Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Tolvajkergetők csoport...

A Tolvajkergetők csoport tényleg ezért oszlott fel?

Figyelt kérdés

Tudom, régi história, de nekem nem áll össze a kép.


A csoport megszűnése kapcsán az a hír terjeng Tom-ról (egyik alapító tag), hogy a rendőrségen erőszakos cselekmények elkövetéséért tartják számon és állítólag csak azért nincsen itthon büntetőügye, mert külföldre menekült a hatóság elől. És hogy ezek a cselekmények már a Tolvajkergetők is előtt megvoltak, a csoport megalapítása állítólag csak ürügyet szolgált arra, hogy "önkényesen igazságot osszon" és igazolja az erőszakos hajlamait.


Viszont nem teljesen értem az egészet, mert...:


1. A Rendőrség kezdetben teljesen együttműködő volt velük kapcsolatban, még meg is köszönték a munkáikat.


2. Hatásos volt az akció, tucatnyi tolvajt kaptak el rövid idő leforgása alatt.


3. Ha Tom már a Tolvajkergetők előtt is erőszakos cselekményeket hajtott végre, akkor arról a Rendőrség hogyhogy csak évekkel a csoport megalakulása után értesült?


És egyébként mi igaz abból, hogy itthon csak azért nem lett büntetőügye, mert megszűntette a Tolvajkergetőket és külföldre költözött a hatóság elől (amit nyilván tagad a videóiban)?



2022. aug. 13. 17:19
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
0%

#9, és 10-nek:


Vagy nem találtatok még, vagy nem adtátok le.


Ha mégis, akkor hiányzik belőletek a létfenntartási ösztön.


Egyébként is!


Azért adjam le, hogy a zsaruk tegyék el?


És ne gyertek azzal, hogy nem tennék el. Engem az idő alatt loptak meg a zsaruk, amíg az előállítóban voltam, a tőlem elvett személyes tulajdonaim pedig az ügyeletesi szobában. Xaros 15.000 forintot loptak ki.


Vagy az a sztori, amikor két rendőrkocsi csomagtartója lett megpakolva a tőlem lefoglalt cuccal, és két reklámszatyornyi jutott el az őrsig meg a jegyzőkönyvig? Én nem hoztam fel, amit a nyominger szabadlábon védekezéssel honorált.


Ti tényleg annyira idealisták vagytok, hogy a zsarukat valami "gáncs nélküli lovag"-nak képzelitek? Órákig mesélhetnék róluk!

2022. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Én is adtam már le talált bukszát a rendőrségen és még értesítést is kaptam róla, hogy visszaadták a tulajnak.
2022. aug. 14. 17:44
 13/52 A kérdező kommentje:
De amúgy ez nem tudom hogy jön a Tolvajkergetőkhöz.
2022. aug. 14. 17:45
 14/52 anonim ***** válasza:
0%

#12-nek:


És az is benne volt az értesítésedben, hogy a tárcát a PÉNZZEL EGYÜTT kapta vissza a tulaj?


Vagy neki esetleg azt mondták, hogy a tárcát üresen adták le?


NE MUTASD BE NEKEM A ZSARUKAT!

2022. aug. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
18%

#13-as kérdéshez:


Úgy, hogy a felhozott, talált-pénzes hasonlatomon akadtak fent egyesek.

2022. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Természetesen nem volt benne konkrétum, de gondolom hogyha hiányzott volna belőle a pénz, akkor azt jelzi a tulaj átvételkor. De ez nem az én ügyem.
2022. aug. 14. 17:49
 17/52 anonim ***** válasza:
0%

De a te ügyed is.


Ha hiányzott is a pénz, a tulaj nem tudott tenni semmit mivel a zsaruk leépíthették azzal, hogy bár x.y adta le, de az nem jelenti hogy ő is vette ki a pénzt. Tehát örüljön hogy az iratai meg lettek.


És úgy lett a te ügyed is, hogy jó nagy m'rha voltál, hogy pénzzel együtt adtad le.


Most már könyörgöm: ne akard nekem a zsarukat bemutatni! Túlon-túl sok gyakorlati tapasztalattal rendelkezem róluk.

2022. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
7%

#16-nak (kérdezőnek):


Ha már tényleg annyira becsületes akarsz lenni, akkor legközelebb ha tárcát találsz, és iratok is vannak benne, akkor személyesen gondoskodj a visszajuttatásról.


Annak legalább értelme is van, több, mint a lelkiismereted mentegetését szolgáló, rendőrségi leadás.

2022. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
Onnantól, hogy én leadom és a rendőr kivesz belőle valamit, az miért az én ügyem lenne? Semmi közöm hozzá, még tájékoztatás szintjén sem.
2022. aug. 14. 18:00
 20/52 A kérdező kommentje:
Vagy arra próbálsz utalni, hogy ha az átvevő jelzi a hiányt, akkor a rendőrség majd rajtam fogja keresni hivatalos úton? Hát az beb.na!
2022. aug. 14. 18:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!