Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Drónnal való kukkolás ellen...

Drónnal való kukkolás ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
A minap éppen a fürdőben voltam,és hallottam,hogy valami az ablakhoz repül.Egy drón volt az,benézett az ablakon!Nagyon mérges lettem,mert tudom,hogy ezeken van kamera.Azután kimentem az udvarra,ott is felettem repkedett,már szinte direkt idegesített!Később továbbment a másik szomszédhoz,azt figyelte.Kertes házban lakunk csöndes kisvárosban.2 hónapja költöztek mellénk az új szomszédok,azok csinálják.Láttam is a fickót ahogy irányítja,meg hallottam ahogy a felesége dicsekedett a barátnőjének,hogy ezzel szokták nézni a környéket.Azt is mondta,hogy nem lehet belekötni,mert minden engedélyük megvan.Most már ezt is szabad?Megfigyelni másokat?Nagyon mérges vagyok!Nekünk is be van kamerázva a ház,mégse a szomszédra irányítom,hogy megfigyeljem!Ráadásul az ablakban volt!Következő mi lesz?Megnézik mikor megyek el otthonról,meg hogy mit lehet ellopni?Nincs valami jelzavaró amitől leesik az az izé?

2019. aug. 26. 21:17
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

#27es, hogyan törsz be a rendszerébe? Filmekből tanultál hackerkedni? Mert látszik hogy lövésed nincs a lakosság számára elérhető drónok működéséről.

Én raktam már össze nulláról kezdve drónt, ha nem tudsz betörni az informatikai rendszerébe, mert nincs hozzáférésed vezeték nélküli kapcsolattal a processzor programozásához.

2019. szept. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%
ismerni kell a szervizkódokat
2019. szept. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szervizkódokat?

Egy: az FrSky távirányítók, amit én is használok, ACCST pfotokollal kommunikálnak. Ez azt jelenti hogy a frekvenciát egy algoritmus szerint váltogatja, másodpercenként 10 ezerszer. Soha az életben nem fogod tudni lekövetni...

Kettő: a rádiő vevőjének csak a mikroprocesszor data inputjaira van hozzáférése, a soros porthoz, spi porthoz, hasonlókhoz nincs. És mivel a processzor és a vevő master-slave rendszerben működnek, esélytelen a slave-en keresztül megpiszkálni a mastert úgy hogy te tudd irányítani a drónt.

Mint mondtam, fizikai képtelenség átprogramozni. Csak tudod, Hollywoodban minden lehetséges.

2019. szept. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
0%
a szervizkód az amit nem adnak ki a nagyközönségnek.
2019. szept. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
függöny, anno szolt a szomszéd mikor cserélték az ablakot nálunk és 1 napig nem volt semmi, hogy ne ott "szerelmeskedjünk" mert lehet látni és a 13 éves fia azt nézi..
2019. szept. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

#28, #30-nak:


Kedves 30!


Ez eddig oké.. Ha viszont nem fogod tudni kétséget kizáróan bizonyítani hogy:

1.) Pontosan mi történt,

2.) és azt hogy személy szerint én tettem,


akkor az ellenem felhozott vád elejtése után vádat emeltetek ellened HAMIS VÁD BŰNTETTE miatt!


Ésszel, még ha nincs is! :)

2019. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

30as vagyok. Hidd el, ha légpuskád van, a drón pedig romokban, nem nagyon kell a rendőröknek bizonygatni hogy ész nélkül lövöldözöl vele. Főleg hogy a légpuska lőszer is beazonosítható, igaz, nem annyira pontosan mint az éles lőszer.

Szerinted miért kerül elő hamar, hogy melyik suhanc lövöldözött a madarakra? Mert egy környékén 2nél több embernek ritkán van légpuskája :)

2019. okt. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Nekem van drónom :o ma például azt kukkoltam mi van a szekrény tetején xd
2019. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

#36, #37-nek:


Kezd kicsit gyerekes huza-vonának alakulni a dolog, és ennek az az oka hogy én rutinos vagyok a Btk-ban és a rendőri intézkedésekben, te pedig nem.


Kimennének a rendőrök, megnéznék a szétlőtt drónt, majd beinvitálnának az őrsre hogy tegyél feljelentést.


Az eljárás, függetlenül attól hogy te engem jelöltél meg gyanúsnak, ismeretlen tettes ellen indulna.


Engem beidéznének mint tanút, (minimum 8 nap, ha azonnal kiküldi az idézést), majd lényegében megkérdezi hogy van -e légpuskám?

Ha a válaszom nemleges, akkor esetleg követheti egy házkutatás.


Mindez idő alatt az idézés tudatában, továbbra is a konyhában fogom tartani a légpuskát, igaz?


Egyébként elárulom, hogy ha azt mondanám hogy tegnapelőtt eladtam a piacon, akkor már csak azt tudná kérdezni hogy lelőttem -e a drónod?

Természetesen nem, ő pedig 30 napon belül lezárná az ügyet mint felderítetlent.


Persze innentől kezdve nem igazán kellene a társaságomat keresned!

Fehér ember nem felejt.

2019. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

#39 vagyok:


Ne felejtsd el, hogy az eredeti felvetés arról szól, hogy te kukkolsz!


Ha a gyereked röptetné be a drónt, természetesen semmit nem tennék. Ha esetleg szemtelenkedne a kölök, akkor szólnék neked.

2019. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!