Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mégis mit gondol a kormány,...

Mégis mit gondol a kormány, ki fog így az állami eü-Ben dolgozni?

Figyelt kérdés

Idén szakvizsgázom (azaz 5 éve dolgozom) , a jelenlegi nettó alapbérem 174 ezer forint. Az eddigi rendszer szerint szakvizsga után kB. Nettó 310 ezer forintot keresnék, ami viszont nem igazán nő az évek során (2 szakvizsgával, kB. 15 éve dolgozó kolléganőm 350-et kap).

Az új javaslat szerint 2021. januárjától nettó 407600, 2022. Januártól 524000, 2023. Januártól 818600 Ft lenne a bérem.


Cserébe:

- nem vállalhatok sem másodállást, sem magánrendelest, csak valami külön engedéllyel, amiről természetesen semmi értelmes infó nincs

- nem kezelhetem a kórházban azt a beteget, akit magánrendelésen láttam

- ha átmegyek máshova dolgozni, akkor nem kaphatok több pénzt, mint az előző munkahelyemen.


És ezek csak az emészthető dolgok, ami a legfelháborítóbb az az, hogy 1+1 ÉVRE kivezényelhető vagyok bárhova, amit 10 nappal előre kötelesek bejelenteni. Arról szó sincs, hogy ki fizeti a lakhatást vagy az utazást.


Jah, és ez nem úgy működik, hogy lehet választani. Vagy jó az eddigi fizetés és nincsenek megkötések, hanem ez van. Vagy elfogadod, vagy nem dolgozol állami eü-Ben.



Mégis mit gondolnak?

Ezt ki fogja vállalni?


1. Akinek családja van, nyilván nem fogja vállalni a kirendelhetőség miatt.

2. Aki bármilyen egyéb okból helyhez kötött, szintén nem fogja vállalni.

3. Az, aki a magánrendelésen megkeres heti két napon ennyi pénzt, és csan egyet választhat a kettő közül, nem fogja vállalni.



Ezeknek teljesen elment az eszük? Nem vagyok katona. Ha az orvosi előtt valaki azt mondja, hogy ha elvégzem, akkor nem ott dolgozok, ahol akarok, hanem ahova kirendelnek, el sem megyek orvosi egyetemre.

Ha most bevezetik, biztos nem írom alá, ahogy a kollégáim 95%-a sem. Inkább megyek Aldi pénztárosnak, de nem költözöm a páromtól x km-re 2 évre.


2020. okt. 6. 09:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
71%
9: kicsit csúsztatsz, mert senki nem keres majd három millát, hanem ennek max. a felét, úgy nyugdíjkorhatár közelében és megfelelően magas pozícióban. És ugye ez a magánpraxis dolog, ez bizony sokaknál ki fogja verni a biztosítékot.
2020. okt. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
25%
Miért is kéne költözni? Sokan napi szinten száz kilométereket utaznak. Vasutasok, építőipari dolgozók stb. Senki nem írja elő, hogy hol kell aludni. Belehalsz, ha napi fél órát utazni kell a munkahelyre? És persze adott a kérdés, hogy ha gondot okoz, hogy oda menj, ahol kell a segítség, akkor mi a rákos pіcsának mész olyan pályára?
2020. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

Utolsó: nincs megszabva, hogy hány km-re rendelhetnek. Nem napi fél óra ingázásról van szó. Vagy szerinted naponta ingazik majd valaki Szeged és Szombathely között?

Nincs bajom azzal, ha segíteni kell. Csak hagy tegyem ott, ahol élek. Nem pedig 300 km-rel arrébb.

És nem, 11 éve, mikor elkezdtem az egyetemet, nem ezt vállaltam. És most sem fogom.

2020. okt. 6. 11:18
 14/66 anonim ***** válasza:
89%

12: ember, én pár éve végeztem, akkor még bőven az volt, hogy kizárólag katasztrófahelyzetben (vészhelyzetben) lehet vezényelni, szóval egyáltalán nem ezt vállalta egy orvos sem. És most sem erről van szó, hanem bizony a vidéki kritikus orvoshiányt akarják sunyiban megoldani (amit egyébként szerintem is csak ilyen drákói szigorral fognak tudni). Aki Bp mellett él családdal, és kivezénylig Borsodistennyilába, az nem nagyon fog ingázni, hanem költözködik.


Amúgy van a családban ex-katona, akit anno családostul költöztette pár évente, hát marha jó volt... csak busásan meg volt fizetve, így lenyelte a család, egyébként valószínűleg nem érte volna meg a gyerekekkel az általánost négy iskolában kijáratni.

2020. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
57%
Kapsz 4x fizetest es itt picsogsz. Menjel akkor az aldiba havi 150ert.
2020. okt. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
74%
15: ne legyél már hülye, Orbán maga mosakodott, hogy "dupla" és "ALAPbér". A magánpraxis szigorításával és a hálapénz kivezetésével valószínűleg sokaknál bércsökkentés lesz (mielőtt: a hálapénz tiltását nagyon is üdvözlöm).
2020. okt. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 A kérdező kommentje:

Ja, és

1. Amikor egy munkahelyre jelentkezem, eldönthetem, hogy bevállalok-e x km ingázást, vagy odaköltözöm, vagy pedig keresek olyan munkahelyet, ahol nem kell ingáznom. Itt nem tehetem meg, nincs választási lehetőségem, kirendelnek és kész.

2. 10 nappal előre kötelesek bejelenteni. Te mit is szólnál hozzá, ha közölnék veled, hogy akkor 10 nap múlva mehetsz 300 km-rel arrébb dolgozni?


Családról hallottál már? Majd valaki elmegy az 5 éves gyereke mellől? Vagy mit gondolsz?

2020. okt. 6. 11:32
 18/66 A kérdező kommentje:

"/17 anonim ***** válasza:

Kapsz 4x fizetest es itt picsogsz. Menjel akkor az aldiba havi 150ert."


Megyek is. De nem csak én, hanem az állami szférában dolgozó kollégáim is. Külföld magánpraxis, magánkórház, pályaelhagyás.


Aztán majd sírhatsz te, hogy nincs egy darab orvos se.

2020. okt. 6. 11:35
 19/66 anonim ***** válasza:
35%

Azért azt ide belekeverni, hogy amikor elkezdted az egyetemet mit hittél... mégis melyik szakmában van olyan, hogy amikor valaki elkezdi az iskolát akkor megfogják a kezét és soha életében nem engedik el? Na meg mi a garancia, hogy az állami rendszerben maradsz?


Szerintem van akinek semmi nem elég, bármennyit is adnak, mert ha azt nézi Ausztriában mit kapna, aztán akkor már Angliában még jobban kapna, de ha már úgyis repülni kell Amerikában még többszörösen megfizetnék, de lehet még onnan is lehet lépni máshova ahol még többet adnak. Gazdagabb országok, gazdagabb emberek többet tudnak fizetni. Mindig is így volt, mindig is így lesz.


Aki csak így nézi a világot az sose lesz elégedett, mert a 5 millás golf helyett lehet hobbi terepjáró, de akkor már hogy néz az ki, ha már van infiniti, de ez még mindig bőven überelhető. Házban, nyaralásban mindenben.


Sajnos a helyzet az, hogy a magyar emberek ezt ilyen szinten minden orvosnak nem tudják finanszírozni. Szerintem a jövőben sem.


Pedig vonva van a TB, fizetve vannak az adók, szerintem nem a dolgozó embereken kellene elverni a port.

2020. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
88%

én arra vagyok kíváncsi, hogy ezt a sok orvost hogy osztják el, ha egy egyszerre egy helyen lehet, és nem lehet másodállás.

pl, ezek azok akik heti egyszer akár lejárnak vidékre pl. agyműtétre, mert ott nincs olyan orvos...akkor néhány hely ellátatlan marad vagy egy ágyban öten fekszenek?

2020. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!