Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Drónnal való kukkolás ellen...

Drónnal való kukkolás ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
A minap éppen a fürdőben voltam,és hallottam,hogy valami az ablakhoz repül.Egy drón volt az,benézett az ablakon!Nagyon mérges lettem,mert tudom,hogy ezeken van kamera.Azután kimentem az udvarra,ott is felettem repkedett,már szinte direkt idegesített!Később továbbment a másik szomszédhoz,azt figyelte.Kertes házban lakunk csöndes kisvárosban.2 hónapja költöztek mellénk az új szomszédok,azok csinálják.Láttam is a fickót ahogy irányítja,meg hallottam ahogy a felesége dicsekedett a barátnőjének,hogy ezzel szokták nézni a környéket.Azt is mondta,hogy nem lehet belekötni,mert minden engedélyük megvan.Most már ezt is szabad?Megfigyelni másokat?Nagyon mérges vagyok!Nekünk is be van kamerázva a ház,mégse a szomszédra irányítom,hogy megfigyeljem!Ráadásul az ablakban volt!Következő mi lesz?Megnézik mikor megyek el otthonról,meg hogy mit lehet ellopni?Nincs valami jelzavaró amitől leesik az az izé?

2019. aug. 26. 21:17
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
91%

Na akkor egy kis rendrakás...

1: a telek a tiéd, a légtér nem. Vagy talán a szúnyogirtós permetező repülő pilótája is telefonál neked, hogy átrepülhet-e a házatok felett?

2: adnak ki légtérhasználati engedélyt lakott terület felé is.

3: eszedbe ne jusson fegyvert használni a drón ellen, mert úgy szét lesz izélve a nemesebbik feled, hogy egy hónapig nem fogsz tudni ráülni... Sokkal súlyosabban büntetik a fegyverrel való visszaélést mintha drónozna a csávó.

4: menj át a szomszédhoz és szólj neki hogy ha még egyszer nálatok drónozik, feljelented. Ha ezután is átjön, jelentsd fel, majd kap a nyakába a hülyeség miatt. De az önbíráskodást felejtsük már el, pls...

2019. aug. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

#21 Nem közeledni szeretnék, de...


Egyrészt: bár valóban adnak ki légtérhasználatit lakott terület fölé is, az nem egészen úgy működik, hogy Kiss Pista befárad a kormányhivatalba, hogy szeretne egy engedélyt a Tápióbasznád, Fallosz Károly út 32. fölé, mert nem fog kapni.

Másrészt: Akár van engedélye, akár nincs, a tevékenysége közben személyiségi jogok sérülnek, ugyanis arra viszont garantáltan nincs engedélye, hogy ismeretlen személyről a beleegyezése nélkül felvételt készítsen, pláne magánterületen.


Persze, egyetértek veled, hogy az önbíráskodás nagyobb problémát szül, meg ez itt nem Oroszország, hogy kimegyünk a puskával igazságot osztani, de arra amit (a kérdező elmondása szerint művel) tuti nincs engedélye.

Fel kell jelenteni a p!csába aztán kész..

2019. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Kötekedni*


Bocsi az off-ért, az autocorrect bizonyos szavakat nem ismer..

2019. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek a 21-es válaszolóval.

Semmiképpen ne lődd le, ugyanis azzal csak magadnak teszel problémát. Repülő eszközzel csak akkor tud magánlaksértést elkövetni, ha leszáll, vagy berepül a házaba. A telked 10cm fölött légtérnek minősül, állami tulajdonú. És igen, adnak ki légtérengedélyt lakott területre is. Már volt rá példa itt MO-n, hogy engedély nélkül reptetett drónt egy csávó, szomszédja lelőtte, a végerendmény pedig: a drónos 30 ezret fizetett eseti légtér hiánya miatt, a drónt lelövő pedig 1,5 millát, ugyanis ennyi volt a drónos kára. Szóval ezzel csak okosan.

Ahogy Te is mondon, a kamerázásra nyilván nincs semmilyen engedélye. Először meg kell vele próbálni beszélni, ha ez nem segít, csak utána menj a rendőrségre, persze pizonyítékokkal.

Egyépként nem értem az ilyen drónosokat, akik erre használják amúgy sem feltétlen olcsó eszközüket. Én, mint dróntulaj (DJI Spark) tanúsítom, hogy egy ilyen nem jó kukkolásra (természetesen nem próbáltam), hisz baromi hangos, még a süket is meghallja. Illetve elég feltűnő jelenség egy ilyen, villog, mint a karácsonyfa. Elég közel kellene menni ablakhoz, ami meg már veszélyes, ha történik valami gixer. Amúgy meg sajnos a mai világban senkinek ne legyen üldözési mániája a kamerákkal kapcsolatban, ha bárki akar, úgyis feltöri a számítógépeket, telefonokat, amin van kamera, és kész. Aki a kukkolást komolyan gondolja, úgysem drónnal fogja. Az ilyen palimadarak, akik meg ezt teszik, azok bűnhődjenek. Az a baj, hogy az ilyen emberek rányomják a bélyeget a többi, a drónt rendeltetés szerűen használó felhasználóra, mint rám is.

2019. aug. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

#22: biztos vagy benne, hogy készít videót a drón?

Nekem olyan repülőmodellem volt, amin volt HD kamera, 2 km volt a hatótávolsága, de nem tudtam vele rögzíteni. Ha nem rögzít felvételt, csak a gép irányítására használja a kamerát, azzal semmilyen személyiségi jogodat nem sérti.


Mellesleg meg, térfigyelő kamerák, ATM-ek kamerái, minden telefon szelfikamerája, hátlapi kamerái, laptopok, tabletek webkamerái... Millió eszköz amivel videó készülhet rólad. Az autósok útfigyelő kamerái pl tipikusan olyan, ahol tuti nem adtál engedélyt, mégse zavar.

Nem a drónost akarom védeni, mert valóban nem ez a felelősségteljes repülés amit ő csinált, de a drónos számára te nem X Y vagy, hanem egy random ember egy random házból, és milyen menő hogy lát téged. Hidd el, nem kukkol, meg nem kémkedik utánad, ha megkéred hogy ne tegye a jövőben, nem fogja tenni.

2019. aug. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:

#25 természetesen nincs minden drónon kamera, viszont a kérdező leírásábol kiindulva kamerázott, és én igazából ennek ismeretében (vagy inkább azzal a feltételezéssel élve, hogy így van) reagáltam, ő pedig azt írja, hogy a fürdőszoba ablakhoz irányította, ami szerintem azért viszonylag etikátlan viselkedés. A más területe fölött alacsonyan körözést is beleértve.


Ne értsd félre, nekem is van quadkopterem, és imádom, jó kis hobby, csak épp úgy kell csinálni, hogy senkit ne zavarjon. És tényleg az ilyenek teszik tönkre az emberek szemében a rólunk kialakult képet...


Plusz azért ezt ne hasonlítsuk már össze egy köztéri kamerával, vagy azzal ami egy atm-ben van. Ott kiírás figyelmeztet rá, hogy felvétel készül rólad, amihez nyilván joguk is van (ahogyan neked is jogod van bekamerázni a saját területed, és aki oda látogat, annak joga van készséggel elfogadni ezt, vagy elmenni melegebb éghajlatra). De azért az csak közterület, ahol nem fogsz egy szál semmiben állni, míg a saját területeden ezt igenis jogod van megtenni, neki viszont nincs joga erről felvételt készíteni.

A viszonylag heves reakció oka az volt, hogy a hozzászólásodbol kicsit az jött le, hogy miután tud engedélyt kérni lakott terület fölé, ez teljesen rendben van.. de nincs. Összességében ha nem kamerát akkor is megkérdőjelezhető magatartás, pláne ha igen. Szóval ne haragudj ha rossz néven vetted :)

Plusz sajnos az nem garancia semmire, hogy az FPV kamera képét helyileg nem rögzíti semmi, mert a földi vevő és a kijelző/szemüveg közé is be lehet iktatni egy DVR-t 😕

2019. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
0%
célszámítógép, betörni a dron rendszerébe s átvenni az irányítást felette.
2019. szept. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
0%

SZEDD LE A SZARJÁT, TÖRD RIPITYÁRA, ES BAXD BE EGY UTCAI KUKÁBA!


Bizonyítsa be baxdmeg! Nyazsgem az ilyen k'csögöknek!

2019. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

#28 vagyok:


Szerinted rohanni fog a rendőrségre, hogy feljelentse saját magát?

2019. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Kedves 28as válaszadó, egy hobbidrónnal légtérsértést 30 ezerre büntetnek, de ha légpuskával lövöldöztél lakott területen, azért másfél év felfüggesztettet kapsz. Én simán feljelentenélek hogy lelőtted a fiam játékát, és bevállalnám a 30 ezret...
2019. szept. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!