Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tehetek jogtalan enkiházi...

Mit tehetek jogtalan enkiházi eljárás ellen?

Figyelt kérdés

Néhány napja egy pubban indult a történet, ittas állapotban tartózkodtam bent, és a pult mellett, a vendégségben tárolt üveges borok közül kettő kiborult, miközben a biztonsági őrrel nagyon enyhén összekaptam. Verekedésnél nem nevezném, de odalökődtem a tárolt üvegeket, és a kiborultakat ki akarták velem fizettetni, 10000 forintot "állapították meg", miközben szerintem körülbelül 2-3 ezer forintos karool volt szó. Közöltem, hogy nem fizetek, főleg nem tízezer, mivel a biztonsági őr lökött meg, nem az én hibám ami történt. Erre fel telefonon idehívták a a biztonsági cég sacc/kb 8 másik tagját a környékbeli szórakozóhelyekről, illetve rendőröket hívtak ellenem. Mivel az adott utcában lakom, nem voltak nálam iratok, de kértem azt a lehetőséget, hogy kísérjenek haza, és mutatok iratokat. Azonban nem élehettem ezzel, helyette bevittek a rendőrségre , és kitalálták, hogy "be vagyok drogozva", így az engedélyem nélkül, erőszakosan, főbb enyhe sérülést is okozva nekem beszállítottak a toxikológiára, és vért vettek, majd elkábítottak, bepelenkáztak, és lekötötték a kezem. Ezelőtt a rendőrorson folyamatosan szidtam őket, mivel drogosnak és ku rvá nak nevezték, szorongattak, és kérdésemre sem hoztak egy pohár vizet. Alig kaptam levegőt is. Mondanom sem kell, hogy nem drogoztam, viszont eléggé be voltam rúgva, azonban teljesen tudatos állapotban voltam, egészen addig amíg le nem szedáltak. Fél nap múlva ébredtem fel kezemet lekotozven, 5 súlyosan őrült/felhaldoklo emberrel egy szobában, akik maguk alá hugyoztak, én próbáltam helyettük is segítséget kérni. Mellettem például egy kb 25 éves lány feküdt, aki a hetven éves palijával összeveszett ezért öngyilkos akart lenni.. ezért került be. No comment...

Na most a lényeg, hogy kaptam egy feltételes számlát arról ,hogy fizessem ki az ellátásomat, amibe tegyük hozzá egy egész napi bentletem alatt étel nem is tartozott, csak valami leszedalo altató, amibe bele sem egyeztem. Még egy pelenka..

(Táj számomat nem is kerdeztek)

Állítólag a a rendőrség most koroz a bediktalt nevem és lakcímen lapján, mivel nem történt ellenem kihallgatas, mivel állítólag beszámítható lan állapotban voltam, amit cafolok.

Kérdés, hogy mit tehetek következő lépésként. Úgy érzem jogtalanul bántak el velem, az okozott kétezer Ft körüli kárt ha nagyon muszáj kifizetnek de az orvosi ellátást pl nonszensz, hogy nem, foleg, hogy tb ugyileg egy olyan helyzetben vagyok, hogy hiába fizettem ki a tb-met havonta, egy január eleji labrontgen során kíderult, hogy mégsincs tisztázva a tb-m valamiért, állítólag azért, mivel alkalmilag dolgoztam külföldön, és anav ilyenkor automatikusan kijelentette az itthoni tv fizetés alól.(de én ettől még fizettem havonta 7000 #akarhanyszazat)

Kérdés, kit öljék meg és hogyan és mivel.

Tapasztalatok, szimpla hozzászólások érdekének, mit szóltak az esethez. Normális ami itt lefolyt?



2018. jan. 20. 20:32
1 2 3 4
 31/39 árokpart ***** válasza:
Sőt legjobb az ilyen helyeket messziről elkerülni. Nyílvános Disco-ban utoljára a középsulis szalagavatómon voltam ,de mi szervezetten mentünk az egész osztállyal így jól éreztük magunkat. Azóta sem voltam és nem is megyek. Ilyen helyre jó többen menni ismerősökkel, barátokkal.
2018. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 árokpart ***** válasza:
54%
30-as nem ezt írtam, viszont ami jogtalan az jogtalan és onnan már az ügyet másképpen kell kezelni. Egy hivatalos eljárásban a gyanusítottnak is azonos esélyei kell, hogy legyenek. Mivel nem volt teljesen beszámítható így kihasználhatták a helyzetet. Ha másnap reggel hivatalos előállítási engedéllyel a lakásán kopogtatnak nála és bekísérik , akkor egyforma súlycsoportba van a közeg és az ügyfél is.
2018. jan. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk józan életű pultos, biztos van olyan, csak arányaiban nem annyi. Szerintem ez szakmai ártalom, na meg szórakozóhelyen is inkább olyanok dolgoznak, akiknek ez az életmód fekszik.
2018. jan. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt hittem az én hétvégéim húzósak....
2018. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%

Árokpart te marhára nem ezen a bolygón élsz büntetőeljárás ügyileg.

Kérdezőnek, nem ismerjük pontosan 100%-ban a történetet, ugyanis ez csak a te verziód. Az intézkedés kapcsán a vérvételről tudni kell, hogy kikényszeríthető. A kihallgatásról pedig, mégis mit gondolsz, milyen kihallgatást lehet foganatosítani egy olyannal, aki pillanatnyilag nem beszámítható? Ilyen esetben nem lehet kihallgatni, büntetőeljárási törvény leírja. A tb-s sztorihoz nem tudok hozzászólni, mert az meg végképp homály ez alapján.

2018. jan. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Mi a kutyafüle az a hivatalos előállítási engedély ? :D
2018. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Elolvastam a történeted... Hát hallod, egyszerűbben jártál volna, ha kifizetted volna azt a 10 ezer forintot...
2018. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Persze, valószínűleg ki is fogom fizetni. De ki gondolta volna, hogy ez lesz belőle, így hogy nem fizettem ki ott helyben..
2018. jan. 21. 21:26
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
Neked az a legolcsóbb,ha otthon rúgsz be hétvégén,esetleg az ismerőseiddel.:)
2018. jan. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!