Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszűntetik a lakástakarékpén...

Megszűntetik a lakástakarékpénztárakat. Erre mi a válaszotok, kedves Fidesz szavazók?

Figyelt kérdés

[link]


Évek óta folyton fel-felröppent, hogy meg fogják őket szüntetni, ti Fidesz fanatikusok mindig lehurrogtátok az embereket, hogy "nem fognak megszűnni".

Erre most jön egy Bánki Erik nevű senkiházi és az ő indítványára Fidesz szokáshoz híven egyeztetés és az érintettek (pláne a lakosság) megkérdezése nélkül ma kitalálták, holnap megszavazzák, jövő héten törvény lesz belőle.

Szerintük "nem szolgálja eredményesen az otthonteremtési célokat", mert az átlag dolgozó ember egy kis pluszhoz jutott, hogy lakást vegyen, vagy felújítsa a meglévőt.


Szerintük a CSOK a megoldás: ergo, ha nincs legalább 3 gyereked, akkor a Fidesz szemében nem vagy senki.


"További probléma a programmal a kormány szerint, hogy a megtakarításokból jellemzően nem épültek új lakások"

Persze, hogy nem épülnek, hiszen egy új lakás 25 millió, egy új családi ház meg minimum 30 millió. Ennyi pénze nincs egy átlag családnak, 30 millió hitelt meg 25 évre csak egy őrült vesz fel. Még ha két, jól kereső fentőttről van is szó, örülhetnek, ha egy felújított panelt tudnak venni. Nem mindenki örököl 15 milliós házat a nagymamájától!


Nem művelt még elég mocskot ez a kormány? Sorra megszűntet minden olyat, aminek kicsit is volt értelme és az átlagember javát szolgálta. Magánnyugdíj, cafeteria, adójóváírás, most meg az LTP. Mekkora marhának kell lenni, hogy valaki még mindig rájuk szavazzon?



2018. okt. 15. 13:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
88%

"Továbbra is fenntartom, hogy ez az egyik legrosszabb befektetési, megtakarítási forma volt,"


Tudsz kockázatmentesen jobbat!? Ja nem, ugye? Na akkor mégiscsak nagyon jó volt. Már ha lakás célra gyűjtött valaki. Mi vásárlásnál többet is fel tudtunk használni. De hitel törlesztésre is kiváló (volt).

2018. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó! Az a baj, hogy ez a szerencsecsomag annyit "tud" a lakástakarékokról, amennyit ebben a kiszámolós cikkben sikerült elolvasnia róla. Az meg eleve egy ferdítés, mivel az egész elmélet egy hibás alapra épül.

Matematikai részletekbe meg bele se menjünk...


A legundorítóbb ebben az intézkedésben az, hogy egyrészt ordít a valós szándék, másrészt szokás szerint mwgint mindenféle átmenet, felkészülés és alternatíva nélkül nekiestek elkaszálni valamit, nert most épp eszükbe jutott.

Hogy ez történetesen milyen mélyen ássa alá az emberek bizalmát bárminemű előtakarékossággal, befektetéssel kapcsolatban, az részletkérdés. Hogy az eddig harsogott öngondoskodás ösztönzése helyett most megmutatták, hogy egy pillanat alatt vesznek el bármit, az emberek még inkább a párnaciha felé fognak fordulni. Okos döntés, okos embwrektől. Ez a medencés kifogás meg egy tragikomikus vergődés annak megmagyarázására, hogy a döglött ló alszik.

2018. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
0%
😂
2018. okt. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
95%
Egyébként tipikus fityesz kommunikáció ami zajlott az egész körül. Medence, szauna...hogyne. Minden ismerősöm és én is azért kötöttünk, hogy abból tudjunk elő/végtörleszteni. Felújítás? Ugyan hogyan használnád fel, ha nem ad senki számlát? Az echo-n néztem kíváncsiságból, hogy mi az álláspont és ott is szokás szerint elbagatellizálták, hogy "hát az emberek már a kutyájuk nevére is kötöttek gyakorlatilag ltp-t". És akkor mi van? Ha tudja fizetni a "kutya", akkor hol itt a gond ezzel?
2018. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért elég életszerűtlen, hogy senki nem ad számlát, pláne, ha kérsz. Ráadásul nem kellett 100%-ban lefedni számlával a költségeket. 30% elírható volt, önerőből elvégzett munkaként. A hazai lakásállomány mocskosul elöregedett, ennek gatyába rázására is jó volt az ltp. A rhadékok most ennek a lehetőségét is megszüntették.
2018. okt. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
51%

Jelezném, hogy 7,5 milliót költöttem lakásfelújításra az utóbbi fél évben. Egyedül az ablakok anyagköltségének a feléről kaptam számlát... :D "életszerűtlen"

Munkadíjakról esélytelen kérni. A burkolónak nagykeres kontaktja volt, ragaszkodott hozzá, hogy az ő nevére menjen a számla a járólapokról, csempékről. Biztos kérhettem volna az én nevemre, de akkor drágább lett volna a móka. Akkor meg már értelmét is veszti a lakástakarék, elégetem a pénzt az éterben. Inkább beforgatom majd az előtörlesztésbe.

2018. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
Sok a feketézés, tény, de társasházaknál is? Szerintem nekik meg fontos a számla.
2018. okt. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
91%

Nyilván fontos. Én is újítottam fel már néhányszor, mindent meg tudtam oldani számlásan.

Ez tipikusan az a téma, ahol az ember arra talál megerősítést, amire keres.

2018. okt. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kérés nélkül adott a villanyszerelő számlát, pedig több százezres tétel volt. Nem mindenki feketézik.


És nyugi, számlával vagy nélküle sem olcsóbb vagy drágább. A feketén szerzett nyereséget a szaki nyeli le úgyis, nem a megrendelő.

2018. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
100%
Meg azért ez milyen indoklás már, hogy ha lopsz csalsz hazudsz akkor jobban jössz ki, mint jogszabályokat betartva... Ez a nagy indoklás?
2018. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!