Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi értelme a törvényeket...

Mi értelme a törvényeket hosszú, érthetetlen jogi szövegként megfogalmazni, ha még ennek ellenére se egyértelmű sokszor?

Figyelt kérdés
Ha úgyis a bíróságnak kell megállapítania, hogy pontosan mit jelent a törvény szövege, akkor nem lenne egyszerűbb röviden, az átlagember számára érthetően megfogalmazni?
2020. aug. 13. 22:28
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Ismételten felhozom a korábbi példát:


A "nem lehet népszavazást tartani nemzetközi szerződésből eredő kötelezettségről" nem azt jelenti, hogy "nem lehet népszavazást tartani nemzetközi szerződésből eredő kötelezettségről". Elég világos voltam, hogy miért vettem rossz néven azt, hogy csak én nem bírom értelmezni őket.

2020. aug. 21. 12:50
 32/37 A kérdező kommentje:
? a vége.
2020. aug. 21. 12:51
 33/37 anonim ***** válasza:
Nézd, az egyszerű verzió az, hogy a jogi nyelvezet hű eredeti szerepéhez :)
2020. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Ide is belinkelem, bár tudom, hogy teljesen fölöslegesen.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1067..

2020. szept. 4. 14:09
 35/37 anonim ***** válasza:
igen, teljesen felesleges volt
2020. szept. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam.
2020. szept. 4. 19:31
 37/37 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem egyértelmű, hogy lehessen csűrni csavarni a jogi fogalmakat az ügyvédeknek, akik ebből majd egy halom pénzt keresnek.:)) Nyilván, ha olyan közérthető lenne, hogy mindenki megértse, akkor sokkal kevesebben fordulnának ügyvédhez...


Kicsit olyan ez mint az adóbevallás, azt is még diplomával is sokszor elég nehézkes értelmezni és jól kitölteni, de persze ha az illető belefárad elviszi egy könyvelőhöz aki megcsinálja pénzért rendesen. A jogszabályok is hasonló elv szerint vannak így túlbonyolítva szerintem, persze ez csak az én véleményem, nem kell hogy mindenki egyetértsen velem.

2021. febr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!