Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Drónnal való kukkolás ellen...

Drónnal való kukkolás ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
A minap éppen a fürdőben voltam,és hallottam,hogy valami az ablakhoz repül.Egy drón volt az,benézett az ablakon!Nagyon mérges lettem,mert tudom,hogy ezeken van kamera.Azután kimentem az udvarra,ott is felettem repkedett,már szinte direkt idegesített!Később továbbment a másik szomszédhoz,azt figyelte.Kertes házban lakunk csöndes kisvárosban.2 hónapja költöztek mellénk az új szomszédok,azok csinálják.Láttam is a fickót ahogy irányítja,meg hallottam ahogy a felesége dicsekedett a barátnőjének,hogy ezzel szokták nézni a környéket.Azt is mondta,hogy nem lehet belekötni,mert minden engedélyük megvan.Most már ezt is szabad?Megfigyelni másokat?Nagyon mérges vagyok!Nekünk is be van kamerázva a ház,mégse a szomszédra irányítom,hogy megfigyeljem!Ráadásul az ablakban volt!Következő mi lesz?Megnézik mikor megyek el otthonról,meg hogy mit lehet ellopni?Nincs valami jelzavaró amitől leesik az az izé?

2019. aug. 26. 21:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
91%

*10

A távirányítós kiskocsit lehagytad a listáról :P

2019. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
84%

Lakott területen különösen erősen van szabályozva a drónok röptetése, NEM repíthetik be a másik telkére, olyan engedély nem létezik. Még közterületen is csak korlátozottan reptethetnek drónokat.

Nekünk is van és gyerekeim azért nem használják, mert közel vannak a telkek egymáshoz és más telke fölé nem vihetik. Annyira meg nem jó az aksija, hogy megérje messzebb menni vele, mert több az út oda-vissza, mint amennyit repülni tud.

"Nincs valami jelzavaró amitől leesik az az izé?"

de van. Ahogy a többiek is már írták: háló, kő, partvis, csúzli és hasonlók.

2019. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

dönts belátásod szerint, de ahogyan más is írta...nagy kamu az, hogy bármiféle engedélye is lenne...ebből kifolyólag tehetsz akár feljelentést is, hátha kifogsz valami értelmes ügyintézést...esetleg ha nem bízol ebben, én először megpróbálnám a tudtára adni, hogy ez túl szimpatikus viselkedés...és ha az sem megy, akkor jönne a halászháló meg ilyesmik.


feljelenthetne ugyan, csak hát tisztában van ő vele, hogy amit csinál, azért ő is megütheti a bokáját, tehát elég sokat gondolkozna majd azon, hogy érdemes-e a rendőrséghez fordulnia...

2019. aug. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
*nem túl szimpatikus
2019. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
52%
Függöny? Reluxa?
2019. aug. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 mindentudó99 ***** válasza:
Vegyél egy légpuskát. Szlávia 631 pl jó
2019. aug. 27. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

"A dicsekvö szomszédasszonyt meg világositsd fel, hogy a te nunidat kukkolja a párja."


""Kedves 7.!


Férfi vagyok, a feleségem meg 1 pitbull alig tudtam megfékezni, hogy ne csináljon botrányt. Pedig igaza van, csak nem vagyok tisztában a jogi oldalával a dolognak.""


Annál jobb, ha arról világosítod fel, hogy a farkadat kukkolja a férje, akkor nagyobbat kap a sodrófával


viccet félretéve, ha többen elindítotok ellene bírtokvédelmi eljárást, meg rendőrségi feljelentést is zaklatás ill. engedély nélküli felvételek készítéséért, nem lesz annyira nagy a szomszédasszony szája, hogy milyen engedélyeik vannak

2019. aug. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Írtad hogy be van kamerázva a ház.. rajta van a felvételen hogy a telkeden repül a szarjával? Mert az hasznos lehet. Ha igen, a helyedben lementeném a felvételeket, még mielőtt törlődik, legközelebb meg tényleg érdemes ledobni a drónt egy hálóval, kivenni belőle az sd kártyát, a felvételeket arról is menteni, aztán szépen formázni, majd visszaadni neki azzal az apró tájékoztatással, hogy ha legközelebb föléd reptéri össze fogod törni, és még fel is jelented. És halkan megjegyezni, hogy több ízben is van bizonyítékod.

Nincs olyan engedély, amivel a te saját engedélyed nélkül felvételt készíthet rólad. Főleg nem a saját telkeden egy drónnal.

2019. aug. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
Slauggal locsold le. Eros vizsugar nem hiszem,h jot tesz egy muszaki kutyunek. Furdobe 2 vodor vizet keszits
2019. aug. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim válasza:
48%
Emberek! Itt bukik el minden! KOMMUNIKÁCIÓ 9. osztály :D átmész és szólsz :D ha lelövöd a drónt az az illetőnek pici bírság neked meg akár börtön :D volt már ilyen! Ha egy drágább drón volt, azzal is nehéz átlátni az ablakon, hacsak nem 3 méterre volt. Nem szedheted le a drónját, feljelentést tehetsz, miért a BOSSZÚ Van bennetek? Jogi oldalon is megoldható!
2019. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!