ráférne az ifjúságra, hangsúlyozom NORMÁLIS keretek között."


Most őszintén valaki el tudná mondani, hogy mi a gond és mégis min változtatna a hadsereg?


"Többek között ilyen "elmaradott" országokban is van kötelező szolgálat, mint Finnország, Norvégia, Dánia meg hát Izrael, hogy a klasszikus példát említsem."


Erre meg azt mondom, hogy "gyenge" hadsereggel országokban nincsen sorkötelezettség, mint az Amerikai Egyesült Államok, Kína, India, Franciaország, Egyesült Királyság, Japán, Németország.

2018. szept. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
62%

# 53


két mondatban összefoglaltad a lényegét a sorkatonaságnak. Köszönöm neked, mert ennél jobban én sem tudtam volna leírni.

2018. szept. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan tartós barátságok soha nem köttettek, mint akikkel anno együtt húztunk surranót. 30 év távlatából is évente buli van, és jó barátság. A stabil megélhetésemhez is egy katonatársam révén jutottam."


Ez valóban becsülendő, de őszintén te vagy az első akitől ilyet hallani, pontosan ezért nem gondolom úgy, hogy olyan gyakori lenne ez a történet.


Édesapám is volt katona, mégsem találkoztam egyetlen volt bajtársával sem, szembe a régi gyerekkori barátokkal, akikkel mindig összejárnak.


"Ennyivel szegényebb a mai korosztály....."


Engem azért érdekelne, hogy tudod-e garantálni azt, hogy a fentebb leírt dolgok bekövetkeznek függetlenül attól, hogy kik és honnan érkeztek az ország valamelyik laktanyájába?

2018. szept. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként nem volna ördögtől való egy alapkiképzés. Egy fiatal férfinak miért ártana egy kis sport, fegyverismeret?


A baj, hogy anyagi csőd manapság hónapokig nem keresni. Ezt kéne valahogy kompenzálni.


És ne az a régi sorkatonai szolgálat legyen, amikor átlag 10 lőszert lőtt ki a baka, mert annak aztán semmi értelme nem volt.

2018. szept. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
100%

"Egy fiatal férfinak miért ártana egy kis sport, fegyverismeret?"


- a mai átlagos fiatal férfiak sokkal többet sportolnak mint évtizedekkel ezelőtt, ha úgy tetszik, divat a testtel való törődés. A fegyverismeret pedig egyáltalán nem mindenkinek való, pl. nekem sem.


Úgy általában él ez a sztereotípia, hogy "bezzeg a katonaság milyen jót tett a férfiaknak és most is milyen jó lenne a nyápic plázafiúknak, ott megtanulnák milyen az élet"


....hagyjuk már... Manapság egy férfinak nem csak az a dolga hogy kemény legyen mint a vídia. Mindenki hajt - nő és férfi egyaránt - hogy felépítse az életét iskolái után, nem katonásdit játszani. Így is van aki katona akar lenni, fizessék meg, hajrá.

2018. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
100%

"Egy fiatal férfinak miért ártana egy kis sport, fegyverismeret?"


Nekem a sporttal semmi bajom, csak szerintem azt megkaphatom a honvédség nélkül is. Olyan sportot amit én választottam.

2018. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
58%

"a mai átlagos fiatal férfiak sokkal többet sportolnak mint évtizedekkel ezelőtt, ha úgy tetszik, divat a testtel való törődés. "


Hát én ezzel fiatalként vitatkoznék. Csak áttevődött, régen fociztak, ma gyúrnak. Ténylegesen nem hiszem, hogy több lenne.

2018. szept. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!