Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan rossz a túlóra?

Miért olyan rossz a túlóra?

Figyelt kérdés

Én imádtam túlórázni, majdnem három évig nyomtam egyfolytában a 12 órát és kis híján háromszoros pénzt kaptam érte.

Három műszak volt, de az egyik váltómmal összebeszéltük és mindig kigitteltük a harmadikat, aljasság volt, belátom, de kellett a túlóra.

Azt játszottuk el, hogy mindig ráhagytuk a beállást, amire volt másfél, vagy két óra a nagy gépen, de nem lehetett fél napon belül megcsinálni, amire bemérte, belőtte a szerszámokat, megcsinálta a felfogást, meg átvetette az első darabot a MEOval, nemegyszer az egész napja elment, aztán mi lehajtottuk a munkát és megint csak úgy hoztuk össze, hogy neki kellett beállni, így 20-30% - át sem hozta a normának, pár hét után kirúgták szegényt.

Aztán mi ketten közös elszámolásban voltunk, átírtuk a programot, a délelőttös hajtott, mint a güzü, az éjszakás meg 23-05 ig szunyált, mert akkor csak egy művezető volt, aki egyrészt haver volt, másrészt ő is aludt.

Korábban mentem el fél hatkor és a váltóm kártyájára bélyegeztem, hogy bejött, ő meg később jött be és az enyémet ütötte le, hogy elmentem, ezért mindig leveleztünk, csak ritkán találkoztunk. ( a górék hétre jártak)

Még a fizetésemeléseket is mi kaptuk főleg, mert oszlopos tagjai voltunk a cégnek, degeszre kerestem magam és még csak bele sem fáradtunk, príma volt, nagyon megszedtem magam akkoriban.

A világ legjobb dolga a túlóra, kaptunk mindenféle pótlékokat, már nem is tudom a százalékokat, a délutánra, az éjszakára, az első két órára, a második két órára, ha volt hétvége, akkor az eleve dupla pénz, plusz megint csak az éjszakai pótlék, úgy megfejtük a munkáltatót, hogy Németországban később kevesebbet kerestem, azért is mentem ki, mert akkor már más munkahelyre mentem, mert a város másik végébe sikerült költöznöm és túl sokat kellett utaznom, mert akkor még nem volt négyes metró.

Mi minden aljasságot elkövettünk, néha szégyelltem is magam, hogy kinyírjuk a harmadik társunkat, csakhogy túlórázhassunk, erre itt meg csinálják a hajcihőt, hogy a túlóra milyen rossz, egészen elképesztő, talán azt is meg lehetne kérdezni, akinek felvetik a lehetőséget, hogy örül e neki, mert talán szeretne háromszoros bért kapni.



2018. dec. 17. 03:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

'Mondjuk a kommunisták ilyen rendszert ígértek, de rengeteg vér árán sem vált be a szocializmus'


Ami idealista álmodozásra épült, persze, hogy nem vált be :)

2018. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Trollkodás?

Amit írok, az halál komoly, valóban így történt.

Néha betettek hozzánk harmadik embert, ekkor hétvégén összejöttünk ketten, a kettőnk családja. A gyerekeink játszottak, az asszonyok főztek és pletykáltak, mi meg söröztünk és néztük a mecset, vagy hasonlót és közben aljasabbnál aljasabb fogásokat fundáltunk ki, hogy kirúgathassuk a harmadik társunkat, akit ránk lőcsöltek, mert mindig nem lehetett ugyanazt csinálni, gyanús lett volna.

Amit fentebb írtam, az csak egy trükk volt, mindig azt sem alkalmazhattuk, sorra állítottuk a kelepcéket, hogy bebizonyosodjon, hogy alkalmatlan a munkára a harmadik, nem személy szerint haragudtunk rá, de kellett a túlóra, kellett a pénz.

Ne gondold, hogy mások nem cselekedtek ehhez hasonlóan, az új belépőket gyakran megszívatták, betartottak nekik, mindenhol megvolt a firka, amivel pénzt lehetett keresni és megvan ma is, de erről már nem beszélek, mert ez vérre megy.

Sokan nem is tudják, miért tartanak be nekik, hát a pénzről van szó pajtikáim, azért meg kell dolgozni, de gondolkodni is lehet egy kicsit, hogy az ember a kitűzött célját elérje, ahhoz agyalni is muszáj.

2018. dec. 17. 11:37
 13/18 anonim ***** válasza:
Végül is, ha ennyire munkamániás vagy, az a te dolgod :D
2018. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Tudsz más módot, hogy kifizethessen a gyermekeim egyetemi tanulmányainak költségét, meg az albérleteket számukra, meg a ruháikat, a telefonjaikat, a laptopjaikat, az asszony cuccait, a fodrász és kozmetikus számlákat, a szobafestőt, a nyaralást, satöbbi, satöbbi?
2018. dec. 17. 11:49
 15/18 anonim ***** válasza:

#14

Már nem azért, de egyetemista nem magának szokta ezeket finanszírozni?

2018. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Talán ahol az apja lusta dolgozni, de ahol szorgalmas, az tudja, hogy az apa kötelessége a családját eltartani, felnevelni a gyerekeit, ha már megcsinálta őket és biztosítani az iskoláztatásukat.

Hogyan tudna egy gyerek tanulni is, meg annyi pénzt keresni, hogy egyetemre járhasson?

Az nem apa, aki ilyen terhet rak a gyermeke vállára.

2018. dec. 17. 12:02
 17/18 anonim ***** válasza:

Akkor ezt a kérdést megmutatom apámnak, aki 2hónap után először tud tvzni, mivel a túlórák miatt alig van itthon. (Éjszakás és délutános műszak. Van hogy péntek éjszakára megy és szombaton délutánra visszahívják..)

Remélem elég sz*r alaknak fogja érezni magàt, hogy az egyetemet nem tudnà kifizetni nekem, nemhogy albérletet és más hobbikat. És akkor a testvéreimet még nem is etetnék..

Majd áprilisba-májusban ha megkapja a túlórapénzt, akkor lehet embernek nézem..ja. Bocsi. Majd 3év múlva. Addig inkàbb letagadom.

2018. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 advance válasza:
#17 milyen 3 év múlva? Minden hónap végén kifizetik a túlórapénzt
2019. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!