Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, hogy a kormány...

Miért baj az, hogy a kormány megpróbálja a lányokat rábeszélni a gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés
2018. okt. 18. 11:16
 41/92 anonim ***** válasza:
39%

Ráadásul a dolog még ennél is bonyolultabb. Pl. az én anyósomék még 11 - en voltak testvérek. Szüleim négyen - négyen. Nekem már csak egy húgom van. És nekem egy gyerekem.


Továbbá kitolódik a szülési életkor a nőknél. Anyám 23 évesen szült engem. A feleségem 41 évesen a gyerekünket. És van, aki kifut az időből, ismerek ilyet.


Ezek a folyamatok nem tegnap és nem csak Magyarországon kezdődtek. Ezért nem lineáris a népesség csökkenése.

2018. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
87%

Lányokat? Talán családokat. Nem olvastam még végig a kommenteket, de hadd döntse már el egy család, mennyi gyereket akar.

Baromi nagy kicseszésnek tartom, hogy a kétgyerekesek maradnak ott, ahol vannak támogatásban, de 3 gyereknél már minden "jár".

Véleményem, hogy a kétgyerekeseket is ugyanúgy kellene támogatni, sőt, akár az 1 gyerekeseket is.

Úgy konkrétan kinyílik a bicska az ember zsebében, hogy a többi család hátrányban marad.

3 gyerekes anya soha többet nem fizet adót... A kétgyerekes meg marad a régiben. Ez hol igazságos? Ennél nagyobb hülyeséget el sem tudok képzelni.

AAAAz nem számít, hogy a 3 gyereket miből neveli fel, csak szüljön, mint a nyulak. Hát kösz!

2018. okt. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
90%
Semmiféle gyerekvállalást nem kellene támogatni, mivel semmi értelme. Ez ennyire egyszerű. Ja és még lennének ötleteim az állami kiadások csökkentésére. Ezzel párhuzamosan pedig adót is lehetne csökkenteni, élhetőbbé lehetne tenni az országot, ahova majd az emberek vállalnak maguktól gyereket.
2018. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
95%

Megpróbálni és kényszeríteni az kettő.

Rábeszélni és parancsba adni az kettő.

De ha önmagát rábeszélné arra, hogy ne kergessen el százezreket, akkor nem kéne várni 30 évet. Bár azokból úgy is zombi lesz. Mert gyereket vállalni lehet egy perc alatt, megcsinálni öt perc, felnevelni egy élet. Csak erről nem szeretnek beszélni. Vagy nem is tudnak?

2018. okt. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
87%

"női miniszterelnöke lennem akinek mondjuk nagy családos lenne. Ezzel példát lehetne mutatni a lányoknak, "


Már hogy lehetne egy adófizetők által pénzelt ember karrierista?

Karrierista az,aki a versenyszférában dolgozik,mint családos anya.

Egyáltalán nem hiteles.

2018. okt. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 A kérdező kommentje:
45 Izlandon működik
2018. okt. 18. 16:24
 47/92 anonim ***** válasza:
91%

Engem is lehetne támogatni. Nem akarok gyerekeket, de jó lenne, ha kapnék is valamit, nem csak elvennének mindent.


Mellesleg miért baj az, ha valaki tudja, hogy nem tud/akar x dologért felelősséget vállalni, ezért azt a felelősséget nem veszi a nyakába? Szerintem ez az ideális. Vagy az jobb lenne, hogy tudom, hogy szar szülő lennék, de üsse kavics, leszülök párat?


Plusz az sem igaz, hogy mindenki, akinek van gyereke, komoly, felelősségteljes ember lenne. Az tényleg csodás világ volna.

2018. okt. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
97%

Én magamból indolok ki. Egyetem után próbáltam küzdeni 2 állással, hogy legyen elég pénz ahhoz, hogy gyereket vállalhassunk. Jöttek a magas bérleti árak. Halasztottuk a gyereket. Jött egy munkahely elvesztés, amiben nagyon nagy szerepet játszott a Fidesz. Ekkor halasztottuk másodszorra a gyerekvállalást. Aztán jött a CSOK-ozás és az fél év alatt 60%ot növekedő ingatlanárak. Ekkor konkrétan öngyilkosságot követtem el, de ehhez is béna vagyok - ezért ismét halasztottuk a gyerekvállalást.

Most végre tudtam eleget lopni kormányközeli emberek segítségével és végre van annyi pénzem, hogy 30 évnyi eladósodás útján (amit 70 éves koromra fogok visszafizetni) - költözhetek egy sajátnak mondható ingatlanba - ha lenne szakember, aki felépítené és nem csúszna hónapokat. Na miután az meglesz és stabilan, kiszámíthatóan tudjuk fizetni a hitelt. Utána fogok tudni gyereket vállalni.

És nem úgy hogy a az állam CSOK néven ad egy hatalmas támogatást az építő iparnak, aminek az árának a többszöröse rögtön megjelenik az ingatlanárakban. Mert mindenki a 10+10-el számolni, holott ezt veszik a legkevesebben igénybe.


A kormány kicsit sem próbál rábeszélni a gyerekvállalásra. Pontosan a gyerekvállalás ellen van a cselekedeteivel.

2018. okt. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim válasza:
96%
(BuddaHázy Edda videó által) Ellenséges hangnemben közelíti meg a nőket, mintha férfiak nem lennének hibásak. Ameddig nincs olyan társadalmi felfogás akár női akár férfi oldalról nem lesz demográfiai robbanás. Egy gyerekhez kell az anyagi biztonság,hogy mindent megadhass a gyermeknek és már bocsánat,hogy kimondom,de már lassan egy kikötözött kutyáért többet küzdenek az emberek mint egy gyerekért. A magyar kormány sem tesz az ügy érdekébe... Ja és a kedves Kossut rádiós Molylepkének üzeném olvass/hallgass olyan oldalakat/rádiókat ami nem kormány közeli mert azok csak a szart fossák. :)
2018. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
87%

Mint fiatal "lány" mondanék én is pár szót.

Nem kukacoskodásból , de kedves kérdező. Nem a lányokat , hanem a nőket próbálja "rábeszélni" a kormány, mivel ha a 13-14 évesek is szakványba szülnének (tudom ,hogy sajnos vannak akik ennyi idősen szülnek) mindenki csak pislogna.

Nem fogok nagyon semmit sem előhozni , mert úgyis lesz aki beleköt ,és máshogy látja .

Rövid szösszenetként viszont nem csak a kormány hibája , viszont ha a kedves magyarok látnának a szemükkel észrevennék ,hogy olyan szintű nőgyűlölet és elnyomás van ,mint kb 100 évvel ezelőtt a többi országban. Ez az egyik , a másik ,hogy egy kapcsolatban mind a két fél kell persze a gyermekvállaláshoz , de a nő hadd döntse már el , hogy akar e gyereket szülni . Ezen felül még mindig a nőknek kell felnevelni a gyerkőcöt , de ezt " meg lehet érteni , mert a férfi hozza a pénzt".

Összegezve nem csak Magyarországon nem akarnak gyereket vállalni az emberek , és a nőknek sokkal nehezebb felmászni a ranglétrán , azt otthagyni meg méginkább.

Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni. :)

2018. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!