Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért gondolja a sok zsidózást...

Miért gondolja a sok zsidózástól, cigányozástól és niggerezéstől habzó szájú jobbikos, hogy nem rasszista és antiszemita?

Figyelt kérdés
Nem, nem általánosítok. Igen, csak a zsidózó, cigányozó, niggerezőre gondolok. Köszönöm
2010. jan. 12. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/120 anonim ***** válasza:
71%

Kicsit pontosíthatnád a kérdést.

Attól, hogy valaki a zsidókra azt mondja, hogy zsidó, vagy a cigányokra, hogy cigány, nem igazán értem, hogy miért rasszista. A niggerezés kicsit más, viszont én nemigen hallottam még jobbikostól ezt a kifejezést.

2010. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/120 A kérdező kommentje:
Szerintem te is érted mire vonatkozik a kérdés;)
2010. jan. 12. 14:04
 3/120 anonim ***** válasza:
74%

hülye vagy, de nagyon. én se zsidózom, niggerezem, a cigányokat nem szeretem és szerintem van velük probléma, de komolyabban cigányozni sem szoktam, pedig jobbikos vagyok.


ha pedig a cigányokkal szembeni általánosításra akartál hasonlatot, akkor bármennyire is egyet fog érteni pár ember, ettől ez még óriási hülyeség. ennyi.

2010. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/120 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem azért mert "há mi joggal cigányozunk meg niggerezünk, nehogy már minket illessenek negatív jelzőkkel(mivel a rasszista negatív jelző)"
2010. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/120 anonim ***** válasza:
62%
jah és mellesleg provokatívnak tartom a kérdésedet.
2010. jan. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/120 A kérdező kommentje:
A kérdés nem volt provokatív, csak nem értem miért ne nevezhetik az ilyen embereket rasszistának és antiszemitának. Mint írtam csak zsidózo,cigányozó és niggerezőkre vonatkozott a kérdés, nem pedig rád. Vagy még így is én vagyok a hülye?:)
2010. jan. 12. 14:11
 7/120 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem te vagy rasszista es antiszemita. Utalod a magyarokat!
2010. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/120 A kérdező kommentje:
Miből vontad le azt, hogy én utálnám a magyarokat? Semmi olyat nem tettem, amiért utálnám a magyarokat. Egyetemen tanulok, az adófizetők pénzéből(az én adómmal együtt), csak azért hogy később eltartsam az én és saját családom. Nem mellesleg magyar vagyok. És nem a kérdésemre válaszoltál te sem.
2010. jan. 12. 14:18
 9/120 anonim ***** válasza:
75%
igen te vagy. mert szerinted csak a jobbikosok lehetnek rasszisták, csak ők zsidóznak, niggereznek, cigányoznak. és ez megkülönböztetés, speciel totálisan ok nélkül.
2010. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/120 anonim válasza:
78%

(Mindenkitől elnézést kérek akit a példáim kellemetlenül érintenek, sértenek, célom csupán a probléma érthető prezentálása volt.)


A zsidózók azt gondolják, hogy ők nem a vallással, etnikai csoporttal hanem az ebbe a rétegbe eső bizonyos hatalommal rendelkező személyek antipatikus kijelentéseivel nem értenek egyet.


Példák:


Antiszemitizmus:

(A zsidó kisebbség ellen érzett rosszindulat[amelyet esetleg kivetítenek más csoportokra/személyekre])


A Béla a sarki kisboltban mindig zsebre tesz egy zsömlét, amikor megy a szofiért, mekkora egy zsidó!


Ne legyél már zsidó, adj már kölcsön egy cigarettát!


Útálom a zsidókat, hazudnak itt összevissza a Holokamuról!


Nem antiszemitizmus:


Ben Gurion kijelentette, hogy felvásárolja az országot és kiírtja az összes magyart, hogy legyen hely a népének a rohadt zsidó!


A Európa Bank elnöke, aki zsidó származású, kijelentette, hogy befagyasztják a Magyarországi Európa-segély juttatását. - A mocskos zsidó.

--------------------------------------------------------


Valójában azonban nincs különbség. A két SZERINTÜK eltérő használat egy és ugyanaz, hiszen a zsidó szót mint sértés mint negatív jelző alkalmazzák. Továbbá, ha valakiről köztudott, hogy zsidó származású ellenszenvvel és óvatossággal kezelik. Végül pedig a náluk gazdagabb idegen nevű "hatalmasokat" hajlamosak a "zsidó" kategóriába sorolva, ezzel alátámasztva gyűlöletük jogosságát. Abban az esetben, ha úgy kritizálnák őket, hogy nem hangsúlyozzák ki, hogy ők zsidók, hanem a logikus érvekre támaszkodva támadnák őket mint személyeket már nem lenne antiszemitizmus. Sajnos manapság vannak olyanok is akik már átestek a ló túlsó oldalára és minden zsidó személyt érintő negatív véleményt antiszemitizmusnak vélnek, de attól, hogy valaki zsidó, még hibázhat, lehetnek rossz ötletei, lehet szegény, és ennekokán lehet kritizálni!

2010. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!