Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akarjuk-e vissza a csendőrsége...

Akarjuk-e vissza a csendőrséget és a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 14:43
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
97%

Akarjuk!

A halálbüntetáést mindenképp. Én voltam tanulmányi körúton a Csillagban Szegeden (tudjátok hány tényleges életfogytos volt? 4 db) és az egyetemen is azt sujkolták a fejünkbe h a halálbüntetésnek nincs visszatartó ereje.


De szerintem ma már lenne. A minap nyilatkozott a Viszkis rabló h őt elrettentené a 3 csapás intézménye is.

Simán kivégzném aki öl, rabol, simán!

2009. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
85%

A halálbüntetés még mindig olcsóbb mint egy életen át fogva tartani, a kötél nem kerül sokba és többször is felhasználható. Pártolom a halálbüntetést, de csak egyértelmű és cáfolhatatlan esetekben, előbb rendbe kéne tenni a bíróságot is lásd. pl. a móri gyilkosok esete, kiderült, h nem ők voltak, pedig életfogytot kaptak. A csendőrség sem lenne rossz, régen bizony hatékonyan védték a rendet, igenisl egyen és adjunk nekik jogokat mint régen. Akkor még féltek a bűnözők a rendőröktől és bizony akkor még nem vádolták rasszizmussal ha addig pofozta a cigányt, ameddig elárulták, h ki volt a tettes.

Ismert pl. Dánosi csárda esete mikor végigrabolták a csárdát a cigányok megöltek mindenkit, aki épp ott volt ( tulajt vendégeket, a nőket előtte meg is erőszakolták) és bizony a tettesek is úgy lettek meg, h addig pofozták a csendőrök az összes cigányt, ameddig el nem árulták kik jártak a csárdánál. Ez volt az első bűnügy, ahol ujjlenyomatot is vettek a helyszínen és ez lett végül a bizonyíték is, hiszen a tettesektől vett ujjlenyomat egyezett a helyszínen találtakkal. Ahhoz viszont kellettek a csendőrök, h kiderüljön kik jártak aznap ott.


Egy békés megyei faluban pedig megesett, h a elkaptak egy tolvajt és a csendőrök szépen végigkísérték a falun, közben cipelte a hátán a lopott zsák búzát és mindenhová becsöngettek és megkérdezték ,h nem hiányzik véletlenül magának ez a zsák búza, mert az úriember ezt lopta. Megszégyenítették a tolvajt elvették a kedvét egy életre a lopástól. Nem volt az, mint ma, h a rendőr hozzá se mer nyúlni a cigányhoz, mert az már rasszizmus meg fél, h elverik. Két csendőr egy kisebb faluban simán rendet tartott akkor. Nem volt gond azzal sem ha rájuk támadtak, hiszen rutinszerűen lelőtte ilyenkor, és ebből nem csináltak ügyet, az manapság divat, h lelő a rendőr egy menekülő dílert, aki majdnem elütötte a kollégáját és felé száguld és évekig tárgyalgatják ,h jogos volt-e. (Lásd. vecsési eset, elsőfokon most mentették fel a rendőrt). Annak kéne normálisnak lenni, h a rendőr azt mondja, h állj meg és kezeket fel és te nem csinálod akkor lelő. Ilyen egyszerű, ha pedig ezt nem érted akkor hülye vagy és le fognak lőni, pont.

2009. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
80%
Persze azonnal min a kettőt, mert itt nincs rend, és igy nem is lesz már.
2009. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:
Én se hinném,hogy sokba kerülne a halálbüntetés.Miért is kerülne sokba?Egyébként,úgy tudom Iránban és Kínában végzik ki a legtöbb embert.Van is rend."Követendő példa"
2009. márc. 3. 23:22
 15/45 anonim ***** válasza:
75%

Semmiképpen se ! Nézzetek meg statisztikákat az USA-ból ahol létezik, sajnos mennyi tévedés történik.

A jelenlegi maygar igazságszolgáltatás pedig főleg nem alkalmas a súlyos bűnözők kiszűrésére, innentől kezdve csak melléfogás lenne.


És ne beszéljünk arról az apróságról, hogy ugye senki se úgy megy el betörni, hogy "na oké, most betörök, aztán utána 3 évig ülök", azaz nagyon jól tanítják, hogy egyáltalán nincs visszatartó ereje!

Szerintetek egy bűnelkövető úgy megy egy bűnt elkövetni, hogy előtte átrágja magát a Btk-n, hogy "na lássuk csak ezért mit fogok kapni" ?? Mert szerintem nem, hiszen akkor valóban nem lenne bűnözés. De ez nem így működik, szóval lehet heveskedni, d esok tetje nem lenne ...

És nem mintha én bűnöző lennék, csak így gondolom hideg fejjel.

2009. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
64%

Akinek Kína és Irán a követendő példa, annak csak gratulálni tudok ... valóban, mindkettő arról híres, hogy az emberi jogokal bakanccsal tiporják, na más se hiányzik nekünk. Szerintetek nem elég ez ami most van? Hiszen a valódi, igazi bűnösöket úgyse lehet soha sem megfogni. Akkor miért lenne értelme ezt a jelenlegit szigorítani?


Írta valaki, hogy "az egyetemen azt tanítják" -hát nem gondolod, hogy abban lehet valami?


Már évtizedek óta kimutatott tény, hogy nincs visszatartó ereje, ennyi, ez tudományos tény, kár vitatni.

2009. márc. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a csendőrség-rendőrség dolog? Mert melyiknek mi lenne a feladata?

Mellesleg szerintem jelenleg is éppen elég nagy ingyenélő apparátust kell eltartanunk végül is nem sok eredménnyel, szóval mi lenne az értelme?

2009. márc. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
83%
szemet szemért primitiv, de mindig hatásos volt!
2009. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
70%

Nem, isten ments! Egyiket sem.

Aki a három csapásra esküszik, annak a figyelmébe ajánlom az USA-beli bűnözési statisztikákat (egy napilaban idézték, éppen tegnap). Texas államban, ahol legendásan szigorúak a büntetések, minden bűnözési mutató rosszabb az amerikai átlagnál.

2009. márc. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim válasza:
78%
mi az a három csapás?
2009. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!