Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akarjuk-e vissza a csendőrsége...

Akarjuk-e vissza a csendőrséget és a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 14:43
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
87%
Hát a csendőrség sztem nem olyan fontos, a rendőrség is le tudná látni a feladatot. De a halálbüntetést én személy szeritn támogatom, illetve a törvények szigorításást, rendbetételét sem ártana megcsinálni, mert ami ma Mo-n van az tragikus. Pl ha betörnek a házamba, és én elkapom a betörőt, még engem csuknal le, mert megsértettem a jogait. Nem is tudom, hogy az ilyeneken sírnom, vagy nevetnem kéne...
2009. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
86%
Nem, de azzal egyetértek, nem kellene túlzásba vinni a bűnözők védelmét.
2009. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
93%
Ha a halálbüntetést visszaállítanák, akkor sem betörésért, rablásért, nemierőszakért, uzsoraszedésért járna. A magyarországon legtöbb problémát okozó bűntettekért nem járna halálbüntetés, így a visszaállítása azokra semmijen hatással nem lenne. A rablás, csalás stb. büntetési tételét pedig halálbüntetés nélkül is lehet szigorítani.
2009. márc. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
77%
A csendőrség szerintem sem fontos, a halálbüntetést viszont nem lenne rossz ha visszaállítanák, de csak azokon alkalmazzád a módszert, akik megöltek valakit, mert ők valóban megérdemelnék.
2009. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
98%
Én a szemet-szemért elv híve vagyok. A halálbüntést is megszavaznám, ha lehetne.
2009. márc. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
94%
Jöjjön csak vissza a halálbüntetés,fogyjanak csak a nem mondom kik!!!!
2009. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
97%

A halál büntetés már nagyon komoly büntettért kapják, pl sorozatgyilkos. stb.. Most is létezik tényleges életfogytiglan, de ezt is csak olyanra szabják ki aki valami nagyon súlyos többszörös dolgot követ el. Szóval nem hinném hogy elrettentené. és egy halálbüntetés rengeteg pénzbe kerül, mert nem lehet csak úgy a Kossuth téren fellógatni vagy agyon löni.

Lopásért meg egy egy késelésért nem jár halálbüntetés.

Viszont apró büntetteket is büntetni kellene szigorubban. A másik meg kényszer munkára fogni sok sok rabot, hogy termeljenek az államnak ha már oda kerültek.

2009. márc. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem jobb a 3 csapás. A fegyveres erőszakos visszaesők ellen. Hiába bünteted, ha már embert ölt. Előtte kell tenni valamit, mielőtt eljutna odáig.
2009. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
92%

Pontozzatok le nyugodtan, de remélem, hogy lesz még olyan, hogy a Kossuth téren lógatunk fel olyanokat, akik a gyermekeik szeme láttára verik agyon az embert. Egy jó embert.

Még hogy sokba kerülne a halálbüntetés? A luxusbörtönök mennyibe kerülnek nekünk adózó állampolgároknak?

Kényszermunkát a rohadt tolvajoknak, rablóknak, betörőknek, de halálbüntetést a gyilkosoknak és pedofiloknak. Aki pedig azt mondja nincs igazam, az zárja be a gyerekét egy szobába egy pedofillal csak 10 percre és megváltozik a véleménye.

2009. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
83%

A móri bankrablásért is olyan embert ítéltek el először, aki nem is volt benne, de rábizonyították, aztán rájöttek, hogy mégse. Ha a rendörség ennyit tud, akkor simán kivégeznének néha olyanokat akik nem csináltak semmit (ami nem egyszer előfordult a történelem során). Azokkal mi lenne? Bocs megszívtad?

Hány ártatlan ölhető meg azért, hogy a bűnözők megrettenjenek?


Amikor eltörölték a halálbüntetést, akkor egyébként sem romlott a gyilkossági statisztika.

A kényszermunkát azért bevezethetnék.

2009. márc. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!