Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj az, hogy a kormány...

Miért baj az, hogy a kormány megpróbálja a lányokat rábeszélni a gyermekvállalásra?

Figyelt kérdés
2018. okt. 18. 11:16
 61/92 Fricu1 ***** válasza:
23%

A sok indulatos válasz azt mutatja, hogy nincs még veszve minden. Érzitek ti is, hogy nincs ez így rendben.

Mindenkinek a maga baja fáj - ez természetes.

Sok munka, esetleg nélkülözés? Igen, mi régiek ismerjük (ti szerencsére sokkal kevésbé).

Az öcsém pl. éjszakai bölcsis volt egy ideig. Tudod mi az?

Amikor anyu három műszakban dolgozott, oda kellett adnia, csak a hét végére hozta haza..

De magam is egy 12 nm-es albérletben kezdtem a házasságot, és a diplomaosztómon már ott volt a nagyobbik lányom. Úgy mentem sétáltatni, hogy a kezembe volt a tételsor.

Fontossági sorrend kérdése. Én nem egy új Commodore 64-re költöttem, hanem pelenkára, cumisüvegre (ma IPhone4567, XBOX és Pampers).

És sokkal előbb volt babakocsim, mint sajátom, pedig jó lett volna, de vonatoztunk kisbabával, meg tömegközlekedtünk. És persze volt másod-harmad-negyedállás, gmk, fusi. Pont mint ma, ha meg akarsz élni.

De ez az én életem, az én dolgom.

Amit mondok, hogy nektek mai fiataloknak lesz sanyarúbb az élet, ha nem vagy csak nagyon későn vállaltok babát.

És persze a közgazdaság: ki a fene fogja megtermelni azt a pénzt amit a ti ellátásotokra kell majd költeni, ha eljön az ideje (mert eljön)? Az én unokám? A más izéjével veritek? Azért, hogy most ti nyaralni jártok távolkeletre (van ilyen, és nem kevés)a lányom dolgozzon majd 3-5 évvel többet, mert nem lesz befizető a közös kasszába?

Én nem szeretem (nagyon nem) ezt a mostani kormányt, de segíti a fiatalokat. És jól teszi, még akkor is, ha a többiek (és így az én káromra is) kárára teszi. Tehetne többet? Igen. Jó lenne olcsó bérlakás? Igen.

De az életetek egyszeri, ha elmegy a hajó - elment.

Addig meg lehet anyuéknál is a kisszobában a babát várni, nevelgetni. Kialakul az.

A környezetemben élő fiatalok nagy részének 30-35 éves korára összejön az kis lakhatás, kocsi, stb. Nem mindnek persze, de sokaknak. És akkor már vagy jön a baba, vagy nem. Vagy jön, de problémás a terhesség, és nem lesz második. A biológiai óra kegyetlen, nem lehet átverni.

És persze a gyerek is joggal várhatja el, hogy az érettségijén még ott legyen apa-anya, nagyszülő. Aki 60-asként csinál gyereket - korai árvaságra ítéli.

2018. okt. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
52%
nekem mobilom sincs ...
2018. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:
100%

"És persze a közgazdaság: ki a fene fogja megtermelni azt a pénzt amit a ti ellátásotokra kell majd költeni, ha eljön az ideje (mert eljön)? Az én unokám? A más izéjével veritek? Azért, hogy most ti nyaralni jártok távolkeletre (van ilyen, és nem kevés)a lányom dolgozzon majd 3-5 évvel többet, mert nem lesz befizető a közös kasszába?"


Volt egy mesterséges gyerek boom, amit a kedvenc népjóléti miniszternő után el is neveztek. Azt a mennyiségű kötelezően bevállalt gyereket (1950-56 közöttiek) nyugger korában nagyon nehéz eltartani most is.


A te gyereked nem hiszem, hogy bárkinek adna pénzt nyugdíjra. Mivel mire én nyugger leszek, megszűnik a nyugdíj rendszer és tehermentes lesz a gyereked a szociális tehervállalástól - nyugodj meg :) A magányugdíj alternatívája a halálukig dolgozó emberek lesznek, akikre majd munkába járás közbeni baleset ellátását kell fizetnie a munkaadónak. Simán elképzelem, hogy 70 évesen megyek be a munkahelyemre és eltaknyolok, és kórház 3 évre. A teljes ellátást és a fizetést is kötelesek ilyenkor fizetni. Sokkal "jobb" lesz majd, mint egy normális társadalmi rendszert fenntaratni.


De ugye egy percig nem gondolod azt, hogy CSAK AZÉRT nem vállalok gyereket, hogy másnak ne legyen nyugdíja? Vagy éppen fordítva.

Ugye egy percig nem gondolod azt, hogy a gyerekvállalásnál elsődleges szempontok között van a társadalom és az, hogy milyen szerepet játszik majd benne a gyerek. Bár mondtad, hogy neked mások a prioritásaid - szóval még az is lehet, hogy neked ez is fontos szempont.

2018. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 anonim válasza:
84%

Miért baj az, ha valakinek nem a gyerek jelenti a boldogságot? Felnőtt nőként szerintem el tudom dönteni, hogy kérek-e egy szaros bömbölőgép "szeretetéből", vagy sem. Nekem ez nem boldogság, és nem azért, mert nem merek felelősséget vállalni. Egy kölköt bárki le tud pottyantani, nem kell hozzá sok ész vagy tehetség. Láttam milyen, kösz, nem. Az én testem, én rendelkezek vele.

Ha valamilyen csoda folytán meggondolnám magam (amire nem látok esélyt, ha már eddig nem történt meg), ahogy fentebb írták, valamiből el kell tartani, foglalkozni kell vele... Láthatjuk, milyen generációt hozott létre a "mindegy mi van, szüld meg, majd a TV felneveli" mentalitás.

Egy gyerek szerintem két emberről szól, nem egyről. Egy nő egyedül akár fejre is állhat, férfi nélkül nem lesz gyerek. (Van párom, és tökéletesen megvagyunk, köszönjük szépen.) Ez elnyomás a nőkkel szemben, vonjuk már bele a férfiakat is kérlek.

Nem, nem önzés ez egy meg nem született gyermekkel szemben, mivel még nem létezik, és másodperceken múlhat, hogy milyen spermium egyesül a petesejttel.

A jelenlegi nyugdíjrendszer eleve hibás logikára épül. Saját magunknak kellene félretennünk azt a pénzt, amit jelenleg adózunk, és nincs hiszti (én teszem félre a sajátom, köszönöm szépen).

2018. okt. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/92 anonim ***** válasza:
92%

"Ezért is lenne jó Európában mondjuk egy egységes egyesült államok.

De ettől még elég messze vagyunk."

Pláne a hülye euroszkeptikus Fidesz kormánnyal. Pedig az EU lehetne egy normális kapocs, ahol az országok segítik egymást. De abba nem fér bele ez a túlzott nemzeti tudat, amit Orbán hangoztat.

2018. okt. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim válasza:
100%

Azért baj, mert ahhoz el kéne költözni otthonról. Meg olyan munkahely kellene ami megbízható, kiszamithato és jól fizet. Mi sem merünk még gyereket vállalni. Együtt élünk de félre rakni nem tudunk. Hangsúlyozom szeretnénk gyereket. De nem akarjuk hogy nélkülöznie kelljen. Ha kicsit nagyobb biztonságban éreznénk magunkat nem lenne akadálya..! És ezért baj. Olyan mint ha azt mondogatnák a hajléktalannak hogy vegyen házat.

23F

2018. okt. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 Fricu1 ***** válasza:
1%

Én is mérnök lettem, PLC-kel (is) foglalkozom. Megélek. És Commodore 64-em is lett, csak később.

Ti vagylagosan gondolkodtok. Vagy baba, vagy jólét. A testi-lelki jólétnek része a család. Talán nem mindenkinek, de a többségnek. Így vagyunk összerakva.

A statisztika nem feltétlen hazudik. Mi a valószínűbb? Hogy 50 évesen mennek el a szülők, vagy hogy 80 évesen? Vannak egyéni tragédiák de most a társadalom a téma. Aki 60 évesen vállal gyereket, az rendkívül NAGY valószínűséggel nem lesz ott a lánya érettségijén. Ez matematika.

A TB rendszer és a nyugdíj arra van kitalálva, hogy segítse azokat, aki bármilyen oknál fogva már nem képesek kifizetni a gyógykezelésüket, öregkori megélhetésüket. Öngondoskodás. Ok, tudod te, hogy mibe kerül egy rákos gyógykezelése? Egy fél év alatt elviszi bármennyi megtakarításod is van ma. Te védett vagy ellene? Ne kelljen megtudnod.

Ezek a közös alapok csak úgy működnek, ha van elegendő befizető. Ha nincs gyerek, nem lesz befizető. Pont az egyedülállókra fog kelleni a legtöbbet költeni majd.

Ha én lerokkanok, remélhetem, hogy a három gyerekem segít, ad egy tányér ételt. Neked "szingli" ha odakerülsz ki fog adni? Meddig fog kitartani a pénzed? Végig, vagy az utcára kerülsz? Marhára meg leszel sértődve, ha nem kapsz ingyenebédet (nyugdíjat, orvosi ellátást). És igen, az én gyerekem unokám befizetéséből kapsz, ha kapsz. És ugyanaz egy ebéd az öreg nagyapával a családban, mint egy étteremben, egyedül, botorkálva?

Mindenki úgy rendezi be az életét ahogy akarja. Nem kell beleszólni - igaz. De baj lesz belőle, ha tömegessé válik az egyke, vagy a szingli lét. Borul a rendszer. Hamar eljön "amennyid van, annyit érsz" korszak.

Ezért újra: ha a kormány bátorítja, támogatja a gyermekvállalást, jól teszi!

2018. okt. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 A kérdező kommentje:
Európai egyesült államok xD
2018. okt. 25. 09:25
 69/92 anonim ***** válasza:
100%
Nem nekem szólt, de ha nem akarok gyereket, mesés kincseket is ajánlgathatnak, akkor sem akarok gyereket. Azért meg nem szülök egy nem akart gyereket, hogy majd ellásson, ha lerobbanok.
2018. okt. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 Recs László ***** válasza:
100%
Meg kell nézni a gyermek vállalás pézügyi oldalát! Egy gyermek felnevelése egyetemig 30 millió forint/288 HÓNAPPAL=104000 Ft /hó. Nézd meg a fizetéseket. Ne a statisztikai átlagot, mert abban bent vannak a nagyon jól keresők is ,hanem a (nemlétező) középosztály fizetését.
2018. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!