Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan bizonyítható a gyorshaj...

Hogyan bizonyítható a gyorshajtás minden nélkül? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Pizzafutárként dolgozok. Nem régóta dolgozok ezt, tehát még nem tudok sok mindent. Céges suzukival dolgozok. 2 autóval is, mikor (melyik nap) melyikkel. Legutlojára pont ma volt 3 hete (hétfőn 2021.08.09.-én) hogy dolgoztam. Holnap reggel kell bemennem aláírni a papírokat a főnökhöz (bérpapír stb) és mondta a telefonba, hogy van egy 30ezres gyorshajtásom. Kérdésem pedig az, hogy hogyan és mivel bizonyítható, hogy én követtem el a gyorshajtást? Nyilván nem akarok fizetni! A főnök már kérdezte a telefonba, hogy akkor holnap reggel viszem is a 30ezret? Mondom ácsi nem viszem amíg nincs bizonyítva az, hogy én voltam. De akkor mi lehet ennek az ügynek a vége?

2021. aug. 30. 13:18
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/158 anonim ***** válasza:
100%
Először derüljön ki, látszik-e valaki a képen. Ha igen, akkor egyértelmű a helyzet.
2021. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/158 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is voltam pizzafutár, nálunk is előfordultak néha gyorshajtásos sztorik. Bár nem közvetlen ezen a helyen, hanem egy másiknál ugyan ezzel az étterem névvel. (gyorsétterem, pizzéria, elég híres így Heves megyében, van több településen is)

Jól megy a Tulajdonosnak, hogy khm-khm-khm... inkább nem írom le! 2 évet húztam le ott fő állásban, de minden szarért ment a levonás. Ha történt valami apróság, akkor azt levonta vagy egy embertől, vagy pedig mindenkitől. Nem járt utána a dolgoknak, semminek sem, csak az érdekelte, hogy Ő neki meglegyen 100%-ban a pénze, és 5Ft-ot ne bukjon azon a napon, meg úgy egyáltalán sehogyan sem.


Én 2 órás bejelentéssel voltam, de az sem sokkal jobb a napinál. Van munkaszerződésed, de baszhatod... Minek? Táppénz egy teljes hónapra például 1500Ft, olyan 30.000Ft-os bejelentéssel... Szabadság, fizetett dolgok csak papíron vannak, egyébként. Itt is volt kint az ÁNTSZ, sok mindenbe bele kötöttek, és nem hogy fogadott volna fel festőket, meg mindenkit akit csak kellett volna a helyek rendbe tételére, még velünk futárokkal rendezte a dolgokat. 4 teljes napig szoptam, csak az alap 5.000Ft-os fizuért. Arra a 4 napra nekem kiesett a borravalóm. Az egész éttermet újra kellett festeni, és már a tököm sem emlékszik, de mindent sikálni kellett. A kemencét, a sütőket a pizza tészta dagasztót stb... Néhányszor már én nem tudtam eldönteni, hogy most a rozsdát sikálom, vagy az olajos, zsíros retket... De most komolyan.


Voltam több helyen, így kihangsúlyozom, hogy TISZTELET A KIVÉTELNEK!

Éppen nem minden vállalkozó egy g**i, tehát van ahol tényleg meg van a normális kulturált beszéd a családias légkör, de ez a ritkábbik eset.


Én nekem mondjuk gyorshajtásom sosem volt, amúgy sem, és a két év alatt sem, de volt hogy jogtalanul (tényleg) levonta a 3 napi pénzemből az úgymond mozgóbért. Ami azt jelentette, hogy volt 6000ft FIX napi pénz, és erre jött rá a 2500Ft mozgóbér. Ha mindent rendben csináltál, nem hagytál bent kaját, nem cserélted össze, és nem volt gyorshajtásod, akkor kaptál arra a napra 8500Ft-ot. Így 3 napra csak 6000Ft-ot kaptam, nem pedig a megérdemelt 8500Ft-ot, más hülyesége miatt. (GPS volt az autókban, 92-nél már levonták az aznapi mozgóbért) És ott telt be a pohár, és Én bennem is akkora düh roham volt sokáig még utána (1 hónapig kb), hogy én is ki akartam hívni a NAV-ot, és az ÁNTSZ-t. De miután eljöttem, utána valaki megtette. És a mostani álláshirdetésbe amit látok, érdekes 8 órás bejelentést ígérnek, fizetett szabadsággal és ünneppel. Szóval, valaki dícséretet érdemel. Én nem tudok hogy ki volt az, aki feldobta az éttermet, de szívemből mondom hogy kezet fognék vele. :D


Szerintem egyébként engedd el! Majd más kihívja helyetted a NAV-ot és az ÁNTSZ-t. Lehet hogy egy ottani dolgozó, de az is lehet hogy egy vendég lesz az. Hidd el, általában mindig olyankor üt be a pech a pizzériának mikor nem számítanak rá. Majd megérzik azt a pár millás büntetést.


Ha a gyorshajtásod egyértelmű, akkor fizess, ha nem, akkor pedig ne! De, ezt neked kell eldönteni. Ha még dolgozni akarsz ott míg találsz rendes fizut, akkor döntsd el, hogy hogyan állsz hozzá a dolgokhoz! Mármint ezzel a büntetéssel kapcsolatosan.


Egyébként pedig készíts egy képet mondjuk a Szuszka elejéről, amin látszódik a rendszám. Minden nap, amikor dolgozol. És a fényképek infóinál ki írja másodpercre pontosan, hogy mikor készítetted a képet, és ez még Neked is lehet bizonyító erejű. Esetleg a naptárba írjad a napokat, amikor dolgozol. Húzz egy vonalat vagy valamit, és írd oda a rendszámot, amivel aznap dolgoztál, és így nem fognak tudni hülyének nézni. Ezt tudom javasolni Neked! Nálunk azért volt menetlevél, és mondjuk nálunk 2 személyes dízel TGK-k voltak, teherre vizsgáztatva. Szóval azért nem volt minden feketén, de azért elég sok minden a célnak nem volt megfelelő.

2021. aug. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/158 A kérdező kommentje:

#31 holnap reggel minden ki fog derülni. De ha nem lesz felvétel/ vagy nem bizonyítható, hogy én voltam az elkövető - nem látszódok akkor nem fizetek.

#30 azt nem teheti már meg meg ugyanis nekem minden napom ki van fizetve a nap végi fizetés miatt és mivel napi bejelentéssel vagyok, így azt is megtehetem, hogy holnaptól soha többet nem megyek és akkor nem tudja levonni tőlem a rám eső részt. Ilyet nem akarok, de ha kell, akkor ez lesz.

#32 neked nemsokára válaszolok.

2021. aug. 30. 21:30
 34/158 A kérdező kommentje:
#32 privátban légyszi írd már le, hogy melyik helyről beszélsz. Érdekelne az állás ott, mert itt 4000-et adnak csak napi pénznek... Egyébként úgy lesz gyorshajtás ahogy leírtad. Reggel ha lesz felvétel és látszódok én rajta akkor fizetek máskülönben nem. Szeretnék amúgy még itt dolgozni mert jó a légkör jól kijövök az ott dolgozókkal stb. Szeretem és tetszik ez a munkahely a légkört tekintve. A pénz sajnos nagyon kevés. A szerveket csak akkor hívnám ki, hogyha végleg eljönnék onnan és nem békével történne. Tehát erről elég lesz akkor beszélni de ezesetben úgyis írok itt. Még valamire kíváncsi vagy?🤔
2021. aug. 30. 21:39
 35/158 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi. Pont ma mondta faterom, hogy mist bánhatom hogy nem vezettem eddig hogy melyik napokon dolgoztam és mikor melyik autóval voltam. Mostantól már mindig feljegyzek minden részletet ezt most nagyon megtanultam! Köszönöm ezt a tanácsot is neked!
2021. aug. 30. 21:40
 36/158 anonim ***** válasza:
77%
Na mi volt?
2021. aug. 31. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/158 A kérdező kommentje:
Azt mondta ma átküld a felvételt. Ma kell bevinnem a pénzt mert holnapig van határidő a fizetésre és ha ő fizeti akkor 3 büntetőpontot is kapok azt mondta.
2021. aug. 31. 09:36
 38/158 anonim ***** válasza:
100%
#37 Ne röhögtessen már😅😅
2021. aug. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/158 anonim ***** válasza:
100%
#37 Ez nettó hülyeség, ha ő fizeti akkor nincs büntipont mert ismeretlen a sofőr. Ha bozonyítható hogy te voltál csak akkor van büntetőpont.
2021. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/158 anonim ***** válasza:
100%
A gyorshajtásos büntetéseket 30 napos határidővel kell befizetni. Nincs olyan, hogy 2 napon belül nem kérik ki a sofőr adatait, a 3. naptól kikérik. Mivel nincs menetlevél vezetve, nincs gépjármű átadás-átvételi jegyzőkönyv, így jogilag nem állapítható meg a sofőr személye. A fénykép alapján vagy elismered a főnöködnek, hogy te vezettél, vagy nem.
2021. aug. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!