Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek, ha minden magyarn...

Szerintetek, ha minden magyarnak olyan tökéletes lenne a nyelvtudása, mint a svédeknek, akkor mennyivel több ember költözne külföldre?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy csak a h***ék nem mennek ki külföldre, ahol minden szinten jobb az élet. Valaki a családra hivatkozik, valaki itt is jól él újgazdag oligarchaként valaki pedig szimplán szemellenzős mélymagyar. De szerintem azért rengeteg olyan ember is van, aki szimplán fél az új közegtől és ebben hatalmas szerepe van a magyarok híresen gyenge nyelvtudásának. Nemcsoda, hogy a kormány soha nem akart javítani a (nyelv)oktatás színvonalán. Szerintetek, ha hirtelen olyan szintre változna a magyarok nyelvtudása, mint amilyen a svédeknek van, akkor milyen mértékben mennének külföldre az emberek?

Én fiatal egyetemista vagyok, de engem is csak a kellő nyelvtudás hiánya rémiszt a külföldre költözéstől.



2019. ápr. 12. 15:41
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

jártál te már külföldön amúgy? És mondjuk le akartál menni venni egy kiló kenyeret de 1 kukkot se beszéltél mondjuk horvátul? Ha van egy kis rátermettséged kézzel-lábbal elmutogatod mit akarsz, ha esetleg még ismernéd is a legalapabb horvát szavakat akkor is nyögvenyelősen de tudnál venni kenyeret.


Ezt csak arra mondom, hogy tévedésben élnek az emberek hogy a nyelvtudás azt jelenti, hogy folyékony nyelvtudás, már az alap szavak tudata is nagyon hasznos, és aki képes egy középfokú nyelvvizsgára azért az már igencsak tudna társalogni még ha a kéz-lábas mutogatás néha előkerül.


Én régen kamionoztam, ugye te se gondolod hogy tudtam minden ország nyelvét? Angolt tudtam azt kész, pl franciában meg olaszban pont kitörölheted vele a segged semmire se mész :D Mégis mindig boldogultam mindenhol...


Egy szó mint száz, igenis ez a te általad leírt "9gag-es réteg" már igencsak az átlagot húzza felfelé, mert legalább megérti és eltudja mondani amit akar

2019. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!