Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Tolvajkergetők csoport...

A Tolvajkergetők csoport tényleg ezért oszlott fel?

Figyelt kérdés

Tudom, régi história, de nekem nem áll össze a kép.


A csoport megszűnése kapcsán az a hír terjeng Tom-ról (egyik alapító tag), hogy a rendőrségen erőszakos cselekmények elkövetéséért tartják számon és állítólag csak azért nincsen itthon büntetőügye, mert külföldre menekült a hatóság elől. És hogy ezek a cselekmények már a Tolvajkergetők is előtt megvoltak, a csoport megalapítása állítólag csak ürügyet szolgált arra, hogy "önkényesen igazságot osszon" és igazolja az erőszakos hajlamait.


Viszont nem teljesen értem az egészet, mert...:


1. A Rendőrség kezdetben teljesen együttműködő volt velük kapcsolatban, még meg is köszönték a munkáikat.


2. Hatásos volt az akció, tucatnyi tolvajt kaptak el rövid idő leforgása alatt.


3. Ha Tom már a Tolvajkergetők előtt is erőszakos cselekményeket hajtott végre, akkor arról a Rendőrség hogyhogy csak évekkel a csoport megalakulása után értesült?


És egyébként mi igaz abból, hogy itthon csak azért nem lett büntetőügye, mert megszűntette a Tolvajkergetőket és külföldre költözött a hatóság elől (amit nyilván tagad a videóiban)?



2022. aug. 13. 17:19
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
45%

Megvertek valami balekot, de egyébként is csípte a liberálisok szemét, hogy mit képzel magáról, hogy bűnözőket fog el.

A média is próbálta lejáratni.

Azért a libsiktől szeretem megkérdezni, hogy mit csinált volna, ha TomCat visszahozza az ellopott biciklijét :D

2022. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
50%

Segítek megérteni:


A Magyar törvények értelmében még egy rendőr sem nézhet bele senkinek a priuszába, mert az hivatallal való visszaélés. Tehát még azt sem nézheti meg jogszerűen, hogy volt -e valaki büntetve korábban?



Egyébként én, mint többszörösen büntetett előéletű, simán el tudom képzelni amit írtál. Mindig is érdekesnek találtam, hogy mennyire intelligens. Tud a bűnözők fejével, ELŐRE gondolkodni.


Ezek szerint intelligens a faxt. Ő maga is az.

2022. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerűen annyi történt, hogy egy alkalommal túl messzire ment. A rendőrökkel amúgy is zavaros viszonyban volt, hiszen rendszeresen szidta őket nyilvánosan, közben pedig magasfokú együttműködést várt el tőlük, és többször is felrótta nekik, hogy nem hajlandóak olyan dolgokat tenni, amelyek nincsenek a jogkörükben (például random lakásokban házkutatást végezni gyakorlatilag bemondásra, a bizonyítékok ismerete nélkül, csak mert Tomcaték jeladója szerint az adott épületben van a bicikli). Amikor egy akciójuk során Tomcat önvédelemre hivatkozva beverte egy bedrogozott, önkívületi állapotban lévő fiatal arcát, akkor már a rendőröknek is elegük lett a dologból, így Tomcat ellen végül garázdaság vagy súlyos testi sértés (már pontosan nem emlékszem) gyanúja miatt eljárást indítottak. Ettől Tomcat rendesen befosott, és amikor úgy nézett ki a dolog, hogy letöltendőt fog kapni (hiszen már többször is meggyűlt a baja a jarddal), Kanadába emigrált. Hogy ez hogyan jött össze neki, az megint eléggé zavaros: állítása szerint menekültstátuszt kapott, amit azzal próbált bizonyítani, hogy felmutatta a menekültkérőknek biztosított átmeneti tartózkodási engedélyt. Ezzel csupán az a probléma, hogy ez NEM bizonyíték arról, hogy ő valóban kapott volna menekültstátuszt, ez csupán azt igazolja, hogy beadott egy kérelmet. Tekintve hogy azóta szoftverfejlesztésből él, sokkal valószínűbb, hogy egyszerű vízumot kapott, de megint kérdéses, hogy hogy a tökömbe nem tűnt fel a kanadai hatóságnak (illetve a munkáltatójának), hogy Tomcat visszaeső bűnöző.


Lényeg a lényeg, a csávó arcának beverése már a Tolvajkergetőkön belül is kiakadást okozott, hiszen a csapat tagjainak nagyrésze valóban csupán törvényes keretek között, a közjó érdekében csinálta, amit csinált, nem akartak erőszakoskodni, verekedni, és nem akarták, hogy a tevékenységük esetleg rossz fénybe tüntessék fel őket a magánéletükben, ezért a csapat szép lassan feloszlott. Sajnos Tomcat sosem a mentális stabilitásáról volt híres, és hát sajnos sikerült a csoportot a saját hülyeségével szétvernie. Kár érte, mert a csoport tagjainak többsége tényleg normális emberek voltak, akik csak biztonságosabbá akarták tenni Budapestet.

2022. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm, eddig ez a legtisztább leírás, amit olvastam.
2022. aug. 13. 18:13
 5/52 anonim ***** válasza:
11%

#3-nak:


Ez az egész "tolvajkergető" egy ostobaság volt.


Csak egyszer kellett volna "betalálniuk" olyasvalakit, akit nem kellett volna. Akiket ők kaptak el, azok nem kaptak sokat.


És mivel gyakorlatilag provokálták a gyenge erkölcsű embereket, ezért könnyen betalálhattak volna olyasvalakit is, aki ezután bosszút fogad!


"Ha ti így, akkor én is."


És a törvények figyelmen kívül hagyásában, nem kérdés hogy ki lett volna a jobb? Ők, vagy egy bűnöző.


Ha engem húztak volna csőbe, akkor a börtön alatt, és a szabadulásom után minden infót beszereztem volna róluk, és kitaláltam volna a módját, hogy hogyan fizessek meg nekik. Ha kell, akkor csak egynek-kettőnek, de "megköszöntem" volna.


Qrva bátrak voltak, csak épp felelőtlenek.

2022. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
88%

"Ez az egész "tolvajkergető" egy ostobaság volt."


Pont ezt a választ vártuk egy DK-stól, ez az a gondolatmenet, ami miatt remélem, hogy a fajtád, a szektavezéred, soha de soha nem kerül újra hatalomra.


Én ott leszek a szavazófülkékben, hogy ellenetek szavazzak, ha csak egy csöpp esélye is van, hogy ilyen aberráltak vezessék az országot, mint akiket képviselsz!


"Ha engem húztak volna csőbe"


Mármint hogy szerinted teljesen rendben van, hogy milliós értékű bicikliket lopnak nap mint nap "gyenge erkölcsű" "emberek". Ezek szerint te is ilyen lehetsz, mert tudtál azonosulni az "áldozat" szerepével! Csak tudod az az áldozat, akinek a biciklijét ellopják! Azokat kellene védened!

2022. aug. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
17%

#6-nak:


Azt hiszem, én nyílt lapokkal játszottam első pillanattól.


#2-es válaszom:


"Egyébként én, mint többszörösen büntetett előéletű,"



És talán nem ártana odafigyelni ha olyan "beszél", aki pontosan ismeri a "másik oldal" gondolkodását. Azét az oldalét, akiről te legfeljebb csak találgatni tudsz.


És ez amit ők műveltek, a legkevésbé sem áldozat-védelem!


Az egyébként bűnöző hajlamú emberek provokálása, majd megszívatása volt. Semmiféle elrettentő ereje nem volt, csak a beteges hajlamaikat élték ki. És TUDOM hogy még azt is élvezték, ha a zsarukkal kerültek összeütközésbe.


SEMMIBEN sem különböznek a bűnözőktől, csak abban, hogy a bűnözők nem próbálják meg a tetteiket bűnüldözésnek beállítani! XD


Kicsit többet tudok a témáról mint te, én látom azt is, amit te nem.

2022. aug. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
38%

#6-nak:


Megy az empátia? Ha igen, akkor most figyelj:


Találsz az utcán egy pénztárcát, senki nem lát, és csak úgy sorakoznak benne a húszezresek. Most ugorjuk át a kötelező tiszteletkört, hogy leadnád -e? Ha igen, akkor ne is olvasd tovább.


Szinte biztos hogy elraknád, és eltűznél.



Én pedig követnélek pár haverral, és rád hívnám a zsarukat, mert ez lopás.


Tehát te egy mocskos tolvajnak lennél beállítva, leégetve minden szinten.


Hogy tetszik?

2022. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
45%

#8

Úgyan nem nekem írtad, de képzeld:

Találtam már tele pénztárcát, és leadtam.

Nem volt nehéz döntés.

Nem kell mindig saját magadból kiindulni.

2022. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
64%

"Most ugorjuk át a kötelező tiszteletkört, hogy leadnád -e?"


Igen, találtam már pénztárcát és le is adtam, tudod volt benne személyi és lakcímkártya, könnyű volt azonosítani az illetőt...


Nem is olvastam tovább, gondolom az a rész lehet az, amiben magadból indultál ki.

2022. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!