Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit szóltok a pintéri két hét...

Mit szóltok a pintéri két hét alatt rend lesz kampányhoz? Most újabb traffipaxosokkal bővül a rendőrség állománya :D

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
27%
De itt nem erről volt szó. Ha megdob egy téglával, és van nálam gumilövedékes fegyver, akkor lábon lövöm. Nem kilövöm a szemét. És a többiről amit írtam? Azok is jogszerűek voltak gondolom. A rendőrállam alakul, ahogy így írod a dolgokat.
2013. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:

Jó.


Sok sikert a magyar gárdához, meg a jobbikhoz! Persze minden jobb lesz! Hajrá.


Igaz, a rohamrendőrségnek mindenhol ez a dolga, nem csak Magyarországon. Tömegoszlatás.

2013. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
27%
A jogállami és alkotmányos kereteken belül. Ha a tömegoszlatás neked egyenlő a szemek kilövetésével, végtagok eltörésével, emberek hátba lövésével, sőt, éles fegyverek használatával, akkor igen, nem kérek ilyen rendőrállamból.
2013. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
Téged megvertek? Kint voltál?
2013. júl. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
27%
Nem voltam kint, ismerősöm kint volt, nem csinált semmit, eltörték a lábát. De mondom, ha a tömegoszlatás neked egyenlő a szemek kilövetésével, végtagok eltörésével, emberek hátba lövésével, sőt, éles fegyverek használatával, akkor igen, nem kérek ilyen rendőrállamból.
2013. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 A kérdező kommentje:

Nagyszerű ez a kérdés...Nem hittem volna hogy ilyen népszerű lesz.Az tény hogy a trafipaxosokkal az trafipaxokkal akart lenni...


A rendőrökkel egy problémám van:ott vetik be őket ahol nem kellene.Sajnos nem sok választásuk van.Követniük kell a vezetői utasítást.Nos,ezért sem mentem rendőrnek.Se katonának.Én nem asszisztálok gergényi,pintér és hasonló bábjátékosok hadműveleteihez...

2013. júl. 4. 17:20
 57/75 sni ***** válasza:
37%
Akkor elmondom, hogy az általatok brutálisnak titulált gumilövedék az, amit Franciaországban, a demokrácia egyik szószólójának tartott országban a tömemegoszlatásnál elsőként használnak, és igen, ha egy balhézót elkapnak, öten húzzák végig a betonon, de abban az országban nem rendőrállamoznak ezért! Mert a tüntető tudta ezt, amikor elkezdtek balhézni!
2013. júl. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
Sni hagyd, jobban tudja. Biztos ő is "HARCOS".
2013. júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
100%

Hm... egy újabb parttalan vita. :) De mégsem tudom megállni, hogy hozzá ne szóljak... :)


Egyrészt, bár (meg)értem a kérdező (és mások) problémáját, a kérdést magát mégis értelmetlennek tartom. Pintér politikus, ergó tőle nem várható már, mint jól hangzó ígérgetések. Ez van... Magyarországon ilyen a politikai színvonal, bár szerintem máshol se sokkal jobb a helyzet, de ezt nem tudom, más ország politikájához nem értem. Nem hinném, hogy bármely rendőrnek is személy szerint felelősséget kellene vállalnia egy politikus demagóg megnyilvánulásáért.


Jah, az elején leszögezném, én is rendőr vagyok, csak a felesleges mutogatások és "sünözések" elkerülése végett. :)


Amúgy érdekes, pintér meg politika meg "két hét" ide vagy oda, van, aki egyetért azzal, hogy több traffipax legyen. Nincs jelentősége, csak megjegyeztem... :)


Amiért még értelmetlennek találom a kérdést, az az, hogy szerintem mindenki nagyon jól tudja, hogy miről szól illetve szólt anno ez a "két hét alatt rendet teszünk" dolog. Kampány. Mégis, egyesek megint vérre menő szócsatát vívnak itt, és megint előjönnek a mindenféle rendőrellenes sztereotípiák, negatívumok, sérelmek, egy jól eső fikázás, és aztán megy a süllyesztőbe a kérdés, és jön a következő, amin megint jót lehet vitatkozni. Holott az egész csak rühes politika... :)


Amúgy nem tudom, kinek mi az elképzelése. Netán van olyan, aki úgy gondolja, hogy a reggeli eligazítás a rendőrségen, közös imát jelent összekapaszkodva egy nagy pintér arckép előtt? :) Van, aki úgy gondolja, hogy a rendőrök osztják és támogatják pintér megnyilvánulásait, ötleteit? pintér és az állomány nagy része két ellentétes irányba tart. Illetve tartana, ha nem lenne a hierarchia. Persze van, aki erre azt mondja, hogy "ezért nem mentem rendőrnek", hát... nem hiszem, hogy csak a rendőrségnél van hierarchia, ahol a főnök az isten, és ha valaki nem azt teszi, amit mond, akkor jó'ccakát. :)


"Pintér miért nem azzal foglalkozik ami az égetőbb probléma és miért azzal,hogy xszer annyi traffipax legyen kint?" Lásd fent! Szó sincs arról, hogy jobban foglalkozik a közlekedés biztonsággal, mint a közrenddel. Sőt, hogy bármivel is foglalkozna, ami a rendőrség feladata. Kirakatpolitika. Valamit mutatni kell.


Másrészt az megint más kérdés, hogy mi jelenik meg a médiában, mi kap nagyobb hangsúlyt. Mert az egy dolog, hogy a csapból is a trafizás folyik, de nem biztos, hogy tényleg nagyobb jelentősége van, mint bármi másnak.


Aztán a szokásos sztereotípiák és skatulyák... a rendőrök ne az autósokat vegzálják folyton. Azon túl, hogy nem igazán értem, hogy ezt hogy képzelik (ma már megbüntettünk öt autóst, akkor most már hagyjuk őket?), másrészt én soha egy autóst nem büntettem meg. Most akkor én nem vagyok rendőr? Ez (is) baj... egyeseknek a rendőrség egyenlő az út szélén igazoltató egyenruhásokkal. Én meg már lassan skizofrénnek érzem magam, mert bár itt a szolgálati igazolványom, mégsem vagyok az, mert a rendőrök csak az autósokat vegzálják... :)


Hogy miért tartják a rendőröket töketlen, impotens bandának, és miért utálják őket, hát nem biztos, hogy ezek a vélemények minden esetben valós tényeken alapulnak. Igen, lehet jönni 2006-tal meg egyébbel, de személy szerint nekem (és sok más embernek) közöm nincs 2006-hoz. Még csak a véleményemet sem ismerik azzal kapcsolatban, mégis le vagyok már írva... Pedig senki nem ismer engem, se a munkámat, mégis "impotens, töketlen" rendőr vagyok, úgy általában... "persze, kivételek vannak" mentegetőzés ez után szokott jönni. :)


Persze ne értsetek félre, nem veszem a szívemre, nem kicsiny összetört lelkivilágomat kívánom sajnáltatni a hozzászólással... ;) ettől függetlenül holnap ugyanúgy be fogok menni dolgozni, és elvégzem a munkám... :)


Ami a "bábjátékosok hadműveleteinek asszisztálását" illeti (amúgy jópofa megfogalmazás :)), ez sem egészen így van. Én, mondjuk úgy, alacsony szinten dolgozom, nálam a legkomolyabb ügy kb., hogy Mari néni összeveszett a szomszéd Pista bácsival, mire Pista bácsi megfenyegette, hogy eltöri Mari néni kislábujját... Hidd el, ebben semmi politika és semmi asszisztálás nincs. Igen, van egy olyan szint, ahol már "komolyabb szálak" is közbe jöhetnek, hál'Istennek nekem ilyenekhez nincs közöm. Ettől függetlenül az én ügyeim is komolyak, mert Mari néninek is komoly dolog az, hogy megfenyegették.


És így tovább... és így tovább... és így tovább... :)

2013. júl. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 sni ***** válasza:
Yang-nak igaza van, dobtam a témát, nézek másikat! :)
2013. júl. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!