Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért gondolja a sok zsidózást...

Miért gondolja a sok zsidózástól, cigányozástól és niggerezéstől habzó szájú jobbikos, hogy nem rasszista és antiszemita?

Figyelt kérdés
Nem, nem általánosítok. Igen, csak a zsidózó, cigányozó, niggerezőre gondolok. Köszönöm
2010. jan. 12. 13:57
 81/120 anonim ***** válasza:
10%
Miert nem fogod fel a magyarazatot?Ime itt a szituacio!En egy zsidozo,ciganyozo,habzo szaju jobbik-os vagyok,megsem tartom magam sem antiszemitanak sem rasszistanak.Bevallanam ha az lennek>Miert is ne?Szoval a kerdesedre a valasz egyertelmu.Miert valljam be hogy rasszista vagyok ha egyszer nem vagyok az ennek ellenere zsidozok es ciganmyozok?
2010. jan. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/120 anonim ***** válasza:

Nahát, nem is tudtam, hogy én ilyen rasszista mocsok vagyok, pedig évek óta jobbikos vagyok.

A legjobb barátőm zsidó, 4 éve ismerjük egymást, már az elején elmondta ő maga, hogy milyen származású és tökéletesen megértjük egymást. Engem nem zavar, hogy ő zsidó, őt nem zavarja, hogy én jobbikos vagyok.

A cigányokkal vannak negatív tapasztalataim, de nem utálom az összeset, csupán csak vannak fenntartásaim velük szemben, kezdetben bizalmatlan vagyok. Ugyanakkor hajlandó vagyok barátkozni, ha látom hogy olyan az illető, de a legtöbb cigány megjelenése félelmet kelt bennem.


A négereket nem szoktam szidni, mivel hogy nem ismerek egyet sem, saját tapasztalatom velük szemben nincs.


Rasszista az, aki előítéletek alapján jelenti ki népcsoportokról ezt azt. Említettem, hogy nem találkoztam még négerrel. Ezt figyelembe véve, ha én azt mondanám, hogy "büdös mocskos nigger", akkor én rasszista lennék.

Azonban ha azt mondom, hogy "nem szeretem a cigányokat" nem lennék rasszista, mert találkoztam velük és nem ok nélkül mondanám. Csakhogy még így sem azt mondom, hogy nem szeretem pket, csak azt hogy a legtöbbet valóban fenntartással kezelem, illetve inkább átmegyek az út túloldalára, minthogy a beszólásaikat hallgassam....

2010. jan. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/120 A kérdező kommentje:
miért nem tudjátok értelmezni azt a mondatot, hogy nem általánosítok? Magyarul nem minden jobbikosról van szó.
2010. jan. 16. 18:51
 84/120 anonim ***** válasza:
Nem kedvelem a zsidókat és a cigányokat sem. Hogy Jobbikos vagyok-e azt nem tudom, de ő rájuk szavazok. Mellesleg ázsiai zenéken kívül mást nem nagyon hallgatok, és ázsiai filmeken kívül sem nézek mást. Tehát akkor ez most hogy van? Rasszííísta vagyok-e? Szerintem nem, viszont a cigányokat, zsidókat nagyon is rühellem és nem tűröm meg őket magam mellett.
2010. jan. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/120 anonim ***** válasza:
39%

"cigányokat, zsidókat nagyon is rühellem és nem tűröm meg őket magam mellett"

Tipikus jobbikos áhhh nem vagyok raszista, csak barom.

2010. jan. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/120 anonim ***** válasza:
58%
Nem gondolom, hogy nem vagyok rasszista meg antiszemita, és senki más sem gondolja így, aki az. A gond az, hogy mindenki nácirasszistafasisztaobersturmführer, aki nem bólogat, mint a birkák.
2010. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/120 anonim ***** válasza:
59%
Ma már mindenki rasszista, aki nem nyalja cigányok seggét. Csak h a saját országunkban lassan már mi vagyunk elnyomva, hogy a kisebbség jól éljen, kevés okkal.
2010. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/120 anonim ***** válasza:

17:11


"Azonban ha azt mondom, hogy "nem szeretem a cigányokat" nem lennék rasszista, mert találkoztam velük és nem ok nélkül mondanám. "


Dehogynem vagy rasszista. Ugyanis azt mondod, hogy találkoztál VELÜK, és ezért utálod ŐKET. Holott nem találkoztál soha "a cigányok"-kal, és ezért semmi sem jogosít fel rá, hogy utáld "őket". Nem jött szembe az utcán "a cigányok", és nem viselkedett úgy, hogy jogosan utáld "őket". Egyes cigányokkal találkoztál, amiért nyugodtan gondolhatod, hogy szerinted a legtöbb cigány lop/csal/hazudik/szеmétláda/erőszakos/lusta stb., de nincs jogod úgy beszélni, hogy "a cigányok"-at utálod, mert "a cigányok" ilyenek/olyanok/amolyanok.


A rasszizmusnak ugyanis NEM az előítélet a lényege. Az előítélet nem rasszizmus, és az általánosítás sem rasszizmus. A rasszizmus az, hogy miközben mondjuk a magyarokról, németekről stb. hajlandó vagy differenciáltan beszélni - X. Y. egy korrekt német, A. B. egy piszok magyar, D. E. egy szimpatikus magyar, Q. W. egy rohаdék német - és nem beszélsz úgy, hogy "már találkoztál a németekkel" és ezért utálod őket vagy éppen szereted őket, és nem mondod, hogy már találkoztál "a magyarokal", és "a magyarok" szimpatikusak/ellenszenvesek/közömbösek/akármik voltak - aközben a cigányokról úgy beszélsz, mintha az egy tömb lenne, ami, mintha egyetlen személy lenne, érdemes lehet valaki szeretetére vagy utálatára. Pont ez a rasszizmus, hogy a cigányokról teljesen más sémákban gondolkodsz, mint mondjuk a kirgizekről vagy a berberekről vagy a franciákról.

2010. jan. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/120 anonim ***** válasza:

A krumplibogarat sem azért utáljuk,mert csikos a szine,hanem mert kártékony.

Na igy vagyok a zsidókkal,cigányokkal,s a többivel.

2010. jan. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/120 anonim ***** válasza:
Szerintem a zsidózás, cigányozás, és niggerezés akkor rasszista, ha gyűlölettel mondják ki. Különben igaz. A zsidó zsidó, a cigány cigány, és a néger is néger marad attól, hogy nem gyűlölik.
2010. jan. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!