Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszűntetik a lakástakarékpén...

Megszűntetik a lakástakarékpénztárakat. Erre mi a válaszotok, kedves Fidesz szavazók?

Figyelt kérdés

[link]


Évek óta folyton fel-felröppent, hogy meg fogják őket szüntetni, ti Fidesz fanatikusok mindig lehurrogtátok az embereket, hogy "nem fognak megszűnni".

Erre most jön egy Bánki Erik nevű senkiházi és az ő indítványára Fidesz szokáshoz híven egyeztetés és az érintettek (pláne a lakosság) megkérdezése nélkül ma kitalálták, holnap megszavazzák, jövő héten törvény lesz belőle.

Szerintük "nem szolgálja eredményesen az otthonteremtési célokat", mert az átlag dolgozó ember egy kis pluszhoz jutott, hogy lakást vegyen, vagy felújítsa a meglévőt.


Szerintük a CSOK a megoldás: ergo, ha nincs legalább 3 gyereked, akkor a Fidesz szemében nem vagy senki.


"További probléma a programmal a kormány szerint, hogy a megtakarításokból jellemzően nem épültek új lakások"

Persze, hogy nem épülnek, hiszen egy új lakás 25 millió, egy új családi ház meg minimum 30 millió. Ennyi pénze nincs egy átlag családnak, 30 millió hitelt meg 25 évre csak egy őrült vesz fel. Még ha két, jól kereső fentőttről van is szó, örülhetnek, ha egy felújított panelt tudnak venni. Nem mindenki örököl 15 milliós házat a nagymamájától!


Nem művelt még elég mocskot ez a kormány? Sorra megszűntet minden olyat, aminek kicsit is volt értelme és az átlagember javát szolgálta. Magánnyugdíj, cafeteria, adójóváírás, most meg az LTP. Mekkora marhának kell lenni, hogy valaki még mindig rájuk szavazzon?



2018. okt. 15. 13:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
62%
Fideszre szavaztam de ez a húzás nem tetszik. Így azon is gondolkodunk, hogy a használt ház felújítás helyett inkább el kéne adni és újat építeni CSOK-kal, ha már ennyire oda akarnak terelni pedig eredeti terv az lett volna, hogy LTP-bol szépen lassan felújítgatjuk.
2018. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
96%

Fidesz logika...A CSOK felhajtotta az árakat, így az általa nyújtott kedvezmény kinullázódik. Mit kell tenni? Adjunk még több ingyen CSOK-os pénzt! Bravo, remélem egy hiperinflációnál is majd pénznyomtatással akarják orvosolni a problémát. Az LTP-k beszántása felemás érzéseket kelt bennem. Amire kitalálták arra valóban nehéz használni, mivel lehetetlen egy házépítésnél/felújításnál elszámolni bármivel...Én legalábbis nem ismerek olyan embert aki számlákkal tudja igazolni az ilyen költségeit. Anno amikor 8 millióért újíttattam fel a 80nm-es panel lakásom (betonig kipucoltattam) én csak az ablakok anyagárának a feléről kaptam számlát...vicc. Viszont hiteltörlesztésre kiválóan alkalmas az LTP, emiatt nagyon sajnálom.

De amúgy megint mi a fityesz taktika? Első évben letolni a bránert az emberek torkán (emlékeztek még a magánnyugdíjpénztári megtakarítások lenyúlására? szintén első éves móka volt.), aztán az agyhalottak megint behúzhatják az X-et rájuk. Éljen a párt!

2018. okt. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 A kérdező kommentje:

#36: Nem tudom eldönteni, hogy most ironizálsz vagy komolyan gondolod...


#37: Persze. Egy az egyben, mint a kommunizmusban. Mindenhonnan azt hallod a médiában, hogy minden milyen jól megy, közben meg rohad az egész ország. Ha már ennyire Kádár Jánost akar játszani Orbán, akkor bevethetné Kádár másik tulajdonságát: azt, hogy hagyta boldogulni az átlagembert. Egy Kádár-kocka és egy Trabant mindenkinek kijárt. Ha nem állandóan csak szívatnák az embert, akkor a lőtéri kutyát se érdekelné, mennyit és honnan lopnak!


#40: Pontosan. Nekem is 3 szerződésem van, saját és szüleim nevén. Nekem lett belőle lakásom, nekik lett belőle felújítás. Innentől nem lesz ilyen lehetőség.


#41: Látod, téged is megvettek kilóra. Már 4 éve is látszott, hogy ezekre nem szabad szavazni... És fognak ők még ettől nagyobb galádságokat is művelni. Szerintem jobban jársz, ha a CSOK helyett külföldre költözöl (én is azt tervezem), mert kb borítékolható, hogy amikor elfogy a pénz, akkor majd benyögi, hogy "bocs, haver, hiába gyártottál 3 gyereket, megszüntetjük a CSOK-ot, és így jártál"


#42: Igen, sajnos így működik. Az embereknek túl rövid a memóriájuk. A mandátum első évében benyomják a sok mocskot, utána tömik a zsebüket, aztán a választás előtt dobnak valami mézesmadzagot és a sok gyepagyú rájuk szavaz. Persze azt elfelejtik, hogy milyen szemétségeket műveltek.


Ha nem a Fityesz lenne már 8 éve a nyakunkon, akkor még mindig volna magánnyugdíj, adómentes lenne a Cafeteria, 25% volna az ÁFA, és több, mint valószínű, hogy már Euro-val fizetnénk. De persze Viktornak az Euro is kakis, mert azt nem tudja úgy manipulálni. Ráadásul a közvéleményt is átállítja, pedig pár éve még az emberek 70%-a (helyesen) támogatta az Euro bevezetését. Mennyivel jobb lenne egy stabil, európai valuta a hülye forint helyett...

2018. okt. 16. 08:44
 44/80 anonim ***** válasza:
74%

Bár nem vagyok fidesz szavazó, azt válaszolom, hogy gratulálok, sikerült megint belerúgni a magyar lakosságba!


A lakástakarék egyik kiemelt célja a hazai lajásállomány minőségének javítása volt az új ingatlanok építésén túl.

Erre a CSOk nem alkalmas, (ahogy másra sem) viszont mivel a fidesz erőből szeret mindent lenyomni az emberek torkán, hát itt is ezzel próbálkozik. Csak jelzem, ettől nem fog több gyerek születni. Rogán elmebeteg lakáslottója sem fog ettől fellendülni (ami mellesleg egy piramisjáték és mint ilyen, bűncselekmény. Úgy látszik, ha az ällam csinálja, akkor nem az...)


Én nagyin sokáig próbáltam toleráns lenni a fidesszel, noha egywtlen pontban sem értettem velük egyet. Mostanra viszont szívós melóval elérték, hogy gyűlòlöm az egész rohadt hordát. Ha fideszessel találkozom ezentúl, kérdés nélkül pofán fogom köpni. Hälából a szavazatáért...

2018. okt. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
95%
Már ki is hirdették. Áder is éppen ráért, aláírta. Tipikus fideszkomcsi tempó. Hétfőn bedobjuk, 36 óra múlva él, had szopjon a pórnép. A fidesz birkák szerint ez persze teljesen rendben van. De hát szerintük az is rendben lenne, ha a fizetésüket lefeleznék, a házukat államosítanák, és naponta 2x kötelező lenne Budapest felé fordulva a Kedves Vezető imádása.
2018. okt. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem a Fityesz lenne már 8 éve a nyakunkon, akkor még mindig volna magánnyugdíj, adómentes lenne a Cafeteria, 25% volna az ÁFA, és több, mint valószínű, hogy már Euro-val fizetnénk."


Nagyon nem értek egyet ezzel az LTP megszüntetéssel, de azért a ló másik oldalára sem kell esni! Nem lenne itt akkor se Euro ha más kormány lenne. És nem lenne kolbászból a kerítés akkor sem.

2018. okt. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
81%

Jól látom, hogy azon megy a vita, hogy jó volt-e az embereknek, hogy hosszútávú, relatíve kis összegű megtakarítást az állam megfejelte némi ingyenzsetonnal? Ti születési szuperképességeteknél fogva vagytok ilyen hülyék, vagy királyotok segít nektek ebben? Ha azon sipákoltok, hogy semmire nem volt elég az összeg, akkor most pláne miből fog venni házat az ember fia? De mondok mást! Nekünk van ház, azonban kb mindent fel kellene újítani rajta! Egy részét MFB-hitelből meg tudjuk oldani, de pl egy fürdőfelújítást nem! A ház strukturális megerősítését nem! És megsúgom: ezek után egyetlen konstrukció sem szolgál ezekre megoldásként, amit az állam támogat! Sőt, az MFB sem az, mert EUs pénzből finanszírozott!

De, a legfőbb dolog: aki rakta annak jó volt, aki nemnrakta azt mivel is károsították meg? Az éves 60 milliárd ft-os támogatási kerettel? Mert akkor megnyugtatnálak, a CSOKra ettől bő többet szántak és költöttek, csak azt éppen olyan tudja igénybe venni, akinek van mellé elegendő lóvéja, és ne gondold, hogy nem a magyar Rotshieldékhoz folyik be, ugyanis nem lehet akárkivel építtetni azt az új házat! Annyira vakok vagytok, de meg is érdemlitek a nyomorotokat! Nem hogy tenni nem akartok a saját érdekeitekért, de még attól is sajnáljátok ezt a megtakarítást, aki egy hangyafingnyivel ügyesebben gazdálkodik a pénzével! Igazi hungarikum ez a hozzáállás! De neveljétek csak a jobbágyokat kosztpénzért az államnak, de aztán tessék kussolni, ha nem lesz aki megvizsgálja, ha beteg vagy nem lesz aki megtanítja olvasni meg számolni....bár ahogy benneteket elnézlek, ez nektek úgysem probléma ...

2018. okt. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
91%

Na mekkora? Feleakkora, mint te, vagy negyedakkora?


Bocs, nézd el nekem, hogy nem sikerült a szívembe zárnom azokat a szrházikat, akik így elbántak egy jó megoldással, meg a lakodsággal!. Nem azért mert ők a fidesz. Hanem azért, amit tettek. Vajon ez pártpolitika?

Vagy inkább az a pártpolitika, hogy ellenzéki jajgatásnak tekintesz valamit (ami egyébként fideszest ugyanúgy negatívan érint) és ennek megfelelő flegmasággal kezeled?

Ennyire ne legyél már óvodás, ha nem kérek nehezet...

2018. okt. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
0%
Ezek szerint nem csak engem talált be a Wbiker privárban? :D
2018. okt. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
75%
Nem, és én még udvariasan válaszolgattam is neki, mert a kérdezővel ellentétben szigorúan szakmai szempontok okán sírta el magát,meg kért engem számon, hogy én pártpolitikát csinálok ebből. Aztán benézek ide, és mit látok, le akar köpködni minden fideszest a büdös prolija.
2018. okt. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!