Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megszűntetik a lakástakarékpén...

Megszűntetik a lakástakarékpénztárakat. Erre mi a válaszotok, kedves Fidesz szavazók?

Figyelt kérdés

[link]


Évek óta folyton fel-felröppent, hogy meg fogják őket szüntetni, ti Fidesz fanatikusok mindig lehurrogtátok az embereket, hogy "nem fognak megszűnni".

Erre most jön egy Bánki Erik nevű senkiházi és az ő indítványára Fidesz szokáshoz híven egyeztetés és az érintettek (pláne a lakosság) megkérdezése nélkül ma kitalálták, holnap megszavazzák, jövő héten törvény lesz belőle.

Szerintük "nem szolgálja eredményesen az otthonteremtési célokat", mert az átlag dolgozó ember egy kis pluszhoz jutott, hogy lakást vegyen, vagy felújítsa a meglévőt.


Szerintük a CSOK a megoldás: ergo, ha nincs legalább 3 gyereked, akkor a Fidesz szemében nem vagy senki.


"További probléma a programmal a kormány szerint, hogy a megtakarításokból jellemzően nem épültek új lakások"

Persze, hogy nem épülnek, hiszen egy új lakás 25 millió, egy új családi ház meg minimum 30 millió. Ennyi pénze nincs egy átlag családnak, 30 millió hitelt meg 25 évre csak egy őrült vesz fel. Még ha két, jól kereső fentőttről van is szó, örülhetnek, ha egy felújított panelt tudnak venni. Nem mindenki örököl 15 milliós házat a nagymamájától!


Nem művelt még elég mocskot ez a kormány? Sorra megszűntet minden olyat, aminek kicsit is volt értelme és az átlagember javát szolgálta. Magánnyugdíj, cafeteria, adójóváírás, most meg az LTP. Mekkora marhának kell lenni, hogy valaki még mindig rájuk szavazzon?



2018. okt. 15. 13:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:

Hm...érdekes...van az oldalnak üzenetküldési funkciója. Használom. Hűha, ez ám a hír!

Időnként próbálnám követni az oldal szabályait és ha valakinek személyes mondandóm van, azt nem nyilvános hozzászólásban teszem meg. Nem tudtam, hogy egyesek ennyire rettegnek attól, ha megszólítják őket.

Igaz, így nektek is rossz, mert a trollkodásotoknak nincs közönsége. Ez fáj annyira? 😉

2018. okt. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
Olvasd el az előtted levő válaszomat és ha sikerült felfogni, akár fel is függesztheted a zokogást.
2018. okt. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
4%

Én megkértem kulturáltan, hogy mesélje el miért volt jó befektetés az ltp. Erre az volt a válasza, hogy ostoba barom vagyok. :D oké


Továbbra is fenntartom, hogy ez az egyik legrosszabb befektetési, megtakarítási forma volt, csak a sok hülye bevadult, hogy állami támogatás hűha... Csak az látja/látta jónak ezt a megtakarítást aki egyáltalán nem ért a pénzügyekhez... Vagy az aki el akarja adni. Gondolom wbájker is ltp üzletkötősködött azért ez a fenenagy felháborodás.


Jah és nem vagyok fidesz szavazó, nagyon nem :)

2018. okt. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
95%

Lakáscélra a lakáskassza volt a legjobb befektetési forma.


Jó volt lakásvásárláshoz, nem számított, hogy új vagy használt lakást akartál vásárolni a segítségével, ugyanazt kaptad (a CSOK-nál nem).

Be lehetett forgatni lakáshitel törlesztésbe.

Jó volt szülőknek, akik a gyereküknek akartak megtakarítani, ha majd felnő, hogy lakáshoz segítsék.

Jó volt nyugdíjasoknak, akik otthonba akartak költözni.

Jó volt társasházaknak közös felújításokra (homlokzat, lift, lépcsőház, fűtés korszerűsítés...).

Jó volt azoknak, akik csak felújítani akarták a házukat/lakásukat.

Jó volt egyedülállóknak is és családoknak is, pályakezdőknek is, időseknek is, meddőknek is.

Minden lakáscélra ugyanúgy járt az állami támogatás, ha tudtad igazolni a lakáscélt, vásárlásra is, felújításra is, idősek otthonára is...


Nekem a meglévő szerződésem még ki tud futni, de újat már nem tudok ilyen jó feltételekkel kötni egyelőre.

A CSOK nekem nem alternatíva, a lakáslottó sem, a panelek felújítására sincs jelenleg alternatíva, mivel panelprogramok sincsenek sok lakásos társasházakra, évek óta, és rengeteg lakást érint.

Én várom, hogy találjanak ki valami más alternatívát helyette, ami ugyanazt tudja, mint a lakáskasszák, de tényleg ugyanazt, ne csak majdnem, ne csak részben, és nem csak én szeretném, hogy legyen alternatíva, a Bankszövetség is kérte.

2018. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
55%

Olvasni való


[link]

2018. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:

Bocs, tapló indítás után nem volt miről beszélnünk. Mellesleg ha már annyira rugózunk a részleteken, te állítottad, hogy nem jó befektetés. Nem nagyon szorgalmaztad ezt alátámasztani, így zokogj!

A kiszámolót nekem feleslegesen lobogtatod, azt is ők írták le először, hogy nem érdemes 4 évnél hosszabbat nyitni. Ezerszer bebizonyítottam, hogy de érdemes. Azt is, hogy hogyan.

Mellesleg igen, valaha voltam ltp tanácsadó. Úgy tizenéve.

2018. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
Megint hazudsz. Privátban sem mocskolódtam. Leírtam, hogy matekból megbuktäl. Elég trágya stílusú hozzászólásra reagáltam ezzel a mondattal, innen kezdődött. A prosztó reakciódra ostobáztalak le. Be is bizonyítottad, hogy okkal tettem. Részemről lezártam ezt a "vitát".
2018. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 anonim ***** válasza:
55%
Na csak kinyögted végre, hogy te is ltp tukmálós voltál. Így megértem miért vagy úgy oda. Hát ez van. Esetleg unit linked biztosításban is utazol mint tuti befektetés? :D
2018. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet mindenki olyan okos/talpraesett/szép mint vébájker. Nekem ennyivel be kell érnem látod.
2018. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/80 anonim ***** válasza:
Egészségedre!
2018. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!