Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akarjuk-e vissza a csendőrsége...

Akarjuk-e vissza a csendőrséget és a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 14:43
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

nem!

amig ilyen az igazságszolgáltatásunk amilyen, addig semmiképpen!

De ha már itt tartunk, valóban ahogyan az előző is írta, egy nyilvános megkorbácsolásnak, megszégyenítésnek jóval inkább lenne visszatartó ereje. Pár arab országban jól működik ez .. vasárnap a piactéren, aztán aki akarja, nézheti, akár a szomszéd .-.. na szted ennek mekkora lenne az elrettentő ereje?? sztem hatalmas !! márpedig ez a cél !!

2009. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

akit tényleges életfogytra ítélnek az nem szabadulhat "kedvezménnyel" sem, sehogyan...a kérdező valamit félreolvashatott.

a mai büntető jogrendszerünk alapvetően 2 életfogytot különböztet meg, van a "sima" életfogyt, amiből idővel szabadulhat, és van a "tényleges" életfogyt, amiből semmilyen körülményből kifolyólag nem szabadulhat az elítélt.

2009. máj. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
A halálbüntetést mindenképp, sőt a halálhoz való jogot is.
2009. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit későn írok de : NEM !!!!


Az arab országokban ez azért van így (Pl Szaud-Arábiában) hogy nyilvánosan megölnek vkit, megszégyenítenek mert ott a bíróság is a Korán alapján ítélkezik. Elrettentő ereje nem nagyon van, rengeteg szervezet + ország antihumánusnak tartja.

Nem lenne szükség halálbüntetésre ha nem "túlfejlesztett" "5 csillagos" börtönök lennének, valaki jobban él a börtönben mint azelőtt. Tv, internet lehetőség, konditerem, bő választékú étrend stb, ilyen sajnos a mai napok börtöne. Ezt mutatták is egyszer a híradóban. Elkeserítő, gyalázatos hogy valaki a börtönben még jobban él (lásd, fenti felsorolt berendezések) mint aki 4 műszakban dolgozik azért hogy a családját eltartsa vmiből.


Halálbüntetést csak gyilkosságért, kegyetlen emberkínzásért vagy ehhez hasonlókért adnák, de csak akkor ha bebizonyosodott hogy ki a tettes. A szemet szemért elv már csak azért nem lehetne mert akkor mindenki erre hivatkozna, hiába nem igaz az hogy a szomszéd ellopta a tyúkot az udvarról, ezt nem lehetne bebizonyítani, mégis a szomszéd járna rosszul holott ő semmit sem tett, ez csak egy egyszerű példa volt.

Az USA egy kétszínű hazudozó, ő ellenzi a legjobban a halálbüntetést amikor a tagállamok felében legalis büntetési mód, ennek ellenére a bűnözési ráta igen magas az Egyesült Államokban, tagállamoktól függetlenül.


Szóval nem tudom, egyrészről jó is lenne, meg nem is lenne jó, azért ha valaki azt mondja h bárki megnézheti pl a hétfői piacon, akkor látogasson el vendégmunkásként Szaud-Arábiába, ott szinte majdnem minden nap tartanak nyiulvánjos kivégzéseket, szerintem egyből megváltozna mindenki véleménye. (ezt olvastam, de sajnos el tudom képzelni)

Ne akarjunk azért Kínát vagy Iránt ahol néha egy kis tettért is halálbüntetés jár, Szaud-Arábiát aztán végképp nem.


Európában 3 olyan ország van ahol van halálbüntetés, 2-ben csak háborúsbűnösségért(Lettország,Fehéroroszország), 1-ben pedig van halálbüntetés, de már vagy 10 éve nem alkalmazzák(Oroszország).

2010. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:
dehogyis nem lenne visszatartó ereje,csak már ott tartanánk!
2010. aug. 22. 10:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!