Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz kinyírná a lakástakar...

A fidesz kinyírná a lakástakarékot. Mindenáron élhetetlenné szeretnék az országot tenni?

Figyelt kérdés
Nem voltak elegendőek az eddigi intézkedéseik?
2018. okt. 15. 18:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/124 anonim ***** válasza:
55%
Ja 0,1%-ot. Kösz a semmit.
2018. okt. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/124 anonim ***** válasza:
91%

Egy egész valahány százalékot fizetett, de nem tudom ezen miért rugózol. A Fundamenta is a haszon miatt működött. Számodra ez meglepő? Azon is meglepődsz, ha a taxis pénzt kér, amiért elfuvaroz téged? És azt tudtad, h a pék sem szeretetből süti a kenyeret? Így működik a gazdaság, minden szereplő a haszonért dolgozik. Az ltp sem tud működni, ha nincs valami haszna rajta. Te sem jóindulatból jársz be a munkahelyedre dolgozni, az ltp-t sem emberszeretetből működteti a szervező. Viszont az ügyfél is jól járt. Az állam kevésbé, de még mindig jobb lett volna átszabályozni az egészet. Például állami támogatás helyett adóvisszatérítés járt volna, mint az egészségpénztárnál. Csak az kapott volna, aki adózik, és a saját adójából kapott volna vissza valamennyit. De nem, ehelyett beszántották az egészet, mert úgy néz ki nem jönnek az EU pénzek, vagy legalábbis érezhetően kevesebb fog jönni, mint eddig, és így egyből rosszul áll a költségvetés szénája.


[link]

2018. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/124 anonim ***** válasza:
55%

Nem 1% a kamat jóval alatta van. 2500 Ft kamat jött 4 év alatt, első év végén már be van fizetve 240 ezer annak 1%-a a kb. 2500, tehát a kamat jóval 1% alatt van, 1-2 tized anyogy írtam. És akkor még arról nem is beszéltönk hogy ennek többszörösét leveszik mint nyitási díj és számlavezetési díj.


A taxis meg a pék valós munkát végez. Az LTP-ből nyerészkedő bankok meg nem. És amit az ügyfél megkapott pluszban meg nem ért semmit mert annyival drágábbak is lettek a lakások tőle.

2018. okt. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/124 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó! A betéti kamat 1% ezen kár vitázni. Egyedül az Aegon konstrukciója dolgozott 0,1 % betéti kamattal.


Ezt csökkentette a számlavezetési díj.

2018. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/124 anonim ***** válasza:
83%
#7-es vagyok, úgy néz ki, ez mégsem blöff volt, mindenesetre a kormány első olyan lépése, ami tényleg megdöbbentett. Ha valamihez, akkor ehhez nem kell magyarázatot fűzni. Sok olyan dolog van, amire rá lehet fogni, hogy politikai támadás, de most itt tényleg szándékosan vertek szét valamit, ami nagyon hasznos és jó volt.
2018. okt. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/124 anonim ***** válasza:
"A taxis meg a pék valós munkát végez. Az LTP-ből nyerészkedő bankok meg nem." - Jó, akkor ezentúl senkinek ne adjunk fizetést, aki pénzintézetnél dolgozik bármilyen munkakörben, mert egyesek szerint nem végeznek valós munkát... Igazából fölösleges a banki személyes ügyfélszolgálat is, a telefonos ügyfélszolgálat sem kell, nem baj ám, ha összeomlik a netbank, minek az...
2018. okt. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/124 anonim ***** válasza:
83%

#40 "Nincs ilyen kamat jelenleg. És a THM-et írjad. Link"

Jól mondod, JELENLEG nincs ilyen kamat. Viszont 3 éve, amikor a lakást vettem, még volt. A teljes 15 éves futamidőre fix kamat.

Hogy azóta már csak magasabb kamatra van hitel, engem nem érint, mert ez a konstrukció fix kamatos. Igen, ha csökkentek volna a kamatok, az sem érvényesülne, de tudtam, hogy inkább növekedni fognak.


"De a semmire jött. A többi ember aki nem is ott lakott utána azok után is felvetted tehát ez nem egy fair rendszer"

Miért is? Ha a szüleim támogattak azzal, hogy nekem adták az állami támogatásukat, nekem lett lakásom, nekik meg lett felújítás a házukra. Miért is baj, ha a szüleim támogatnak?



"ebben is tudsz gyűjteni és alig van különbség ha 5% hoz majd az állampapír. Cserébe nem közpénzből van, nem a többiektől (tipikusan a szegényektől) szeded el a hozamot amit kapsz"

De az állampapírt egybe kell, hogy megvedd, mert ha havi 20 ezer forintonként veszed, akkor nem egyszerre fognak lejárni, tehát köszönő viszonyban sincs az LTP-vel. Az meg, hogy a szegényektől veszem el a hozamot, nettó hazugság. Éppen a CSOK az, ami csak a tehetőseknek kedvez, az LTP-t meg tudták a szegények is használni, mert lehetett havi 5000-et is befizetni.



#53: "A taxis meg a pék valós munkát végez. Az LTP-ből nyerészkedő bankok meg nem."

Mert amikor hitelt ad a bank, akkor nem nyerészkedik? Akkor valós munkát végez? És a politikusok? Na azok aztán egy árva napot nem dolgoztak még tisztességesen az életükben!


#55: "a kormány első olyan lépése, ami tényleg megdöbbentett"

Akkor neked elég magas az ingerküszöböd. 8 év alatt rengeteg hasonló mocsokságot műveltek már! Magánnyugdíj ellopása, új tákolmány, cafeteria kinyírása, Pénztáros Lőric, traffikmutyi, stb stb stb...

2018. okt. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/124 anonim ***** válasza:

"A betéti kamat 1% ezen kár vitázni."


5-10 éve lehet annyi volt. A mostani kalkulátorok 2500 Ft kamatot írtak ki kb. mindegyik szolgáltatónál 4 év alatt ami 0,2% körüli.

2018. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/124 anonim ***** válasza:

"ezentúl senkinek ne adjunk fizetést, aki pénzintézetnél dolgozik bármilyen munkakörben"


Jól látod. A bankoknak nonprofit alapon kéne működniük. Mivel olyan pénzre szednek kamatot amivel nem is rendelkeznek. Sehol máshol nem tudsz úgy kölcsönadni valamit és szedni rá a bérleti díjat hogy nem is rendelkezel az adott eszközzel.

2018. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/124 anonim ***** válasza:

"Viszont 3 éve, amikor a lakást vettem, még volt."


És 3 éve nem is lett megszüntetve az LTP. Elpofátlanodtak, betéti kamatot megszüntették, hitelkamatot emelték, kell a profit a sok ügynöknek. Ami nem működik már azt be kell szántani. OTP-nél 74%-a az LTP-knek felújításra lett költve tehát olyat gazdagított akinek már volt lakása. A maradék 26% meg valószínűleg a 2. lakását vette belőle kiadásra vagy előtörlesztett. Ezek mind olyan kategóriák akinek már van lakása tehát nem kéne támogatni őket.

2018. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!