Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszűntetik a lakástakarékpén...

Megszűntetik a lakástakarékpénztárakat. Erre mi a válaszotok, kedves Fidesz szavazók?

Figyelt kérdés

[link]


Évek óta folyton fel-felröppent, hogy meg fogják őket szüntetni, ti Fidesz fanatikusok mindig lehurrogtátok az embereket, hogy "nem fognak megszűnni".

Erre most jön egy Bánki Erik nevű senkiházi és az ő indítványára Fidesz szokáshoz híven egyeztetés és az érintettek (pláne a lakosság) megkérdezése nélkül ma kitalálták, holnap megszavazzák, jövő héten törvény lesz belőle.

Szerintük "nem szolgálja eredményesen az otthonteremtési célokat", mert az átlag dolgozó ember egy kis pluszhoz jutott, hogy lakást vegyen, vagy felújítsa a meglévőt.


Szerintük a CSOK a megoldás: ergo, ha nincs legalább 3 gyereked, akkor a Fidesz szemében nem vagy senki.


"További probléma a programmal a kormány szerint, hogy a megtakarításokból jellemzően nem épültek új lakások"

Persze, hogy nem épülnek, hiszen egy új lakás 25 millió, egy új családi ház meg minimum 30 millió. Ennyi pénze nincs egy átlag családnak, 30 millió hitelt meg 25 évre csak egy őrült vesz fel. Még ha két, jól kereső fentőttről van is szó, örülhetnek, ha egy felújított panelt tudnak venni. Nem mindenki örököl 15 milliós házat a nagymamájától!


Nem művelt még elég mocskot ez a kormány? Sorra megszűntet minden olyat, aminek kicsit is volt értelme és az átlagember javát szolgálta. Magánnyugdíj, cafeteria, adójóváírás, most meg az LTP. Mekkora marhának kell lenni, hogy valaki még mindig rájuk szavazzon?



2018. okt. 15. 13:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
1%

a válaszolók közül amúgy érint valakit személyesen a téma?

vagy csak úgy megintazorbánoztok egy jót?

mert engem igen, és már évek óta bánom hogy ebbe a szar megtakarításba tettem /teszem a pénzem mivel kivenni jó ideig még nem fogom tudni.


"A lakástakarékpénztár egyébként elég népszerű konstrukció volt a lakásra gyűjtők körében, ugyanis a szerződések halmozásával és az állami támogatáson felül választható kedvezményes hitellel elég szép összeghez hozzá lehetett jutni néhány év takarékoskodással, egyéb feltételektől mentesen."


na itt ferdített megint egy szépet az index, ugyanis az a néhány év min. 10 év :)

2018. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 A kérdező kommentje:
#19: Na igen. 15 évig, a teljes futamidőig fix 3%-os kamatot fizetek. A törlesztőm minden hónapban forintra pontosan ugyanannyi. Egy sima bankhitelnél ilyet nem kapsz. 4-5% alatt nincs lakáshitel, ami ráadásul csak 5 vagy 10 évig fix, utána ki tudja, mennyi (nyilván kevés az esély, hogy csökkenjen), ráadásul többnyire még így sem fix a havi törlesztő.
2018. okt. 15. 15:43
 23/80 anonim ***** válasza:
88%
Hazugsag a 10 ev, 4 ev utan lehet felvenni a tamogatast. Nem tiz.
2018. okt. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 A kérdező kommentje:

#21: "na itt ferdített megint egy szépet az index, ugyanis az a néhány év min. 10 év :)"


Na itt vagy nagy tévedésben, ugyanis én pl. 4 évig fizettem havi 10 ezret és utána 9 milliót kaptam hitellel együtt, abból van a lakásom.

2018. okt. 15. 15:48
 25/80 anonim ***** válasza:
87%

"a válaszolók közül amúgy érint valakit személyesen a téma?" - Igen, kérlek szépen, én így vettem a lakásomat 2015-ben, és sose költöztem volna el a szüleimtől, ha ez nincs, most lehet, hogy a diliházban csücsülnék, mert baromi nehéz volt ám velük együtt élni, albérletre meg nem telt, és ebből fogom kifizetni teljesen a hitelt is pár éven belül, így lesz 8 év helyett 5 év a törlesztésem. Nincs gyerekem, nem volt olyan párom eddig, akivel be tudtam volna vállalni nemhogy 3-at, de 1-et sem, volt, aki egyszerűen a szüleim miatt lépett le.

Szóval eléggé erősen érintett vagyok a dologban.

2018. okt. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
18%
4 évig havi 10 ezerből 9 millió? Na neee..... 480 ezer forintot fizettél be összesen, erre jön a támogatás, de akkor sem gyűlt össze több mint 600-650e forint. Négy év alatt.
2018. okt. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
60%
Lehetséges, csak akkor magasabb a hitelrész.
2018. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
18%
Ja, kb. az egész 9 milló az. Ami 4 év alatt 10 ezrével összegyűlik, az kb. kerekítési hiba...
2018. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 A kérdező kommentje:
#26: Kb 650 ezer tőke jött össze, a többi hitel. Az viszont fix kamatozású és kiszámítható. És nem 25, csak 15 évig fizetem.
2018. okt. 15. 16:03
 30/80 anonim ***** válasza:
85%

Havi 20 ezret lehet amúgy befizetni, arra a 4 éves összeg kb. 1 300 000 volt eddig.


Nem sokra elég de azért nem is kerekítési hiba...

2018. okt. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!