Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit szóltok a pintéri két hét...

Mit szóltok a pintéri két hét alatt rend lesz kampányhoz? Most újabb traffipaxosokkal bővül a rendőrség állománya :D

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
35%

Yang


2006-ot azért hoztam fel, mert bár nem tudom, hogy te hol vagy rendőr, azt nem csak a "szélsőséges, bigott, antiszemita, rasszista szélsőjobberek" mondják, hogy a rendőrök nem teljesítik azt, amire elméletileg hivatottak. Miért rendőr, ha nem azért, hogy őrizze a rendet? Az xy faluban, ahol nincs közbiztonság, a Mari néni nem hiszem, hogy szélsőjobber lenne, amiért azt mondja, hogy a rendőrség nem csinál semmit. A rendőröknek nincsen tekintélyük. Vidéken van, hogy rendőröket vernek a cigányok. Nálunk is volt - mármint a városban - hogy betörtek cigányok, kihívta a tulaj a rendőröket, akik nagy kegyesen 2 óra múlva egy járőrt kiküldtek.


Elhiszem, hogy jogaik sincsenek már szinte a rendőröknek, de tényleg csak az út szélén állnak, és traffipaxolnak. 2006-ban viszont bátrak voltak, akkor a közbiztonság fenntartásánál, ha kihívják őket, miért nem azok? Az pedig, hogy meg sem hallgatták a véleményed, de meg van már a véleménye mindenkinek rólad, mert rendőr vagy...hát, a politikusokról is megvan mindenkinek, és lehet, hogy van olyan, aki nem lop, de akkor is megvan a vélemény. Ez egy ilyen dolog.

2013. júl. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
Élég lesz már belőled.
2013. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem neked mi a szakmád?
2013. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
27%

"Élég lesz már belőled."


Miért? Mert olyat hallasz, ami nem tetszik? Cáfolj meg, ne személyeskedj. Programozó vagyok.

2013. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:

Közèpiskolában én is azt tanultam :D Aztán ràjöttem, hogy férfi vagyok.


Mert minden programozó szandált hord zoknival, és igénytelen. Hogy tetszik?

2013. júl. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 A kérdező kommentje:

Yang,köszönöm!Látom nem ütött szíven a rendőrállam...

Csak egyel nem nagyon tudok egyetérteni:az állomány menne a másik irányba...Sajnos aki fejes lesz,az gyakran szenved amnéziában,milyen is volt alul kezdeni.Már ha ott kezdte.És sajnállak,hogy gergényi félék rángatnak titeket dróton...Nem szánalomból,tényleg szar lehet ezeknek a hülyéknek parancsot teljesíteni.Valahogy mindíg ezekkel a típusokkal rak össze a sors...Bár találkoztam már normális emberekkel is...Látom inkább politikai besorolásba kellett volna írnom,mert úgy látszik vannak akik beleképzelnek +okat a kérdésbe...Na üdv.!

2013. júl. 4. 22:05
 67/75 anonim ***** válasza:
27%
Nekem nagyon tetszik, hogy elfogytak - illetve nem is voltak - a kommandós érvei, és csak személyeskedik. :D
2013. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, és 46%!

Értsd már meg, hogy nem rángat senki senkit dróton. Mindenkinek más a feladata a rendőrségen, és azt kell elvégeznie. Voltam határőr még az integráció előtt, akkor a migráció megakadályozása, és a jogellenesen belépők kiszűrése volt a feladatom, és semmi más. Most épp én is hasonló dolgokkal foglalkozom, mint a kolléga aki előttem hozzászólt. Bejelentésekre megyek ki, családi balhékra, és nagyon sok más közrendvédelmi feladat van. Engem nem rángat senki dróton, ha bejelentés van, akkor megyek, és megoldom. Nem lenne ennyi bejelentés, ha nem érne semmit a munkám. Kicsi városunkban bíznak a rendőrben, és megoldást várnak tőle.

Szóval mihez asszisztálok? Miért rángatnak dróton? Miért kellene távoznom a cégtől?

2013. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
100%

64-es!


Persze, tudom, hogy nem csak a "széljobb" elégedetlen a rendőrséggel. Sőt! Aki egy kicsit is józan gondolkodású, és nem a betanult politikai demagógiákat károgja egész nap, azt is nagyon jól tudja, hogy rég nem a "szélsőjobb vs. mindenki más" vonalon megy ez a történet. Csak hát ugye mégis ezt erőltetik bizonyos szinteken, bizonyos körökben. Ezzel sajnos nem nagyon tudunk mit kezdeni...


Abban igazad van, hogy mindenki általánosít kisebb-nagyobb mértékben. Azt hiszem, én is kicsit elfogult voltam... :) Politikusokat én is hajlamos vagyok általánosítani...


Kérdező!


Mondom, én nem érzem úgy, hogy marionett bábként rángatnának. Persze, a politika bizonyos szinten mindenkinek az életét meghatározza. A politika határozza meg a rendvédelem irányvonalát, alkotja meg a büntető és büntetőeljárási törvényt, de ilyen mértékben minden embert "befolyásol" a politika, hisz mindannyian politikai döntések árnyékában élünk. De amikor elvégzem a munkámat nap mint nap, nem politikai elvárásoknak igyekszem megfelelni, és nem áll ott egy politikus sem a hátam mögött.


A politikát meg már nem lehet elválasztani a témától. Előbb-utóbb úgyis jön a "2006-ozás", "gyurcsányozás", "ávó-zás", meg a "megérdemelte aki ott maradt a felszólítás ellenére" és egyéb "okosságok"... :D

2013. júl. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:

Ugyan nekünk nem lehet nyíltan politizálni, de mivel ez anonim fórum megteszem. Jobbikra szavaztam eddig is, és ezt követően is rájuk fogok, mert talán még ők tudnak változtatni a jelenlegi katasztrofális politikai helyzeten.

A Gárda erőltetésével viszont nem értek egyet. Kiccsi településünkön néha én is látok pár kiöltözött Gárdistát, de valahogy csak dísznek vannak. Ugyan felveszik a ruhát, ha árvíznél kell segíteni, de máskor nem. Én is kimentem segíteni, de nem rendőrséges pólóban. Érdekes módon még egy Gárdistát nem láttam, aki akár civil ruhában, akár hivatalos Polgárőr egyesület tagjaként szeretett volna kijönni velünk járőrökkel, vagy egyáltalán kimennének "járőrözni". Ők vannak, és büszkén veszik fel a ruhát, mert ők ettől lesznek magyarok pár ezer ember szemében.

A legjobb példa pedig erre az, mikor tavaly egy nagyobb rendezvényen kellett intézkednem egy tomboló cigánnyal. Végig nézték, ahogy birkózunk vele, egy sem jött segíteni. (mondjuk nem volt rajtuk a gárdaruha...)

Az igazi magyar szerintem nem köpköd a másikra, hanem segít neki.

2013. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!