Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akarjuk-e vissza a csendőrsége...

Akarjuk-e vissza a csendőrséget és a halálbüntetést?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 14:43
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
86%
Szemet-szemért! Ennek a híve vagyok. Aki mást mond az álszent vagy még nem történt "esemény" a környezetében.
2009. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
Primitív emberek csak primítiv eszközökből értenek,náluk ez a hatásos.Úgy van.Szemet-szemért!
2009. márc. 7. 16:16
 23/45 anonim ***** válasza:
49%

10:03-nak :

Végre egy józanul gondolkodó ember ......

Én is ezt gondolom, csak itt úgy el van a többség vakulva, hogy horror. Tudományosan és statisztikailag kimutatott tényeket akarnak pusztán a mérgükkel felborítani és beszélnek itt zöldeket.

Mondok durvábbat akkor: a jelenlegi Btk-t számos pontban enyhíteni kellene, pontosan bűnmegelőzési célokból, de hát ehhez tudni kellene gondolkodni, ami nem igazán jellemző a magyarokra. Az amerikai példát én is ismerem ... no comment.

2009. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
50%
Addig könnyű olyanokat mondani, hogy szemet szemért meg hasonlók, amíg nem ítélnek el ártatlanul. Aki ilyeneket mond, ajánlom, hogy olvassa el a Halálsoron c. könyvet, film is készült belőle, nagyon remélem, hogy változik a véleménye. Valaki követendő példaként írta, hogy a csendőrök addig pofozták a bűnözőt, amíg nem vallott. Csak az a baj, hogy esetleg az ártatlan is vallani fog, hogy elkerülje a büntetést.
2009. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
97%
Én támogatnám, ha biztosan bizonyított a bűnösség! Egyre durvább gyilkosságok történnek ami iszonyatosan felháborító! És tudjátok, hogy minden egyes elitélt naponta 9000ft-ba kerül nekünk adófizetőknek? Szerintem sokunknak nem jut ennyi egy hétre sem és mi nem vagyunk bűnözők, nem lopunk nem csalunk és nem gyilkolunk!!!
2009. márc. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim válasza:
52%
Nem értek egyet a halálbüntetéssel. Ha valaki olyat tett, akkor csak jobb is neki a halál, hamar túl van rajta. Viszont ha bevágják a börtönbe életfogytiglanra a többi rab agyon kínozza, szekírozza és még ott van a bűntudat is. Szerintem ez sokkal rosszabb, mint meghalni.
2009. márc. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
73%

Én nem értek egyet azzal,hogy nem lenne visszatartó ereje a halálbüntetésnek. Az alapvető büntetési tételekkel igenis tisztában van,általában az ember.A média által meg hamar elterjedne a szigorítás ténye is.Valahol gátat kell szabni az erőszaknak a lopásnak, csalásnak, és általában az erkölcsi értékek ilyen mértékű semmibevételének.Természetesen ez nem irányulhat semelyik kisebbség ellen csak mert azzal magunkat csapjuk be.


A csendőrség a 2 VH előtt kb úgy működött ,mint a kommunizmusban a rendőrség. A politikailag kényelmetlen ellenfeleket egyszerűen ok nélkül megverték választások előtt. Ilyen erőszakszervezet nem kell most sem.

2009. márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim válasza:
72%

Egy lélekért egy élek! Aki gyilkolt azt kivégezném azonnal.

Majd az lesz mint amcsiban , szabad fegyverkezés azt védd magad..a rendőröm meg majd (ügyesssen)helyszínelnek...

2009. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
54%

Igen, akarjuk!


És ami még jó ötlet volna: a jogerősen elítélt bűnözőket megfosztani a magyar állampolgárságtól. Szabadulás után pedig - mivel már nem állampolgárok - kiutasítani őket az országból.

2009. márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim válasza:
77%
IGEN!
2009. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!