Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz kinyírná a lakástakar...

A fidesz kinyírná a lakástakarékot. Mindenáron élhetetlenné szeretnék az országot tenni?

Figyelt kérdés
Nem voltak elegendőek az eddigi intézkedéseik?
2018. okt. 15. 18:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/124 anonim ***** válasza:
96%
Aki még mindig nem bírja felfogni, hogy a Fidesz feudalizmust épít Magyarországon, az rettenetesen buta egy ember.
2018. okt. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/124 anonim ***** válasza:
74%

Mielőtt kifejteném az álláspontomat, muszáj reagálnom egy elkapott válasgra:


"Lakástakarékkal eddig sem építettek házakat."


Ezt a sületlenséget azért ne nagyon hangoztasd! Ebből építkeztem.



"Ha havi 20 ezret fizettél be (ennél többre nem jár állami támogatás), akkor 10 év alatt tőkével, kamattal, állami támogatással lett kb. 3 millió forintod."


Meglett az korábban is. Plusz nem számoltál azzal (hogy is tetted volna, szemlátomást nem ismered az ltp-t) hogy közvetlen családtagok is nyithattak számlät és felhasználható volt ugyanarra az ingatlanra, plusz volt egy 3,9%-os, fix, forint alapú kölcsön, ami felvehető volt.



"Most ebből nem tudsz lakást venni, jobb, hogy a CSOK-ba forgatják a pénzt"


Most már tényleg nem tudsz. Eddig tudtál.

A CSOK-ot inkább ne emlegesd. Erre ment mi a játék, hogy megi t a fkdesz agyréme legyen a főszereplő, csak annyi a probléma, hogy a CSOK egyrészt nem ugyanarra jó, mint az ltp (tehát ki nem váltja egyik a másikat), másrészt az ltlt gyamorlatilag bárki igénybe tudta venni, akinek volt lakáscélja, ezt ledig ismételten csak a gazdagok tudják kihasználni, akiknek van egy szekérnyi gyerekük.

Sikerült a kormánynak mocskosságban szintet lépnie.

2018. okt. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/124 anonim ***** válasza:
74%

Kiegèszítőnek pedog annyit:


A hazai lakásállomány minősége még mindig elég halovány. A lakástakarékoknak nem csak az új lakások építése volt a célja, hanem a meglevő lakásállomány minőségének a javítása is.


Ennek a szemét kormánynak ez bssza a csőrét. Meg az, hogy Rogán elmebajos lakáslottójára a kutya sem volt eddig kiváncsi.


Az állam is jól járt a lakästakarékokkal, még most is, amikor az állampapír mär nem akkora üzlet neki.


Ha csak ez lett vilna a probléma, akkor lecsökke ti az álltámot mondjuk 15%-ra és még mindig jól járt volna mindenki.


Most viszo t a kislénzűek alól kiräntotta az egyetlen sámlit, megint cssk a saját agybajukra koncentrálnak. Azt hiszik a barmok, hogy hirtelen mindenki nekiáll gyereket csinálni, hogy igénybe vehesse a CSOK-ot, amivel amúgy kitörölheti...az ltpvel viszont azt is jól együtt lehetett (volna) működtetni.


Csak jelzem, hogy ezek az ingatlanok idővel megint felújításra fognak szolrulni. Ezt eddig sokan ltpből oldották meg. Most miből fogják?


Pofán tudnám köpni ezt az aljadék hordát! Meg azt is, akik ezeket megszavazták ide a nyakunkra!

2018. okt. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/124 anonim ***** válasza:
87%

#2: Mégis miért volna jobb a CSOK. Kapsz 10 milliót, ha valahogy ki tudod gazdálkodni az önerőt egy 30 milliós házra és gyártasz 3 gyereket. Köszi. Ha ott vagy 25 évesen, egyedülállóként és szeretnél egy saját kis panellakást, hogy külön költözz a szüleidtől, akkor dögölj meg? Így gondolkodik a Fidesz. Ha nincs 3 kölyköd és nem vagy kőgazdag, akkor nem érsz semmit.


#9: Járt ám hozzá kedvezményes hitel is! Egy 4-5 évig fizetett LTP pont elég volt az önerőhöz és felvettél vele egy 3% fix kamatozású hitelt, aztán lett egy normális lakásod. Igaz, nem új lakás, de legalább saját. Most meg a CSOK-kal kitörölheted a hátsódat, ha nincs legalább 10 milla önerőd.


#14: Erről van szó. Hiába CSOK, az nem fogja ösztönözni az embereket a gyerekvállalásra. Illetve csak az agyhalottakat. Mert aki értelmes, az felméri, hogy hány gyereket is tud eltartani és ha csak egyet, akkor a CSOK miatt sem fog hármat vállalni. Az IQ nullák meg legyártják a 3 kölyköt, nyakig adósságba tolják magukat, aztán amikor jön a válság, az utcára kerülnek a 3 gyerekkel együtt. Szép.


#24: Igen, sajnos. Orbán szemében ha nincs 3 gyereked, akkor nem vagy senki. A jövő generációnak már esélye sem lesz saját lakást venni.


#25: "Egy parlamenti felszólalás volt eddig. Sem azt nem tudni mi az, amit helyette akarnak csinálni (akarnak-e), sem azt, hogy mikortól lenne kivezetve."

Semmit nem akarnak helyette, a CSOK-ot eröltetik és kb. péntektől lenne kivezetve. Nem fogod fel, hogy az a baj, hogy míg az LTP-vel annak is lehetett lakása vagy legalább fel tudott újítani, aki a CSOK-ból teljesen kiesett? Mi van, ha a szülő szeretett volna félre tenni, hogy a gyerekének 25 éves korára lakása legyen? Mi van, ha valaki 28 évesen még egyedülálló, mert pl. elvégzett egy orvosi egyetemet és nem találta még meg a párját? Mi van, ha valakinek biológiai okokból nem lehet gyereke? Az akkor nem is ember? Neki nem jár semmi segítség, hanem lakjon 50 éves koráig a szüleivel?


#33: "Pofán tudnám köpni ezt az aljadék hordát! Meg azt is, akik ezeket megszavazták ide a nyakunkra!"

Szívemből beszélsz!


Most még fizetem az LTP-t, amiből a kéglit vettem. Ha lejárt, szerettem volna újat kötni, amiből majd később felújítom. Így viszont a felújítást max személyi kölcsönből lehet majd, ami 3% helyett 10% kamattal bír. Köszi, Fityesz!

2018. okt. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/124 anonim ***** válasza:
"Szóval szerintem van értelme egy ilyen kijelentésnek szándékos blöffként is." - Kívánom, hogy blöff legyen, őszintén.
2018. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/124 anonim ***** válasza:
21%

#26

"" Most, amikor meg egy hasonló támogatás kivezetése szóba került"

Ugyanaz a kettő? Ugyanolyan rövid és hosszútávú gazdasági hatásai vannak?"

Tényleg nem érted az "ugyanolyan" és a "hasonló" szavak közötti különbséget? Magyarázni kell?

2018. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/124 anonim ***** válasza:
0%

"ott vagy 25 évesen, egyedülállóként és szeretnél egy saját kis panellakást, hogy külön költözz a szüleidtől, akkor dögölj meg?"


A lakástakarék pont nem alkalmas erre. Sok-sok évig kell gyűjtögetned amíg otthon kell laknod, albérletbe nem mehetsz mert akkor sokszorosát bukod annak mint amit nyersz ratja. És nem az évi 72 ezerből fogod megvenni a 20 milliós panelt.


"Járt ám hozzá kedvezményes hitel is! Egy 4-5 évig fizetett LTP pont elég volt az önerőhöz és felvettél vele egy 3% fix kamatozású hitelt, aztán lett egy normális lakásod."


Nem igaz. Nem 3%-os hitel járt hozzá és max. annyi összegig amit előtte összegyűjtöttél. Hogy veszel 2 millióból lakást?


"Neki nem jár semmi segítség"


Az nem az évi 72 ezerből vesz lakást. Évi 72 ezernél többet visz el a gyerek. Tehát előnybe van a gyerektelen.


"Ha lejárt, szerettem volna újat kötni, amiből majd később felújítom."


Most is tudsz kötni, állampapírnak hívják.

2018. okt. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/124 anonim ***** válasza:
83%

#37:

"És nem az évi 72 ezerből fogod megvenni a 20 milliós panelt."

Mert szerinted Budapest = Magyarország, igaz? Tipikus gondolkodás. Képzeld, a CSOK előtt, az ingatlanárak elszaladása előtt egy vidéki megyeszékhelyen 8 millióért vettem egy panellakást! Bizony, 8 millióért! Nem 20-ért! És igen, a hitellel együtt elég volt rá az LTP, amit 5 évig fizettem előtte. Tehát, pontosan alkalmas volt erre. Meg arra is, hogy valaki felújítsa a nagyitól örökölt házat és beköltözzön.


"Nem igaz. Nem 3%-os hitel járt hozzá és max. annyi összegig amit előtte összegyűjtöttél."

Most hiába bizonygatom neked, a saját kézből való információt is hazugságnak veszed. Nem a szomszédtól hallottam. NEKEM van 3%-os FIX kamatozású hitelem a Fundamentánál. Nem 2 millió, hanem 7! Attól, hogy te nem voltál benne az LTP-ben még igenis jó konstrukció volt.


"Az nem az évi 72 ezerből vesz lakást."

Egy szerződés a feleségnek, egy-egy a szülőknek és rögtön a 72 helyett 288 ezer jön évente. Persze ehhez az kellett, hogy 80 ezret félre tudj tenni, tehát nem a nagy semmire jött a pénz.


"Most is tudsz kötni, állampapírnak hívják."

Aha, egy 5 éves Prémium Magyar Államkötvény kamata 3,80%-os, szemben az LTP 5 évre vetített kb 6%-ával. Ráadásul ha 5 év után szükséged van rá, csak egyben vásárolhatod, nem havonta 20 ezerrel. Igazad van, teljesen egyenértékű vele!

2018. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/124 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem érted az "ugyanolyan" és a "hasonló" szavak közötti különbséget? Magyarázni kell?"


Én értem. Te viszont olvasd már el azt amiből kiemeltem. Viszont te a két támogatást egyformán kezelted a hozzászólásod elején - amiből kiemeltem - pedig igazából pont ez a lényeg és ezért megy a hiszti, mert nagyon nem egyforma a kettő és ahogy fentebb többen is leírták, nem ugyanannak a rétegnek nyújt segítséget.

2018. okt. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/124 anonim ***** válasza:

"a CSOK előtt, az ingatlanárak elszaladása előtt"


A válság után Budapesten is volt 8 millióért panel, nagyot mondtál. Az olcsó hitel növeli az árakat és csak kismértékben a CSOK meg az LTP.


"Tehát, pontosan alkalmas volt erre."


Több ember kedvezményét vetted igénybe mégis ők nem laknak abban a lakásban már ez se volt fair. És mint mondod "alkalmas" volt, már nem alkalmas tehát változtani kell.


"NEKEM van 3%-os FIX kamatozású hitelem a Fundamentánál"


Nincs ilyen kamat jelenleg. És a THM-et írjad. Link.


"80 ezret félre tudj tenni, tehát nem a nagy semmire jött a pénz"


De a semmire jött. A többi ember aki nem is ott lakott utána azok után is felvetted tehát ez nem egy fair rendszer előbb még obégattál hogy mi van azzal akinek nem lehet gyereke és mi van most azzal akinek nincsenek szülei?


"Prémium Magyar Államkötvény kamata 3,80%-os, szemben az LTP 5 évre vetített kb 6%-ával"


Az állampapír kamat évente változik jövőre pl. növekszik mert nőtt az infláció. Nem arról volt szó hogy egyenértékű hanem arról hogy ebben is tudsz gyűjteni és alig van különbség ha 5% hoz majd az állampapír. Cserébe nem közpénzből van, nem a többiektől (tipikusan a szegényektől) szeded el a hozamot amit kapsz hanem piaci alapon kapod a kamatot.

2018. okt. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!