Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tényleg olyan rossz a helyzet...

Tényleg olyan rossz a helyzet ahogy az ellenzékiek előadják?

Figyelt kérdés

Jómagam fideszes vagyok. Vegyesen hallgatom a kormánypárti, és az ellenzéki adókat. Sokszor elegem van a sorosozásból, ekkor áttekerem az ellenzéki adóra, ott meg elegem lesz a nácizásból. Ezért a madárcsicsergést és a szoszéd ordibálását hallgatom.

Egyszerűen ahogy most élek, és ahogy a gyurcsány ideje alatt éltem ég és föld a különbség. 50.000 ft helyett csak 18.000 a fűtés, és akkori 73.000 helyett most 131.000 nettót keresek. Lényeg, hogy meg tudok élni. 1 fizetésből egyedül. És bár nem dőzsölök, és néha nem könnyű, de messze jobban élek mint akkor. És mikor hallgatom az ellenzéki médiát nem értem, hogy miről beszélnek, kicsit olyan mintha nem ezen a bolygón élnének. Amik ott elhangzanak, csak pánikkeltés, szerintem, mert én nem tapasztalom azt a világvége hangulatot mint ők. Lehet hogy lop a fidesz, lehet, hogy sokat...lopjon, de én is többet kapok.


2019. máj. 26. 08:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj, de szerintem nettó 131 ezer nevetséges. Én nem elégszem meg ennyivel, bár nem a kormányt szidom miatta, hanem tanulok és dolgozok érte. Te valószínűleg örököltél lakást, vagy anyuci-apuci kifizette, de ennyiből ma nem lehet saját lakást/házat venni, albérletet fizetni.

Ha az anyagiaktól eltekintünk, én akkor sem szeretnék egy ilyen helyen élni, amilyen a mai Magyarország. Az oktatást és az egészségügyet teljesen szétrombolták, a közhangulat a gyűlölettől hangos. Ha nem történik változás hamarosan, akkor én is a nyugat felé veszem az irányt. Ide biztosan nem szülök gyereket. Az agyagiakat szorgos munkával talán elő lehet teremteni, de nem szeretném, hogy gyűlöletben és butító oktatásban nevelkedjen a gyerekem, miközben a kormány és haverjaik szétlopják az országot.

Nem vagyok MSZP/DK szimpatizáns, de azért azt figyelembe kell venni, hogy a kormányzásuk idején világválság volt. Nem foghatod csak és kizárólag rájuk, hogy akkor rosszabbul éltél, mint most. Ha akkor és ott a Fidesz lett volna hatalmon, valószínűleg akkor sem éltél volna sokkal jobb színvonalon.

2019. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
31%
Kakamarczy te vagy az?
2019. máj. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:
31 igazad van, valóban örököltem a lakást! Így egyszerűbb nekem, nem gondoltam bele, hogy másnak behezebb lehet! Elnézést!
2019. máj. 26. 14:22
 34/63 A kérdező kommentje:
Igen elfogult vagyok a fidesszel. De egyszerûen azétt, mert jobb nekem mint az mszp alatt. Ilyen egyszerű.
2019. máj. 26. 14:28
 35/63 anonim ***** válasza:
És abba még nem gondoltál bele, hogy ettől jobb is lehetne? Szerintem nem kell megelégedni egy szar helyzettel, csak mert volt már rosszabb. Nem hiszem el, hogy szerinted nem lehetne SOKKAL jobb.
2019. máj. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Tudod az, hogy zsugori a főnököm, az nem a kormány hibája, mint az sem, hogy 100 forintért az anyját eladná! Szeretem a kollégáimat, és jó érzés bejárni! Ezért vagyok ott! Kihasználhatnám a képességeimet, és sokkal hobban is kereshetnék, de milyen áron? Hogy napi szinten szétcsapjon az ideg?

Biztos vagy benne, hogy sokkal jobb is lehetne? A szüleim abba éltek, hogy 5 év mulva jobb lessz minden! Jobb lett? Nem! Ez nem így megy! Az hogy pesten a lakásárak felmentek az tényleg a kormány hivbája? Vagy a zsugori barom hibája, aki kihasználja azt hogy a felebarátja 3 gyerekre kap támogatást? Az utolsó mondatom nem biztos, hogy helyes. De ki lát bele a politika bugyraiba? Te meg én biztos nem! Csak tépjük a szánkat! Én egy kisember vagyok, az amit a mindennapokba tapasztalok, azért szavazok úgy ahogy...

2019. máj. 26. 14:55
 37/63 anonim ***** válasza:
45%

A lakásárak ilyen mértékű növekedése nem biztos, hogy a kormány hibája. De hogy nem tesz ellene semmit, az biztos. Sőt, csak súlyosbítja a helyzetet a hülye CSOK-kal.

Igen, biztos vagyok benne, hogy sokkal jobb is lehetne. Nekem már az is sokkal jobb lenne, ha nem a gyűlölködés folyna a csapból is (lásd sorosozás), ha korrekt oktatást kapnának a gyerekeim és nem lenne halálos ítélet befeküdni valamelyik állami kórházba. És ez csak a minimum, ezzel úgy gondolom, hogy nincsenek nagy igényeim. Elméletileg egy európai ország vagyunk, ez mind elvárható lenne.

2019. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 A kérdező kommentje:
Az oktatástol nekem is hányingerem van.....
2019. máj. 26. 15:11
 39/63 anonim ***** válasza:
32%

Én magamat értelmiséginek tartom, és ennek tudatában szavazok. Amikor szavazok, akkor nem azt nézem, hogy nekem jobb legyen, nekem jó legyen, hanem hogy az országnak jó legyen, jobb legyen.

Igen, vannak a fideszes rendszernek haszonélvezői, de ha még közöttük is lennék, akkor sem érezném azt, hogy nekem a fideszre kellene szavaznom, mivel túl sok területen tesz/tett olyat, amit nem kellene, ami csak árt.

Az mszp-szdsz összehasonlítást nem érzem teljesen reálisnak, mivel akkoriban az eu csatlakozás miatt voltak megszorítások is. Most pedig a gazdaságnak volt egy stabil eu-s támogatása, amire biztosan támaszkodhatott.

Ezenkívül érdemes megemlíteni, hogy emberek, pártok változnak. Erre nagyon jó példa a fidesz, ami liberális pártként kezdte, viszont ma illiberálisként határozza meg magát.

Ami pedig még fontos, hogy az ellenzék nem cska az mszp-dk. Vannak más ellenzéki pártok.


De most menjünk bele kicsit komolyabban. Személyszerint nekem a két legfontosabb szempont az oktatás és egészségügy, illetve a jogállamiság. Mindegyikről tervezek mondani párt dolgot, és ha a továbbiakban érdekel az álláspontom, akkor szívesen beszélgetek még.

Az oktatás. Én elitgimnáziumba jártam, így elég jó oktatást kaptam, és emiatt az elitgimis képzés miatt jó pár tanár ismerősöm is maradt, illetve egyetemen is egyenrangúan kezeltek az oktatók, szóval ezt nem csak fontosnak, hanem nagoyn közeli területnek is érzem magamhoz. Az egyik legnagyobb problémám, amit még az mszp-szdsz sem csinált, hogy letagadják a gondokat.

A fidesz úgy kommunikálja, hogy nincs gond az oktatással, ha van is, akkor az a baj szerintük, hogy maradtak kommunista oktatók. Pedig ténylegesen sok probléma van, pl. ilyen a tankönyv választék csökkentése, vagy hogy a tanárok bére még mindig sehol sincs az eu-s viszonylathoz képest. Pedig az oktatás az, amiben hatalmas pénz van. A '60-as években politikai konszenzus született Finnországban, hogy az oktatás minden pénzt megér, és mostanra egy nagyon gazdag ország lett, aminek világszínvonlú oktatása van.

Az egészségügy. Ezt nem érzem olyan közelinek magamhoz, nem is igazán tapasztaltam semmit, mivel nem nagyon használtam még. Viszont itt is elmondható, hogy a gondokat tagadják, és szerintem elég nagy gond az a pár éves adat, hogy 30 ezer ember halála megelőzhető lett volna, ha korszerű kórházaink vannak.

A jogállamisággal pedig a hatalom koncentráció a bajom. Az ügyészségben fideszes ül, és meg akarják akadályozni az eu-s ügyészséget, hogy ne legyen felül bírálójuk. A választási törvény átírásával stabil kétharmaduk van, amivel képesek kivégezni a vitát a közbeszédből még akkor is, ha rossz döntést akarnak hozni. Vegyük alapul a vasárnapi zárvatartást. Egyedül áttolták az egészet komolyabb viták nélkül, ellenzéki oldalon mondták, hogy ez nem jó ötlet, de nem érdekelte a fideszt. Mi lett a vége? A fidesz maga vonta vissza pár hónappal később.

A nagy baj ezzel az, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem lehet egy csettintésre visszacsinálni. Ilyen a klímaváltozás is, amivel a fidesz nem, hogy nem foglalkozik, de Kövér a múltkor agymosottazta le azokat, akik ez ellen tenni akarnak. Ez nagyon káros mind a társadalomra, mind a közbeszédre.


Én is fenntartásokkal kezelem az mszp-dk politizálását, viszont tudom, hogy lehetséges a változás, pl. a jobbik néppártosodása szerintem jót tett a pártnak, csak Vona távozása nem.

Én ezért szavaztam egy új pártra, aki jelenleg még szimpatikus, ez a momentum.

2019. máj. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
32%

#39 voltam.

Bocs, lehagytam annyit, hogy a fidesz önellentmondásos politikája sem tetszik, amivel együtt jár, hogy nem vállalják a felelősséget.

Pl. az mszp-szdsz alatt azzal kampányoltak, hogy a 300 forintos euró a kormány hibája. Most is stabilan 300 forint felett van és nem érdekli őket.

Vagy a migránsok elutasításában, viszont eu-s megoldást nem támogatják, ami ténylegesen segítene, és emellé még migránsokat is hoznak be.

Ahogy a fideszesek által hiányolt programok léteznek, csak nem hallanak róla, mivel a fidesz médiájában a vita egy betiltott műfaj. Ha szeretnél komolyan a programokról hallani, akkor ajánlom a partizán youtube csatorna által rendezett ellenzéki vitasorozatot - amire meghívták a fideszt, csak nem ment el. Mivel ezek hosszúak, ezért javaslom, hogy az utolsót nézd meg, ahol a listavezetők vitatkoznak.

2019. máj. 28. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!