Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nagy felháborodás a...

Mi ez a nagy felháborodás a CEU "elűzése" miatt?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy én sem szeretem a jelenlegi kormányt, de az egy tök jogos lépés volt a részéről, hogy egy a munkaerőpiacon nulla értékkel bíró diplomákat adó intézményt nem támogat tovább. Egy valamirevaló reál szak nem volt abban a suliban, mekisbölcsészképzőkből meg így is van már elég (én mondjuk az összes bölcsész szakot fizetőssé tenném és csak levelező vagy esti formában engedném létezni őket).


Nem provokálni akarok, sőt, nagyon nagy bajnak tartom, hogy csak szélsőséges, agyonpolitizált vélemények vannak ebben a témában (is), és épp azt szeretném, ha a "két oldal" értelmesen érvelve tudna erről vitázni.



2019. márc. 10. 16:28
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

#68%-os


[link]


mellesleg te ugyan az a hülye vagy aki pár kérdéssel lejjebb azzal verte magát hogy Brüsszel nem az EU fővárosa.

2019. márc. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
60%
ikszdé hastag és képes belinkelni egy tanárképző oldalt, hogy a bebizonyítsa, hogy a bölcsszkaron csak tanári szakok vannak. Ne égesd már magad haver. És igen, valószínű, mert ezt a honlapot csak 100 ember használja, és a százalék egy egyedi azonosító.
2019. márc. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
37%

# 22


Az akibe kötözködtél csak azt állította hogy a bölcsésszakon is van tanárképző te ebbe kötöttél bele én meg mutattam neked egy linket hogy nincs igazad.


és nem csak a százalékokról azonosítottalak be hanem az írásmódod is ugyan az mint az alábbi kérdés alatt.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__97..


Itt is ugyan így égetted magad.

Szóval nyugodj le a pirulát meg szedd be

2019. márc. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

Csak annyit írtam, mit hallok és egyből nekem esnek...

A további eszmecserének így nincs értelme..

(És nem, nem vagyok mimózalelkű, ha valaki rögtön ezt kezdené feltételezni:))

2019. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Különben a közgazdaságtan mióta nem reál?
2019. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

"Az akibe kötözködtél csak azt állította hogy a bölcsésszakon is van tanárképző te ebbe kötöttél bele én meg mutattam neked egy linket hogy nincs igazad."


Nem tudsz mondatot értelmezni, de már konkrét személyisegelemzest tudsz csinálni 3 mondatból gratulálok. Küldj annak privatot meg nekem is, majd nagyot nézel mikor két külön névről jön vissza válasz.

2019. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
27%

Úgy tűnik, a kérdezőnek rosszul esik, hogy ő szenved a mérnökinfón, miközben a CEU bölcsészei kevesebb tanulással is többet fognak keresni. Ez van, tesó.

Amúgy meg ha a büfészakokat ki kéne irtani az országból, kb. 8 egyetem maradna az országban.

2019. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

Nos tanár és a bölcsészet kérdése... egy tanárnak a mai rendszerben 2(!!!) szakot kell tanulnia, pl lehet töri tanár xy de mellette lehet fizika, matek, biológia a másik szakja, nem abból áll az élete hogy csak törizik, magyarul 2szer nehezebb a dolga az egyetemen, mert amíg kb mindazt kell tudnia mint egy töri szakosnak mellette mindazt, ami a másik szakjához kell +pedagógia, pszichológia, neveléselmélet. És nem egészen tenném egy kalap alá a tanárokat a bölcsészekkel, mert lehet az 1 szak bölcsészetnek számít, de lehet a másik szak meg fizika, ami természettudomány.

Illetve aki nem bölcsész nem feltétlen informatikus🤣🤣 pl lehet biológus, matematikus, bármi, ami természttudomány, gazdaság, egészségügy számos területe sem mondható bölcsészetnek, sok tanár sem bölcsész (mégha a 2ből az egyik az is), stbstb. Szerintem egy történészt ne vegyünk egy kalap alá egy tanárral, vagy egy ápolónővel.

Teszem hozzá a legtöbb verset nem irodalmárok írják (pl sok a matematikus van köztük), illetve a régészet is a mai világban nem arról szól hogy bemagolok 500 könyvet és kitalálok valamit (régebben sajnos csak találgattak a történészem, de ma már sok találgatás bebizonyult hogy hülyeség), hanem különböző kutatót, sok földrajzzal foglalkozó ember(kőzetek építkezéshez használt anyagok elemzése stb), biológusok(DNS vizsgálat, anyagok vizsgálata, kihalt élőlények vizsgálata stb), matematikusok(sok sok számítás), fizikusok(rendszerek, elemzések) akik a régészeten nagyon fontosak, hiszen a mai világban ők elemeznek mindent amiből max egy végkövetkeztetést von le egy történész.

2019. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
48%
Én biológus vagyok, a tanárszakosoknak csak a törzsanyagot kell megtanulniuk, de semmi szakmai tárgyuk nincs, a másik szakjukból meg kemény 50 kreditet kell teljesíteniük, ami kb. semmi. Éppenhogycsak belekóstolnak a szakba. Szerintem durva, hogy ezzel a szinttel taníthatnak másokat, miközben ők maguk sem értenek hozzá. Szerencsére már csak osztatlan képzésben indul, hátha ott többet tanulnak.
2019. márc. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon régen hallhattál már a tanárszakról. Mert a mai rendszerben a 2 szak egyenrangú, magyarul nincs major meg minor hanem mind a kettőt olyan szinten kell tanulni mint régen a majort. És 2 szakot egymással párhuzamban tanulni +ped és pszicho szakok nagyon nagy mennyiség, sokkal több órát is jelent. Persze nem tud egy tanár annyit pl fizikából, mint egy atomfizikus. De például sok ismerősöm helyezkedik el biosztanárként bioszos munkaterületeken. Emellett tanárképzés után is sokan tesznek biológiából phd-t, és elmondásuk szerint nincs hátrányuk, mivel a középiskolai (6éves) tanárképzés mester diplomát ad.
2019. márc. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!