Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit szóltok a pintéri két hét...

Mit szóltok a pintéri két hét alatt rend lesz kampányhoz? Most újabb traffipaxosokkal bővül a rendőrség állománya :D

Figyelt kérdés

2013. júl. 3. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:

Azért én valamit szeretnék tisztázni:


1, Nekem nem a "kis" rendőrrel van bajom, aki parancsot teljesít. Hanem a országos rendőrfőkapitánnyal, a belügyminiszterrel stb. Tény azonban, hogy vannak(!!) olyan rendőrök, akik valóban nem mennek ki, ha kihívják őket, ha cigánybandát látnak, inkább gyorsan elmennek, és a magyarokat igazoltatják, vagy traffipaxolnak.


2, A közbizalom megingása a rendőrségben csak annyiban csatlakozik 2006-hoz, hogy akkor tudtak intézkedni. Akkor tudtak szemeket kilőni. Amikor közölték az egyik azóta már nyugdíjazott rendőrrel, hogy emberekre lőtt célzottan feje egy jogállamban, annyi volt a válasza, hogy "emberekre lőttem, és?" Holott a közbiztonság katasztrofális, főleg vidéken. De egyre jobban Pesten is. Tehát hogy akkor tudtak intézkedni, most meg nem tudnak mit tenni a közbiztonság terén. Tény, ez nem csak a rendőrök hibája, hanem a parancsnokoké, meg hát a törvényalkotóké, akik elvesznek lassan minden jogot a rendőrtől.


3, Egy jogállamban szerintem mindenkit megilletnek bizonyos jogok. Egy rendőr nem állhat a törvények felett, mint ahogy egy tüntető sem. De a rendőrök - nem mindegyik, nem általánosítok, de sokan közülük - szeretik ezt elfelejteni, és önmagukat a törvény felé helyezni. Itt van az a hozzászóló, aki egyetértett azzal, hogy szemeket lövettek ki akkor, ártatlanokat vertek meg brutálisan. Szerintetek, mint rendőrök, ez normális hozzáállás?

2013. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha nem C#-ban gondolkodnál, akkor talán érzékelted volna amit írtam. Vagyis úgy gondolom, hogy a szem kilővése baleset volt. De még ha nem is volt az, a rendőr akihez hozzávágtak egy betonoszlopot a sorfalban,és leszakadt a lába, ugye az teljesen normális volt?
2013. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
27%
14 ember szemének kilövése baleset. Hát persze. Ha még csak 1-2 esetről lenne szó, de nem. És szerintem te gondolkozol úgy, mert írtam, hogy sem a rendőr, sem a TÜNTETŐ nem állhat a törvények felett. Gondolom ez elkerülte a figyelmed...
2013. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 A kérdező kommentje:
Bucsek:abban teljesen egyetértek,hogy az igazi magyar az segít a másiknak...A Gárdával kapcsolatban pedig az a véleményem,hogy elég sok olyan embert vesznek fel aki csak zülleszti azt(szélsőjobb),azaz politikai és társadalmi szinten sem kérnek semmilyen elnyomásból az emberek...Ez az egyik véglet.A másik a mostani jól bevált újkommunista-neoliberalita mentalitás,ami hosszabb távon még katasztrófálisabb mint a szélsőjobb,mert egy elnyomás ellen az ember harcol,de egy ilyen felfogád csak az emberek agyát mossa át,rendszerint sikerrel és így lesz fidesz-mszp duó 4-4 évente...Ha valahogy össze lehetne egyeztetni a gárda és a rendőrség érdekeit,szerintem határozottan javulna ezen viszály is,csak ez bizonyos személyeknek nem érdeke,és ez mindkét oldalról megfigyelhető...Azért látok intézkedő rendőröket keleti,nyugati környékén is és tényleg járőröznek,teszik a dolgukat nagyon is jól...A probléma,ahogy említettétek jogi szinten van elásva,jogok és kötelességek címen...Sajnos sok esetben fordul elő,hogy a maffia sikerrel szövi be magát a rendőrség soraiba is,mert ugye van aki megvehető meg van aki nem és az előbb-utóbb le is van építve...Az ilyenekre értem a dróton rángatást...Katonaságnál is szépen buktak ki esetek,és mindíg a vezérkarból kerülnek ki,ami nagyon elszomorító.Gondolom annak a rendőrnek se volt kellemes parancsot teljesíteni,aki 6-ban beszorult a székházban és felülről jött a parancs,hogy márpedig szét kell verni a "csőcseléket".Tény,hogy az ilyen formában való véleménynyilvánítás nem helyénvaló,de lassan már a békésen demonstrálók közé is beküldik a könnygázt,meg a gumibotot.Talán,ha fel lehetne számolni a korrupt embereket,akkor megváltozna a helyzet,de ezen mi magunknak is változtatni kell.Nyilván mindenki a saját állását félti,de előbb vagy utóbb eljut arra a pontra,hogy véleményt nyilvánítson és ne engedje,hogy eggyes emberek rendvédelmi szervekre támaszkodva és azokat felhasználva elnyomják...
2013. júl. 6. 10:02
 75/75 A kérdező kommentje:
Az még elmondanám,hogy a rendőrök jogai is szépen meg vannak cincálva,ahogy az állampolgároké is.Ezt a rendőrök intézkedési lehetőségeire és az állampolgárok büntethetőségére értem.3 év súlyos testi sértésért,nem büntethető emberek,különös kegyetlenséggel gyilkoló embereket kiengednek,ha meg akarom védeni magam én húzom a rövidebbet,ha segíteni akarok szintén,csalók,sikkasztók,maffiatagok ellen a rendőrség tehetetlen,szólásszabadság lassan nuku...Meg is nézem hol állunk a korrupciós listán...Azt a tényt viszont igazolhatom,hogy közbiztonság tekintetében van hova fejlődnünk és felderítés szinten is,de vannak országok,ahol sokkal durvább a helyzet és ezért köszönet illeti azokat akik tesznek ezért!Üdv.!
2013. júl. 6. 10:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!