Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz kinyírná a lakástakar...

A fidesz kinyírná a lakástakarékot. Mindenáron élhetetlenné szeretnék az országot tenni?

Figyelt kérdés
Nem voltak elegendőek az eddigi intézkedéseik?
2018. okt. 15. 18:51
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/124 anonim ***** válasza:
68%
"Hát igen, dolgozni kell hozzá." - Vagyis máris kiesik egy lehetőség, amivel a szülő lakáshoz segíthetné a pályakezdő gyerekét, ha a gyerek még csak most kezd el dolgozni... :-)
2018. okt. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/124 anonim ***** válasza:
Bármibe helyezed a pénzed, a hozamot, kamatot nem a két szép szemedért kapod, hanem mert addig, amíg te ott tartod és nem nyúlsz hozzá, azt a pénzt használják, megforgatják, kihitelezik, az adós plusz kamatot fizet a felvett tőkén túl, a cégek termékeket hoznak létre, amit értékesítenek... stb., vagyis tulajdonképpen kölcsönadod a pénzedet használatra, ebből lesz neked hozam, kamat, plusz pénz, nagyon leegyszerűsítve a kölcsönadott pénzednek van egy használati díja, amit megkapsz, mikor már neked fog kelleni újra az a pénz.
2018. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/124 anonim ***** válasza:
0%

"nincs helyette legalább ugyanolyan feltételekkel más"


De van. Önsegélyező pénztár amit előtte vezettek be.


"akinek nem jön össze párkapcsolat, vagy alkalmatlan szülőnek?"


Lásd fentebb.


"micsoda problémát okoz a mamahotel, most meg még nehezebb lesz, ha nem találnak ki gyorsan valamit, ami egyedülállóknak is jó, és apránként gyűjthető"


Pont a 10 éves LTP-ből volt a mamahotel mert nem tudtál 200 ezret beletolni havonta csak 20-at. Lásd fentebb az alternatívát. Gyors önerő összegyűjtés utána hitel + állami támogatással törlesztés.


"az is idióta, meg a bank is, amelyik ad neki."


Bármikor kiadhatja ami hozza a törlesztőt. Az az idióta aki 10 évig gyűjtőget közben meg évi 2 millióval megy fel a lakás ára amit meg akar majd venni.


"A rezsit, kaját, közlekedést, adókat egyebet miből fizeti majd?"


Abból hogy kiadja az egyik szobáját a 2 szobás lakásnak amit vett.


"Manyup egy életképes dolog lett volna"


Ja, de most is tudsz gyűjteni önkéntesen sőt akár még állami támogatást is kapsz rá a befizetett nyugdíjjárulékot meg adónak tekinted amiből a nagyszülőd kapja a nyugdíját. Vagy te miből fizetnéd a mostani nyugdíjasok nyugdíját amíg ki nem halnak?


"Fizettem 4 évig egy LTP-t ... lakásomat 7 millióért"


1,2 millió + 1,2 millió hitel + 0,5 millió = 2,9 millió hogy lett ez neked 7 millió?


"ha nincs pénzed vagy időd, energiád, akkor nem vállalsz 3 gyereket"


Akkor örülhetsz mert az LTP-vel is az nyert akinek 8 gyereke van. Amit bevezettek helyette önsegélyező pénztár ott meg az kap aki dolgozik és fizet SZJA-t. Családi adókedvezményt is a dolgozók kapnak. Piaci lakáshitelt is a dolgozók kapnak.


"Az első házasok kedvezménye meg havi 5000 forint"


Egy LTP-nek meg havi plusz 3666 Ft hozama van az állampapírhoz képest.


"ahelyett, hogy az LTP áthidaló kölcsönét használnák"


Igen, sokkal jobban jársz az önsegélyezővel + piaci hitellel. Főleg hogy nem kell 5-10 évet várnod az elején ami idő alatt 50%-ot nőnek a lakásárak.


"60 helyett csak 35 ezer lesz a törlesztőm ... új hitellel, ugyanakkora összegre és futamidőre fizetnék 54 ezret"


Kevesebbe fizetsz jelenleg, mint állami támogatással. És régi hitelkamatot hasonlítasz a mostanihoz, már a Fundamenta se annyiért adja a hitelt, piaci alapon is találsz már olyan fix hitelt mint a jelenlegi Fundamentás.


Azon pörögsz hogy fix volt a törlesztő azt viszont elfelejted hogy piaci hitellel meg a lakást azonnal meg tudod venni (fixálod a lakásárat és sprólosz 10 évnyi albérletköltséget) 10 év alatt 50%-kal felmennek a lakásárak.


"14 millió értékű lakásra"


16 milliósra számoltam annyiért van 2 szobás.


"Mutasd meg kérlek, hogy egy egyedülálló pályakezdő hogyan tudja igénybe venni a CSOK-ot!"


Nekik bevezették az önsegélyező pénztárat 1 éve az LTP helyett. Csak volt 1 év átmeneti időszak.


"Mi a különbség, ami miatt az egyik fair, a másik meg nem?"


Az önsegélyezőnél fair hogy mennyit kapsz támogatást, mindenki aki dolgozik ugyanannyit kap és nem felújításra van költve mint az LTP-k 74%-a aminek haszna nem volt mert elvitte a számlakérés többlete.


"miért nem lehetett ugyanezt a szabályt meghozni az LTP-re is ahelyett, hogy beszántják az egészet?"


1 éve vezették be az önsegélyezőt az LTP helyett csak volt 1 év átmeneti időszak. Persze lehetne ingyen is osztogatni lakásokat csak megugrana az államadósság.


"Az LTP igenis számított!"


Ja évi 40 ezer sokat számít egy 120 lakásos társasház esetén majdnem 28 forint havonta lakásonként.

2018. okt. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/124 anonim ***** válasza:
43%

"Érv és példa nélkül."


Elég lett volna a köszönöm is hogy sikerült rádöbbened hogy van alternatíva és az önsegélyező pénztár többet ad mint az LTP.

2018. okt. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/124 anonim ***** válasza:
"nem tudtál 200 ezret beletolni havonta csak 20-at" - Egy átlagember eleve nem tud 200 ezret megtakarítani havonta, és sokan örülnek annak is, ha akár csak 20-at sikerül...
2018. okt. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/124 anonim ***** válasza:
43%

"Vagyis máris kiesik egy lehetőség, amivel a szülő lakáshoz segíthetné a pályakezdő gyerekét, ha a gyerek még csak most kezd el dolgozni... :-)"


A megveheti hitelre a lakást a gyerekének ha seíteni akar. De lehet akár adóstárs is a lakáshitelben így ő is igénybe veheti az önsegélyező pénztárat arra a lakásra.

2018. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/124 anonim ***** válasza:
Nekem az önsegélyező pénztárból jövő adóvisszatérítés a nyugdíj előtakarékosságomra megy minden évben, mert arra lesz leginkább szükségem hosszú távon ezek közül. Lakáscélra más kell, és olyan, aminél nem kell választani, hogy melyik ujjamba harapjak, és mire ne takarékoskodjak éppen. Mindenre akarok takarékoskodni, de mindenre másik perselyben, nem akarom összemosni a különböző célú megtakarításaimat, mert van, ami hamarabb kell, van, ami később, és ezeket szeretem külön-külön látni.
2018. okt. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/124 anonim ***** válasza:
0%

"Mindenre akarok takarékoskodni"


Nem igazán ütik egymást csak ha nincs elég SZJA-d.

2018. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/124 anonim ***** válasza:
77%

#89

"Nem egyszerre."

Kérlek vezesd le, hogyan tudok havi 20 ezer forintonként úgy állampapírt venni, hogy az 4 vagy 8 év után egyidőben, egyszerre hozzáférhető legyen, jó hozammal!


"Aki készpénzre vesz lakást azt meg nem kell támogatni. Először azt kell támogatni aki hitellel tud csak lakáshoz jutni."

Ééééérdekes, több olyan embert is ismerek, aki a Fundamenta hitellel megvette, majd szintén Fundamentával felújította a lakást.


"Nem alacsony, már magasabb kamatú volt jelenleg mint egy normál hitel már a hitel miatt se érte meg."

Piaci hitelt nem láttam 5% alatt, míg a Fundinál 4% volt a kamat.


"Dehogynem, törvényileg lehetséges. Kalkulátor kiadja."

A kalkulátor lehet, hogy kiadja, de mikor bemégy a bankba, akkor körbe röhögnek, vagy kérnek még magad mellé 2 adóstársat.


#93

"Pont a 10 éves LTP-ből volt a mamahotel mert nem tudtál 200 ezret beletolni havonta csak 20-at."

Hallod, aki 200 ezret félre tud tenni havonta, annak eddig se kellett az LTP, mert rövid idő alatt megvette a lakást készpénzre.

Te melyik országban élsz? Átlag dolgozó örül, ha egyáltalán félre tud tenni pár ezret, nem 200-at!


"Az az idióta aki 10 évig gyűjtőget közben meg évi 2 millióval megy fel a lakás ára amit meg akar majd venni."

Már bocs, de 2015-ig lefelé mentek a lakásárak. Azóta emelkedtek meg drasztikusan. Igen, kiadhatja az ember, de akkor még mindig nincs saját kégli, ahol élhet, ráadásul mire kifizeti a hitelt és odaköltözhet, újíthatja is fel, ha lesz miből.

Egyébként meg többnyire nem lehet annyiért kiadni a lakást, hogy az a teljes törlesztőt visszahozza.


"a befizetett nyugdíjjárulékot meg adónak tekinted amiből a nagyszülőd kapja a nyugdíját. Vagy te miből fizetnéd a mostani nyugdíjasok nyugdíját amíg ki nem halnak?"

Már egyik nagyszülőm se él, a szüleim meg még nem tudnak nyugdíjba menni, de természetesen a jelenlegi nyugdíjasokat a járulékból kell fizetni. Viszont a manyup és az állami arányát fokozatosan változtatni lehetett volna, és amikor már mindenki manuyupos, akkor az államit kivezetni. Onnantól mindenki magának gyűjt.

Most meg az a helyzet, hogy én fizetem a járulékot, amiből a szüleim még kapnak majd nyugdíjat, de mire én odajutok, már nem lesz aki megtermelje, így vagy külön gyűjtök magamnak a félretett pénzemből, vagy éhen halok, mert az államtól semmi nyugdíjra nem számíthatok.


"1,2 millió + 1,2 millió hitel + 0,5 millió = 2,9 millió hogy lett ez neked 7 millió?"

Áthidaló kölcsönnel, a módozatot kimaxolva. Ott nem 50%-50% volt a megtakarítás és a hitel aránya.


"(fixálod a lakásárat és sprólosz 10 évnyi albérletköltséget) 10 év alatt 50%-kal felmennek a lakásárak."

Albérletpénzt nem spóroltam, mert a szüleimnél laktam, nekik meg lakbért nem fizettem, csak a kajába és a rezsibe adta bele.

És a lakásárak drágaulása is meg fog állni, majd szépen visszamennk. Én is megvártam, amíg mélypontra kerültek az árak, akkor vettem a lakást.


"16 milliósra számoltam annyiért van 2 szobás."

Már bocs, de nekünk egy 15 milliós lakásra épphogy csak megadtak 9,6 millió hitelt. Egy 16 milliós nem lesz elég fedezet egy 11 milliós hitelhez.


"Ja évi 40 ezer sokat számít egy 120 lakásos társasház esetén majdnem 28 forint havonta lakásonként."

Ismét bebizonyítottad, hogy nem értesz az LTP-hez, ugyanis a társasházak havi 60 ezerrel évi 216 ezer állami támogatást kaphattak.

Az pedig 4 év alatt 860 ezer támogatás, plusz a befizetett pénz az összesen 3,7 millió, amiből remekül kijön egy lift felújítása. Pl. a mi 45 éves rozoga, folyton elromló liftünket is ebből újították fel.


#96

"A megveheti hitelre a lakást a gyerekének ha seíteni akar."

Peeersze, pláne ha ő maga is fizeti még a saját hitelét, de pl lenne havi 15 ezre, hogy egy LTP-t indítson a gyereknek...

2018. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/124 anonim ***** válasza:
100%

""Érv és példa nélkül."



Elég lett volna a köszönöm is hogy sikerült rádöbbened hogy van alternatíva és az önsegélyező pénztár többet ad mint az LTP."


Eszerint nem egy nyelvet beszélünk. Amit te alternatívának nevezel, az hasonló elvre épül, mint az ltp, csak kevesebb lehetőséggel. Te meg mintha azon rugóztál volna egy ideje, hogy az jaj, de unfair.


Ez a sztori egyik fele. A másik fele pedig az, hogy mivel az egyik nem ugyanaz, mint a másik, nincs ok tapsikolni. Felteszem, neked sem vigasz, ha levágják a jobb lábad, de vigasztalnak, hogy ott van a bal...



Továbbá nem tudom érvanyagnak értékelni, ha egy tényközlésre annyi a válaszod, hogy az nem úgy van.

2018. okt. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!