Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, hogy a kormány...

Miért baj az, hogy a kormány megpróbálja a lányokat rábeszélni a gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés
2018. okt. 18. 11:16
 51/92 Fricu1 ***** válasza:
11%

Miért lenne baj?

Különösen, ha a rábeszélés együtt jár a gyermeket vállalók anyagi segítésével? Ha egy család 2 gyereket vállal átlagosan, akkor csak szinten marad a népesség (valahol 2,2 ráta körül van a nulla szint). Hogy ne fogyjon a magyar, ez fölé kéne menni.

Rendet kellene tenni a fejekben. A szegényebb időkben magasabb volt a gyermekvállalási hajlandóság, mint ma, amikor nagyobb a jólét. Ma sok fiatal csak akkor akar gyereket vállalni, amikor már meg van a lakás, a kocsi, a nyaraló, minden. De a természet rendje szerint akkorra már késő, jó ha egy megszületik - vagy egy se. És öregkorukra ott maradnak egyedül, magányosan. És bánják, hogy a kocsi fontosabb volt mint a kicsi. Ezt el kell kerülni.

A gyerekek öröme, szeretete kárpótol minden hiányzóért. Azt pénzzel nem lehet megvenni, vagy mással pótolni. Bárhogy sulykolja a világ, a természet rendje az, hogy időben szülessenek meg a gyermekek. Lehetőleg családban..

2018. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
93%

"A szegényebb időkben magasabb volt a gyermekvállalási hajlandóság, mint ma, amikor nagyobb a jólét. "


5:20-tól 19:40ig dolgozni járok.

Mesélj, hogy a szegényebb időkben, mennyi szabadideje volt az embereknek és mennyi segítséget kaptak emberileg a társadalomtól, amit ma nem kapok meg. Nem fogok egy gyereket este 8 és 10 között tartani azért, hogy fenntarthassam a létszükségletemet - ezt kritizálod? Tényleg? Meg sem ismersz és azt mondod, hogy nem vagyok elég tudatos, hogy nem vállalok be 2 gyereket, mert olyan nagy jólét van, hogy 2 állás kell ahhoz, hogy fizetni tudjam a hitelemet? Főleg az után, hogy a kormány idén 95 ezer forintnyi támogatást vont meg tőlem (cafeteria és ltp)?


Mesélj még, hogy mennyire fogy miattam a nemzet!

2018. okt. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
93%

Ha 10 éve adtak volna egy bérlakást, amiért a fizum 10edét kellett volna beadni, mint a nagy szegénységben, mint önkormányzati lakást, akkor már a 3. gyereknél járnék. Csak jelen korban ilyen támogatás nincs. :)


Mond el, hogy miért van, hogy 2, már nem fiatal, 30 éves ember, miért nem tud hónap végén pozitívban zárni, amikor mindketten átlag felett keresnek Budapesten? Miért kell külföldre menniük munkát vállalni, ahol fél év alatt annyit keresnek, mint én 6 év alatt itthon?


Mesélj, hogy jön ki az anyagi jólét ma Magyarországon?


Mesélj, hogy a régi, csóró időkben, amikor nem volt fogamzásgátlás, akkor miért szaporodott jobban az emberiség?


Mesélj, hogy a háborúban, ahol nem gondoltak a holnapra az emberek, miért keféltek jobbra-balra? Miért vállaltak be több gyereket, mint, amit egészségesen el tudtak tartani? És mégis hogyan volt, hogy a csóró nagyanyámnak 160 nmes lakása volt, amit két tanári fizetésből tudtak 25 éve alatt kifizetni és ma miért nem tud megélni egy tanár pár BP-n?


Mesélj még, mert tényleg érdekel, hogy mi az a nagy különbség, ami miatt nekem most szégyenérzetem kell, hogy legyen.

2018. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 A kérdező kommentje:

Nem baj, majd megkérdezünk titeket mikor majd 40 évesen szeretnétek gyereket de akkor már nem lehet.


Aztán majd 60 évesen is megkérdezünk titeket milyen volt egyedül megöregedni.


Aztán majd a fiatal önmagatokat is megkérdezhetitek, hogy megérte-e kifogásokat keresni és másokat hibáztatni.

2018. okt. 23. 12:48
 55/92 A kérdező kommentje:
de igazából a ti életetek, úgy b-szátok el ahogy ti akarjátok
2018. okt. 23. 12:49
 56/92 anonim ***** válasza:
92%

"de igazából a ti életetek, úgy b-szátok el ahogy ti akarjátok"


Kedves kérdező , ahogy olvastam kifejtették az emberek a véleményüket e téren , hogy ki miért nem akar vagy éppen akar gyermeket magának . Azonban azt látom ,hogy sokan lyukat akarnak beszélni a másik ember hasába, hogy márpedig lehet hova gyereket szülni. Nem egy ember leírta ,hogy hány helyen , és mennyit kell dolgoznia csak azért , hogy fenn tudja tartani a házát. De természetesen lehet gyerek. ,mert majd él a híd alatt... Végül is ,ez os egy opció.

Az utolsó megnyilvánulásod pedig konkrétan az egész kérdésed kiírásának értelmét nullázza , vagyis ha így vélekedsz akkor minek is írtad ki a kérdést ?

Tudod attól ,hogy valakinek nincs 50 -60 évesen gyereke nem jelenti azt ,hogy egyedül fog meghalni . Sajnos vannak akiknek nem lehet gyermeke egézségügyi okokból ,vagy az orvosi ellátás hiánya miatt . Lehet ,hogy egy 50 éves gyermek nélkül ugyan olyan boldog , társasági élelet él , és pénzt keres .

Az meg ,hogy "a természet rendje szülni , stb . " lehetne hanyagolni , mert ha a természet rendje annyira fenn lenne tartva amennyire kellene akkor nem lenne globális felmelegedés stb.


Minden ember eldöntheti szabad akaratából ,hogy mit szeretne és mit nem , ezt ha a fene-fenét eszik sem változtathatja meg törvényesen senki.

Könyörgöm legyetek már elfogadóbbak vaskalaposok ( akinek nem inge ne vegye magára ).


Aztán nyugodtan lehet lepontozni ,mert az úgyis olyan jól megy , de aki nem bírja a mások álláspontját az ne írogasson ki ilyen kérdéseket.

2018. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
100%

"Ma sok fiatal csak akkor akar gyereket vállalni, amikor már meg van a lakás, a kocsi, a nyaraló, minden."

Tudod, a Kádár rendszerben mire az ember 25 éves lett, már össze tudott hozni egy kockaházat, meg még esetleg egy Trabantot is mellé, aztán jöhettek a gyerekek, még 30 előtt.

Ma meg mire az egyetemről kikerül valaki, már 24 éves (diploma nélkül meg szinte esélytelen tisztességes munkát kapni) és 30 körül tud esetleg saját lakást összehozni. Nincsenek nagyobb elvárások, csak többet kell tanulni és dolgozni. Persze, hogy kevesebb gyerek születik.

Ez csak akkor fog változni, ha 3 gyerek felneveléséhez nem kell 2 embernek robotolni és egy frissdiplomás is megengedhet magának egy saját lakást.


"És öregkorukra ott maradnak egyedül, magányosan."

Több egyedülálló rokonom van, az egyik 90 fölötti. Sosem voltak magányosak. Nekem is ott lesz az unokahúgom és unokaöcsém.


"A gyerekek öröme, szeretete kárpótol minden hiányzóért."

Ezt elhiszem, viszont ahhoz, hogy egy gyereket szeretetben fel tudj nevelni kell egy megfelelő társ, anyagi biztonság és elegendő idő/energia.

Ha ezek közül valamelyik nincs meg, oda nem szabad gyereket szülni, mert csak szenvedni fog szegény.

2018. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
93%

Attól,hogy lehet venni 12 milliós karórárt,meg 200 ezer Ft-os telefont,attól nincs jólét.



A jólét az lenne,ha kevesebb munkával ugyanazt az életszínvonalt lehetne fenntartani.

A mai világ viszont arról szól,hogy egyre többet kell dolgozni a megélhetésért, és azért,hogy valahol máshol,akiket nem ismersz,jobban éljenek.

Ezért kell a gyerek,hogy működjön a modernkori rabszolgatartás.


Szerencsére nem hülyék az emberek,és nem szül mindenki gyereket ilyen világba..

2018. okt. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük a nővérem példáját.

Két gyereket szült. Nincs állása. Nincs férje, az első férje véresre verte. Most állami gondozásban vannak a gyerekei.

Ő mintaképe a kormánynak, hiszen van 2 gyereke is.

2018. okt. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van abban, hogy ha arra törekszek, hogy megélhetési létminimumomat egy biztonságos szintre hozzam, akkor sosem érek oda és sosem vállalok gyereket. Ezt szépen illusztrálja a Hülyék paradicsoma: https://www.youtube.com/watch?v=e6GaAfqGppQ


És veled vagyok! Valóban jó lenne előbb gyereket vállalni! Ám nincs jólét. És ez bizony hátráltat. Nagyon is hátráltat. Tudom, hogy van, akinek 20évesen már feneke alatt van a 3 szobás lakás, az autó és a munka. Nekem az utca jutott 23 évesen.


Ha lett volna emberi támogatás - nem is anyagi - csak annyi, hogy heti 1-2 napot tudott volna valaki 3-4 órán át segíteni, akkor talán be is vállaltam volna. De nincs.


És igen. 35 évesen sokkal nehezebb összehozni a gyereket, mint 10 éve volt.

És igen, tök jó lett volna az az anyagi biztonság, amit csak 35 éves koromra értem el: történetesen az, hogy nem kell hónap végén kölcsön kérni kajára a napi munkába járás mellett. (nyaralásra diák koromban költöttem utoljára, de akkor is már spóroltam, hogy legyen miből megélni).


Ilyenkor jön, hogy rossz munkaerő vagyok. Szerintem ezt te nem tudod megítélni, mert nem dolgozol velem.

Ilyenkor jön az, hogy vállalj másodállást - már van.

Ilyenkor jön az, hogy csináljam úgy, hogy 39 órám legyen egy nap. Ne aludjak csak 3 órát és villámokat szórjon a se99em. De ezek sincsenek meg.


Szuper lenne az az ideál, hogy egy ember elvégzi az egyetemet, elmegy dolgozni, összeházasodik és még 30 évese kora előtt tud szülni 1-2 gyereket és ha nagyon jól megy a szekér jöhet a 3.

De ez nem létezik, csak nagyon keverseknek!

2018. okt. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!