Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek, ha minden magyarn...

Szerintetek, ha minden magyarnak olyan tökéletes lenne a nyelvtudása, mint a svédeknek, akkor mennyivel több ember költözne külföldre?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy csak a h***ék nem mennek ki külföldre, ahol minden szinten jobb az élet. Valaki a családra hivatkozik, valaki itt is jól él újgazdag oligarchaként valaki pedig szimplán szemellenzős mélymagyar. De szerintem azért rengeteg olyan ember is van, aki szimplán fél az új közegtől és ebben hatalmas szerepe van a magyarok híresen gyenge nyelvtudásának. Nemcsoda, hogy a kormány soha nem akart javítani a (nyelv)oktatás színvonalán. Szerintetek, ha hirtelen olyan szintre változna a magyarok nyelvtudása, mint amilyen a svédeknek van, akkor milyen mértékben mennének külföldre az emberek?

Én fiatal egyetemista vagyok, de engem is csak a kellő nyelvtudás hiánya rémiszt a külföldre költözéstől.



2019. ápr. 12. 15:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#10

Nem igaz ez az állítás, ahogyan sok másik sem, amit az ellenzékiektől itt írogatók ismételgetnek.

Csak kihagyják a képletből azt, hogy

1. a rendszerváltás előtt itt mindenki oroszul tanult, ami utána cikinek számított és nem is volt jó semmire. Így egyrészt el is felejtették az emberek amit tanultak, másrészt ha megkérdezik tanult-e nyelvet, az oroszt nem említik. Sokaknál ugyanez volt a némettel. Az én szakmámban is a német volt a szaknyelv egészen a '90-es évek elejéig, a professzorok az egyetemen is ezt a nyelvet beszélték előadói szinten. Aztán jött az angol, amihez nem értettek. A legidősebbeket kivéve megtanultak angolul - harmadik tanult nyelvként, de ez nem volt plusz érték, mert ma már minden általános iskolás tud valamennyire angolul, hisz angolul van a youtube, a játékok.

2. a nyelvtanulás és a nyelvtudás nem azonos dolog. Ha nincs rá sem szüksége, sem lehetősége hogy használja a nyelvet, akkor hamar el is felejti vagy soha nem is tudta jól a fiatal. Ezért hazug dolog összevetni egy magyar ember nyelvtudását olyanéval, akinek a környezete eleve soknyelvű és mindig használnia kell az idegen nyelvet.

3. Nagyon sok embernek nincsen szüksége idegen nyelvtudásra, bármennyire is jó dolog lenne ha mindenki beszélne még 2-3 nyelven folyékonyan. Mert minek? Magyarországon él magyarok között, magyar munkahelyen dolgozik, szintén magyarok között. Ma már a fordító programokkal el is tud olvasni mindent amit akar, még ha nem is tökéletesen, így tájékozatlan sem lesz.

2019. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én jól beszélek angolul és németül is értek, itthon is elég jó munkám van, ahol ezeket használom és külföldre is járok. Eszem ágában sincs kiköltözni.
2019. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
#12: Természetesen nem a született nyertesekre gondoltam - akiknek ölükbe csöppent a gondtalan élet és/vagy rohadt jó képességekkel rendelkeznek - hanem azokra, aki a saját bőrükön érzik milyen nehéz átlagos képességekkel, sz** fizetéssel megélni a magyar posványban. Nem mindenki tud profi orvossá, mérnökké vagy vállalkozóvá válni. A pasaréti 800 milliós villámból kiguruló AMG Mercim masszírozó bőrülésében nekem se jutna eszembe agyalni a magyar valóságon, miközben naponta Michelin csillagos étteremben étkezem és elit magánklinikára járok ha beteg vagyok.
2019. ápr. 12. 18:08
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
#13: nem vagyok született nyertes és a képességeimet se tartom kiemelkedőnek, például 25 évesen, 5 év angol tanulás után csak makogtan, németül 30 évesen kezdtem tanulni. Viszont messziről kerültem azoknak a társaságát, aki állandóan csak a körülményekre panaszkodtak.
2019. ápr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%
Bármennyire is furcsa, sokunkban él még a honvágy, vagy hazaszeretet. Szívet cseréljen, aki hazát cserél, mondta Tompa Mihály és igaza is van. Bizonyos kor felett nehéz új gyökereket ereszteni.
2019. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
12%-al többen mennének ki külföldre.
2019. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

# 13


Élhetsz te egy istenhegyi villában is vagy az Avason egy 8. emeleti garzon lakásban, nincs összefüggésben a nyelvtanulással. Olyan téren lehetne, hogy van pénzed nyelvtanárra vagy nincsen, de Magyarországon nem jön egyből a csekk, ha torrentezel, szóval letölthetsz egy csomó nyelvfejlesztő könyvet.


Pénzen nem lehet akaratot és elhatározást venni.


Egyetemistaként meg pláne ott van a lehetőség ösztöndíjak sora vár(Erasmus, Campus Mundi, Ceepus és még lehetne sorolni).


Eléggé túl becsülöd a nyelvtudás szerepét.

2019. ápr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy több ember költözne ki. Sok ismerősöm van akinek van diplomája és el is tudott helyezkedni vele. Angolul meg csak alap szintén beszél, így pl. Angliában csak takarítani tudna ami egy irodai vagy bármilyen munka után már annyira nem jönne be. Sokan Angliában magányosak magyarként. Egyik oka az ennek az, hogy nem beszélik úgy a nyelvet mint ahogy szeretnék és nehezen tudnak beilleszkedni. Sokan haza is költöznek emiatt. Fb csoportban csak ezen a héten voltak ilyenek kirak a h "30 év itthoni banki tapasztalattal és alap nyelvtudassal kint felvennének bankba?" meg a "barátnőm szülészeten dolgozik, csak úgy jönne ki, ha itt (Angliában) is hasonló munkát tudna végezni". Tehát sokakban visszatarto erő, hogy nem beszélnek folyékonyan idegen nyelvet és emiatt csak olyan munkát tudnak végezni amivel nem lennének nagyon előrébb.
2019. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A magyaroknak jó nyelvtudásuk van, mivel mindenkire ma már rá van kényszerítve az angol majd 8-10 éven át az iskolában, úgy is ragad rájuk valami.


A felnőtt korosztályra (30 felett) anno nem volt rákényszerítve semmi, max az orosz, szóval ők akik lehúzzák az átlagot, de ahogy kipusztulnak azok majd mi is egy nagy lépcsőfokot ugrunk hidd el, a Svédeknél vszleg ez jóval régebb óta működik a rákényszerítés, mert még az 50 éves svéd kamionosok is beszélnek angolul.


Nem mellesleg a mai fiatalok közül akik kicsit is jobb sorsot akarnak a jövőben, azok nem egy nyelvet tanulnak, hanem kettőt vagy többet, általában német szokott a 2. idegen nyelv lenni, sőt, már a diplomát is nyelvvizsgához fogják kötni.


Szóval azért nem kell leírni annyira az országot a sok bunkó paraszt miatt aki nem hajlandó egy kicsit is tenni önerőből az inteligencia felé.

2019. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#19: Ja, ezért sem kapja meg évente több tízezer fiatal a diplomáját, mert olyan jó a nyelvtudása.

[link]


Az nem nyelvtudás, hogy a 9gag-en megérti a sok mémet meg nyomatja a betanult angol szlengeket az instán meg facebook-on. Persze így is van egy komoly réteg akinek nagyon jó a nyelvtudása (akár 2-ből), de a sok diplomamentő program, meg tüntetgetés az egyetemi jelentkezéshez kötött nyelvvizsga követelmény ellen nem véletlen. Aki pedig azzal érvel, hogy a középfokú nyelvvizsga nem tükrözi a valós nyelvtudást annak elmondom, hogy MÉG NEKEM IS SIKERÜLT MEGSZEREZNI a középfokú nyelvvizsgát pedig én aztán tényleg hebegek-habogok angolul.

2019. júl. 1. 11:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!