Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akarjuk-e vissza a csendőrsége...

Akarjuk-e vissza a csendőrséget és a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 14:43
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
Régen, ha megpillantották a kakastollas csendőröket kuss volt. Most a rendőr is fél.Nem kellenek a csendőrök, de nagyobb "hatalmat" biztosítanék a rendőröknek. Nincs visszahúzó erő, mindeni azt csinál amit akar, mert a jog a bűnözőket védi.Ha véded a saját értékeid, és önbíráskodsz, te leszel a hunyó!! Jól van ez így?
2009. márc. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim válasza:
100%
én sztem a hálábüntetés komoly de a tényleges életfogytiglak sokkal rosszabb annak aki megérdemli mert ha meghal a bűnős és amugyis meghalna akkor még örülhet neki mert nm kell azon gondolkodnia hogy jó legyen ahoz h kikerüljön mert ha ténylegest kap akkor az csak rosszab a halálbüntetés csak megváltás számára
2009. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Mégha ténylegest kapna.De hallottam olyat,hogy tényleges életfogytiglanival 20 év múlva kedvezménnyel szabadulhat.Akkor valamit nem értek?
2009. márc. 16. 09:52
 34/45 anonim ***** válasza:
98%
Aki ellenzi gondoljon csak bele, ha az Ő szeretteit gyilkolnák meg brutálisan, kegyetlenül! Elitélik az illetőt életfogytig,(akit ugye ő is eltart valamilyen szinten, ha adófizető)és akkor jó pár év múlva kiengedik a mocskot jó magaviseletért meg ilyenek! Hát nem tudom akkor hogyan állna a dologhoz....
2009. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
63%
IGEEEN!IGEEEN!!
2009. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
97%
Minden bűnözővel azt kéne tenni, amit ő is tett. Lopás, betörés, verés, nemi erőszak, gyilkosság, állatkínzás... Se többet, se kevesebbet, csak ugyanazt, amit csinált.
2009. márc. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Én is szívesen látnám a súlyosabb büntetési tételeket. Gyilkosságért legyen életfogytig valódi. Rablásért, stb is nagyobb legyen a bünti. Éljen a börtönben normális emberként, de amit megeszik stb azt dolgozza le ott benn. Tartsa el magát.


Viszont probléma, hogy a nyomozás is felületes. Újságokban lehet olvasni,hogy milyen szabálytalanságok történnek a nyomok felvételénél stb.

2009. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
69%
Aki szant szandekkal embert/embereket ol hidegverrel az halalt erdemel szerintem ! igy lenne igazsagos... ismerjuk meg ezt a szot?? tudjuk mit jelent?
2009. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
91%
Akarjuk!
2009. máj. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

00:39-es:


Igen ez jó megoldás lenne. Nemi erőszak esetén pl. levágni a tudodmilyét. Belekötött egy csapat cigó valakibe és elverték? Nyílvános korbácsolás botütés, aki akarja nézheti. Elmenne tőle a kedvük. Iránban pl. pár hónapja egy ember megvakította a feleségét és a bíróság kimondta, h 5 csepp kénsav a bal 5 csepp kénsav a jobb szemébe, ugye szemet szemért.


A halálbüntetés meg nem kerülne sokba, többe kerülne eltartani élete végéig. A kötél nem drága és többször felhasználható.


Azt viszont hozzátenném ,h halálbüntetést csak akkor ha megreformáljuk az igazságszolgáltatást és tényleg következetes és jól működő bíróság esetén, mert a mostani nem az. Gondoljunk csak a móri bankrablásra, ahol ténylegesen ki is derült, h nem azok voltak, akiket először elitéltek miatta. Őket ugye ha halálbünti lenne felakasztották volna. Vagy pl. Tánczos Gábor esete, korán sem biztos, h valóban bűnös, mert semmi konkrét bizonyítékot nem tudtak ellene felhozni viszont rengeteg hibát vétettek a helyszínelésnél és a bíróságon is. Ennek ellenére nem 100%, h ártatlan, de a bűnösségét sem sikerült bizonyítani semmi cáfolhatatlannal és ha halálra itélnek valakit akkor azt csak és kizárólag sziklaszilárd és cáfolhatatlan bizonyítékok alapján tegyék. Egy veréssel kicsikart beismerő vallomás, ami tele van ellentmondásokkal ehhez kevés.

2009. máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!