Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz kinyírná a lakástakar...

A fidesz kinyírná a lakástakarékot. Mindenáron élhetetlenné szeretnék az országot tenni?

Figyelt kérdés
Nem voltak elegendőek az eddigi intézkedéseik?
2018. okt. 15. 18:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/124 anonim ***** válasza:
5%

"a szüleim támogattak azzal, hogy nekem adták az állami támogatásukat"


Mert akinek nincsenek szülei vagy a nagyszülei korán meghaltak és így nem is kaptak nyugdíjat sem azok kevesebbet kapnak pedig jobban rászorulnának.


"tudták a szegények is használni, mert lehetett havi 5000-et is befizetni"


Tehát te kaptad a 6x6 ezret 36 ezret havont a szegény meg kapta a havi 1500 forintot, nagyon fair. A CSOK-nál legalább fix 600 ezer összeg van attól függetlenül hogy szegény vag ygazdag vagy és attól függetlenül hogy 4 nagyszülőd van vagy árva vagy.


"Mert amikor hitelt ad a bank, akkor nem nyerészkedik?"


De azon is nyerészkedik nonprofit kéne működnie minden banknak. Nem kell még LTP-t is adni a kezükbe amire semmi kamatot nem fizettek és még nyitási és számlavezetési költséget is felszámoltak.

2018. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/124 anonim ***** válasza:
91%

#61: "Mert akinek nincsenek szülei vagy a nagyszülei korán meghaltak és így nem is kaptak nyugdíjat sem azok kevesebbet kapnak pedig jobban rászorulnának."

Ez benne van a pakliban, de erre azt tudom mondani, hogy én meg több TB járulékot fizetek, mint egy minimálbéres, csak mert jól keresek. Holott vigyázok az egészségemre, nincs káros szenvedélyem, eljárok szűrésekre, egészségesen táplálkozok és rendszeresen mozgok.

2 éve voltam utoljára betegszabin. Sokkal kevesebbet költ rám az egészségügy, mint amennyit befizetek.


Lehet, hogy a CSOK-ra mindenki ugyanannyit kap, de azt nem tudja mindenki igénybe venni. Nem tudja a szülő támogatni vele a gyerekét. Nem tud egy nyugdíjas tetőt cserélni belőle, hogy ne ázzon be a háza. Nem tud egy pályakezdő fiatal saját lakáshoz jutni általa.



Tudod egyáltalán, hogy működik a pénzrendszer? A pénz az adósság. Valakinek az adóssága. Ha mindenki minden adósságát vissza tudná fizetni, akkor megszűnne a pénz, mint olyan.

A bank a semmiből teremt pénzt. Nem működhet nonprofit alapon, mert a semmiből létrehozott pénzre szedett kamat az, ami fenttartja a rendszert. Ha nem volna kamat, nem lenne adósság, nem volna pénz sem.

2018. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/124 anonim ***** válasza:
55%

"Sokkal kevesebbet költ rám az egészségügy, mint amennyit befizetek."


Szűrés is pénzbe kerül. És ha egészségesen élsz akkor lehet hogy sokkal tovább kell majd fizetni neked a nyugdíjat és amit TB-re befizetsz azt nem fiatalon használják fel a a legtöbben hanem majd ha megöregedtél akkor gyógyszertámogatás meg a kezelések.


"azt nem tudja mindenki igénybe venni"


Ha valamit mindenki igénybevesz (LTP) akkor az nem javít semmit a helyzeten csak megemeli mesterségesen az ingatlanárakat. De mint mondtam nem tudta mindenki igénybe venni mert van aki 6-ot tudott nyitni és van aki 1-et.


"Nem tud egy pályakezdő fiatal saját lakáshoz jutni általa."


LTP-vel se tud. Nem a havi 3400 Ft-on múlik.

2018. okt. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/124 anonim ***** válasza:
77%
Ahhoz képest elég sokan jutottak ltpvel lakáshoz. Esetleg nekik is mondd el ezt az elméleted.
2018. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/124 anonim ***** válasza:
55%

Te már csak tudod ránézésre, azért volt 74% a felhasználásnak felújítás, nem lakásvásárlás, nem önerő, nem előtörlesztés, hanem felújítás.


Max. az vett belőle lakást aki hatot tudott kötni az meg nem volt fair azzal szemben aki egyet tudott.

2018. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/124 anonim ***** válasza:
75%

Örülök, hogy azért te is beismerted, hogy mégiscsak lehetett ltpvel lakáshoz jutni. Nagy előrelépés ahhoz képest, hogy nemrég az ellenkezőjét állítottad.

Miután ez tisztába került, azt áruld még el, miért akkora probléma, hogy az elöregedő lakásállomány sok példányát sokan ebből tették rendbe? Lakáscélú felhasznälásra volt kitalálva. Abba a felújítás is beletartozik. Azt meg bocs, de elég gyermeteg dolog kifogásként libogtatni, hogy jaj, de akinek csak egy volt...

Ezt meg pabaszkodd el a bankoknak is, amikor hitelt kell felvenni, ők mwg adóstársat kérnek, hogy milyen unfair, higy aki egyedülálló, annak ez sem opció. Panaszold el, hogy egy 90 ezret kereső bem annyira hitelképes, mint aki 400 ezret keres.

Zokon ne vedd, de amit csinálsz, az a kákán is csomót keresés.

2018. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/124 anonim ***** válasza:
0%

"te is beismerted, hogy mégiscsak lehetett ltpvel lakáshoz jutni"


1-2-vel nem jutsz lakáshoz, még önerőre sem elég. Csak a trükköző valójában rá nem szoruló csak nyerészkedő jutott lakáshoz.


"miért akkora probléma, hogy az elöregedő lakásállomány sok példányát sokan ebből tették rendbe?"


Először azt kell megoldani hogy lakáshoz lehessen jutni, nem pedig a már lakással rendelkezőket meg a trükközőket kell támogatni. Nézd meg a Fudamenta szlogenjét, alap amire _építhet_ meg _otthontemetés_ szakértője. Már egyiket se teljesítette mert semmire nem volt elég 1-2 LTP, önerőre se, csak szaunára meg medencére.


"elég gyermeteg dolog kifogásként libogtatni, hogy jaj, de akinek csak egy volt"


Mi gyermeteg azon, hogy valaki többszörösét kapja mint a másik? Akkor holnaptól te 50% ÁFÁ-t fizetsz én meg 5%-ot? Ez így rendben van?


"Ezt meg pabaszkodd el a bankoknak is, amikor hitelt kell felvenni, ők mwg adóstársat kérnek,"


140 nettóval már kapsz 11 millió fix 10 éves hitelt. Itt nem látok problémát. És az hogy mennyit keresel az az embertől függ, nem attól hogy mennyi nagyszülője él.

2018. okt. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/124 TR75 ***** válasza:
86%

#67

"Már egyiket se teljesítette mert semmire nem volt elég 1-2 LTP, önerőre se, csak szaunára meg medencére."

Látom, a fentről megadott szöveg nagyon megy. Lehet, hogy a fővárosban semmire nem volt elég, de vidéken önerőre simán, 2-3 LTP pedig egy lakásra vagy egy házra is.


"140 nettóval már kapsz 11 millió fix 10 éves hitelt. Itt nem látok problémát. És az hogy mennyit keresel az az embertől függ, nem attól hogy mennyi nagyszülője él."


Lézerjohnny-e vagy?

11 milliós hitel 140000 forint keresetre? 10 évre? Egyedülállónak? Ezt kifejthetnéd kicsit bővebben, mert én is szeretem az alternatív világokban játszódó sci-fiket.

Az a helyzet, hogy a fidesz valahonnan pénzt kellett elővarázsoljon. Ez egy logikus (de aljadék) húzás volt. Ebbe az irányba mutat a 9000 közalkalmazott villámgyors kirúgása is. Ezzel is lehet spórolni. Ráadásul tóni lakáslottóját is felpörgethetik vele (gondolják ők).

Nekem az LTP volt az a mód, amivel úgy tudtam gyűjteni pénzt, hogy közben kaptam is hozzá 30%-ot. Az én szempontomból mindegy, hogy a kamat nevetséges volt, és elnyelte a kezelési költség meg az ilyen-olyan lehúzások. A megtakarítás végén +30% pénzem lesz. Hogy az a "polgárok" adójából származik? Ja, a lakájmédiát én is finanszírozom, pedig nem nézem. A k_rva stadionokat is finanszírozom, pedig csak gúnyosan röhögök a magyar meccseken.

Az a helyzet, hogy orbánék zseniális szintre emelték a lopást. Két nap alatt elintézték az LTP-t, a felmerült ötlettől a kihirdetésig, pedig ez aztán nem volt annyira létfontosságú kérdés. Vagy ezek szerint ennyire kellett az a lóvé, amit ezzel nyertek? És mi lesz helyette? A CSOK-ot nyugodtan feldughatják maguknak. Akinek az LTP volt a jó megoldás, annak a CSOK nem lesz.

Olyan károkat okoznak, amit soha nem fog kiheverni ez az ország. Akkor kellett volna tankkal Felcsútra hajtani, amikor a manyup megtakarításokat egy tollvonással lenyúlták.

2018. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/124 anonim ***** válasza:
68%
"Mert akinek nincsenek szülei vagy a nagyszülei korán meghaltak és így nem is kaptak nyugdíjat sem azok kevesebbet kapnak pedig jobban rászorulnának." - Mint ahogyan a CSOK esetén is kevesebbet kap az, akinek bármi okból nincs 3 gyereke, illetve nem jön össze, mit tudom én, mondjuk az egyik szülő meghal, mielőtt összejönne a 3, mert elgázolja egy autó...
2018. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/124 anonim ***** válasza:
68%
"azért volt 74% a felhasználásnak felújítás" - És miért fáj neked, ha valaki felújít, és mondjuk nem ég le a lakása, mert tönkrementek a régi vezetékek mondjuk, hanem felújítással meg tudja ezt előzni?
2018. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!