Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülnétek neki, ha államosítan...

Örülnétek neki, ha államosítanák a lakásokat és megkapnátok ingyen, nem kéne többet albérletben lakni?

Figyelt kérdés

Akinek több lakása van,abból az egyiket államosítanák és beköltöztetnének olyanokat,akiknek nincsen saját lakása.Ez jó lenne szerintetek?Szerintem igen.Pontosan ezt csinálták a Tanácsköztársaság idején.

De a sok neoliberálisnak biztos nem tetszene ez az ötlet



2019. júl. 6. 20:11
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
55%

"Én nem tudom ti mit dolgoztok,de Magyarországon se fizikai se diplomás alkalmazottként nem kapsz annyit,hogy abból lakást tudj venni."


Hát azért, múltkor nálunk 1,2 milliós fizuért kerestek senior java fejlesztőt, ami kedvezmények nélkül is nettó 800 ezer havonta. Ilyen fizetésre kényelmesen fel lehet venni egy jó kis lakáshitelt, amit pár év alatt vissza is lehet fizetni.

2019. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
84%
De miért csak a lakás legyen ingyen? Miért ne legyen ingyen minden más is, hogy még jobb legyen?
2019. júl. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
51%

El vagy tévedve. Meg lehet keresni tisztességes munkával egy ház árát. 40 leszek, most építettem egy szép új házat. Dolgozom, de nem ész nélkül a semmire hanem azt is megtanultam mit érdemes dolgozni és mit nem.


Nem a kifogások kellenek meg az ingyenélésre való ötleteid kérdező, hanem keresd meg a lehetőségét annak hogy megkeresd a házadra valót. Ennyi lehetőség soha nem volt még mint az elmúlt 30 évben.


Hajrá.

2019. júl. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
77%

Az emberek 90%a nem örökölte, hanem megdolgozott a plusz lakásáért, sőt még most is dolgozik érte, hogy fizesse a hitelt.

Te meg ingyen kéred? Vegyék el tőlük?

A rabszolgáid ne legyenek?

2019. júl. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
17%

Ilyen sosem fog megvalósulni,mivel a lakáskiadás egy megélhetési forrás,és nem akar mindenki dolgozni.


Na meg nem kellene kivenni 150 ezerért egy lakást,és akkor nem tudnák kiadni annyiért.


Nekem mindig megfordul a fejemben,miért ad valaki oda egy havi fizetését csak azért,hogy lakjon valahol.

Nyugaton ez nem így van.Az emberek birkák,más ingyenélését finanszírozzák.

2019. júl. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
70%

"Az emberek 90%a nem örökölte, hanem megdolgozott a plusz lakásáért"


Azért nem hinném,hogy ezek az arányok.

Akinek 1-nél több ingatlana van,az bizony többségében vagy örökölte vagy a szülei vették neki,stb.


Munkából 1 lakást megvenni is bőven egy emberöltő.

Ahol több van,ott bizony vagyonos szülők állnak a háttérben.

Inkább 10-ből 2-3,aki megdolgozott érte.

2019. júl. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
74%

Van pár millió család, aki saját ingatlanban él

Csalók mind?

2019. júl. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Ez szar lenne, hidd el. Az emberek pedig mindenhól birkák, de ha szerinted nyigaton birkábbak, akkor takarodj Keletre.
2019. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
6%

Aki saját ingatlanban él,annak 1 lakása van.

Itt most azokról volt szó,akiknek a sajáton felül van legalább még 1.


Nincs gond a bérlakással sem,nyugaton sem,csak ott normális béreket fizetnek.

Nálunk az egész munkaerőpiac arra épít,arra szabják a béreket,hogy biztos van mindenkinek legalább 1 saját ingatlana,amiben lakik,így csak a rezsire és élelmiszerre kell pénz.


Na,meg nálunk az állam el is veszi a jövedelmed több,mint felét...


És arról nem is beszéltem,hogy nyugaton még az élelmiszer is olcsóbb.

2019. júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
81%

Én nem örülnék.

Több lakásom van kiadva. Mostmár elég jól hoznak, akár nyugdíjba is mehetnék.

Megszünne a nyugdíjelőtakarékosságom.

Amíg nem lesz egy háború, majd újjáépítés nem veszik el.

Van esély sajnos a háborúra pár év múlva.

2019. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!