Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülnétek neki, ha államosítan...

Örülnétek neki, ha államosítanák a lakásokat és megkapnátok ingyen, nem kéne többet albérletben lakni?

Figyelt kérdés

Akinek több lakása van,abból az egyiket államosítanák és beköltöztetnének olyanokat,akiknek nincsen saját lakása.Ez jó lenne szerintetek?Szerintem igen.Pontosan ezt csinálták a Tanácsköztársaság idején.

De a sok neoliberálisnak biztos nem tetszene ez az ötlet



2019. júl. 6. 20:11
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
mi a különbség a bérlakás és a saját között funkció szempontjából? Mind a kettőben lehet lakni. Ezért jó a bérlakásépítés, nem markát tartó főbérlő van, hanem az önkormányzat vagy az állam, akinek nem érdeke, hogy kifizessed a fizetésed kétharmadát neki.
2019. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyszüleid gondolom még a szocializmusban építették."


Egyiket, de ott még élnek és nagymamám a tulajdonában van.


A másik, pedig még a Horthy-rendszerben vagy annál is régebben épült.


A második, amelyik a mi tulajdonunkba van azt 50-es évekre becsülik és szüleim vették, hogy kiköltözzünk a lakótelepről.


A jelenlegi, ami új építésű pedig 10 éve és még mindig több milliós hitel van rá.


Viszont mi köze van az építési korhoz azon kívül, hogy büntetnéd az egyszerű dolgozókat?

2019. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
79%
"Tisztességes munkából mégis hogy vegyünk lakást?" Szerinted másik ember munkájábol épitett lakást elvenni az tisztességes????? Furcsa az erkölcsöd! Talán nem is erkölcs az? Következö javaslatod az lesz, hogy a lakással rendelkezöket akasszák fel és adják neked az igy megüresedett lakást?
2019. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
72%

Az elöző rendszerben mi is tanácsi lakásban laktunk. Nem volt a mienk. Hanem lakhattunk benne, meg volt egy havi bérleti díja, aztán részletre lehetett megvenni.

De amiről te beszélsz az nonszensz.

2019. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
57%
Az én adómból ne éldegéljen senki
2019. júl. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
77%
Nekünk tisztességes munkából lett 2 ingatlanunk, bocs, sokan hitelből, külföldi munkából összehozzák. Nem igazán örülnék, ha csak úgy elvennék a munkám gyümölcsét és olyanoknak adnák, akik az ujjutat se mozdították érte.
2019. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
69%
En meg azt javaslom hogy a kerdezo anyukajat allamositsak, és akinek nincs baratnoje, az barmikor igenybe vehesse.
2019. júl. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Én nem tudom ti mit dolgoztok,de Magyarországon se fizikai se diplomás alkalmazottként nem kapsz annyit,hogy abból lakást tudj venni.

Legfeljebb egy vidéki lepusztult házat

2019. júl. 6. 22:25
 19/38 anonim ***** válasza:

"Én nem tudom ti mit dolgoztok,de Magyarországon se fizikai se diplomás alkalmazottként nem kapsz annyit,hogy abból lakást tudj venni.


Legfeljebb egy vidéki lepusztult háza"


Sehol az égvilágon nincs olyan hogy alkalmazotti fizetésből telne egy teljesen felszerelt lakásra. Ha meg lepusztultat veszel azzal jársz a legjobban mert felújíthatod kevesebbe kerül mint aegy zsír új

2019. júl. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, az én szüleim megdolgoztak azért, hogy a házunkon kívül legyen pluszba két lakásunk. Az egyiket kiadjuk, a másikba az öcsém költözik.

Nehogy már tőlem vegyenek el azért, mert valakinek nincs. Nem az én bajom.

2019. júl. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!