Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mégis mit gondol a kormány,...

Mégis mit gondol a kormány, ki fog így az állami eü-Ben dolgozni?

Figyelt kérdés

Idén szakvizsgázom (azaz 5 éve dolgozom) , a jelenlegi nettó alapbérem 174 ezer forint. Az eddigi rendszer szerint szakvizsga után kB. Nettó 310 ezer forintot keresnék, ami viszont nem igazán nő az évek során (2 szakvizsgával, kB. 15 éve dolgozó kolléganőm 350-et kap).

Az új javaslat szerint 2021. januárjától nettó 407600, 2022. Januártól 524000, 2023. Januártól 818600 Ft lenne a bérem.


Cserébe:

- nem vállalhatok sem másodállást, sem magánrendelest, csak valami külön engedéllyel, amiről természetesen semmi értelmes infó nincs

- nem kezelhetem a kórházban azt a beteget, akit magánrendelésen láttam

- ha átmegyek máshova dolgozni, akkor nem kaphatok több pénzt, mint az előző munkahelyemen.


És ezek csak az emészthető dolgok, ami a legfelháborítóbb az az, hogy 1+1 ÉVRE kivezényelhető vagyok bárhova, amit 10 nappal előre kötelesek bejelenteni. Arról szó sincs, hogy ki fizeti a lakhatást vagy az utazást.


Jah, és ez nem úgy működik, hogy lehet választani. Vagy jó az eddigi fizetés és nincsenek megkötések, hanem ez van. Vagy elfogadod, vagy nem dolgozol állami eü-Ben.



Mégis mit gondolnak?

Ezt ki fogja vállalni?


1. Akinek családja van, nyilván nem fogja vállalni a kirendelhetőség miatt.

2. Aki bármilyen egyéb okból helyhez kötött, szintén nem fogja vállalni.

3. Az, aki a magánrendelésen megkeres heti két napon ennyi pénzt, és csan egyet választhat a kettő közül, nem fogja vállalni.



Ezeknek teljesen elment az eszük? Nem vagyok katona. Ha az orvosi előtt valaki azt mondja, hogy ha elvégzem, akkor nem ott dolgozok, ahol akarok, hanem ahova kirendelnek, el sem megyek orvosi egyetemre.

Ha most bevezetik, biztos nem írom alá, ahogy a kollégáim 95%-a sem. Inkább megyek Aldi pénztárosnak, de nem költözöm a páromtól x km-re 2 évre.


2020. okt. 6. 09:36
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
72%
Köszönjük a Háború és béke hosszúságú eszmefuttatást , már attól kivagyok, mikor valaki úgy kezdi ezen az oldalon osztani az észt, hogy ő megpróbálja úgy mondani, hogy a kis butuskák is megértsék. Bocs, de totál nem értek ezzel az egésszel egyet, a béremelés mindenképp a hashznára fog válni az eü-nek ,akárhogy csűröd-csavarod itt jogászkodó álokoskodással a dolgokat. Egyébként képtelenség ,hogy mindenki a magánban maradjon, hisz akkor ott kialakulhatna az aránytalanságok miatt konkurenciaharc, csomóan lesznek, akik a kórházat fogják választani akár valamivel kevesebb pénzért is (ami még igy is sokkal több, mnint amit eddig kaptak), nem mindenki tudja, hogy kell futtatni egy magánpraxist ahhoz ,hogy csúcsra legyen járatva. Mint ahogy más szakmákban sem csak olyanok dolgoznak, akik betegre keresik magukat. Egy bizonyos szint fölött (márpedig ez a beigért fizu afölött van már azért) nem mindenkinek éri meg mindenáron a pénzhajhász gondolkodásmódot követni. Ha jól megél majd a kórházi fizujából, akkor el fogja fogadni azt, hogy aki magánban marad, az többet visz haza mint ő, viszont az ő állása biztos, a magánrenelést fenn kell tartani, folyamatosan kellenek páciensek, hirdetni kell, fejleszteni kell az infrastruktórát. Hagyjuk szerintem ezt a gondolkodásmdot. Nem minden a pénzről szól az életben. Amúgy a kérdező korábban azt irta, ő most 174ezret keres. Mégsen hagyta el ezidáig a pályáját.
2020. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
72%

61-es és társainak:

Rezidensként mondom, hogy eddig foggal körömmel maradtam volna itthon. De az új törvénnyel betelt a pohár. Köszönöm a jobb fizetést a rezidensi éveimre, örömmel kitanulom a szakmát, aztán elhúzok külföldre ahol a nettó 1-2 millió kétszeresét meg fogom keresni államkatonaság nélkül, 21. századi körülmények között.

De mindenesetre ti maradhattok itthon és mutogathattok a "pénzéhes" orvosokra, miközben a 70-80 éves nyugdíjas sebészek kezei alatt fekszetek.

2020. okt. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
11%

#62 Menjél, mire vársz még?

A végére csak kiderül hogy mivel van bajod.

Elvártad volna, hogy a fizetésemelés IS meglegyen, legalább ekkora, de azt is hogy mellette mehess ahová akarsz MÉG többet keresni. Hogy megtarthasd magadnak - mert gondolom már le van zsírozva - hogy elmész a jó kis magánpraxisba és ott majd fejegeted a betegeket, ahelyett hogy rendesen, a fizetésedért a kórházban vagy rendelőben kezelnéd őket.

Hát, ez nem fog összejönni!

És bármennyire is próbálod itt úgy beállítani, az orvosok döntő többsége NEM olyan, mint te. Azok az orvosok, akik eddig is kitartóan dolgoztak a kórházakban, rendelőkben, küszködve, ügyeletekkel, az országban sok helyen rendelve - állami rendelésen - hogy ellássák a betegeket. Nem fognak elmenni maszekba - mert eddig sem akartak menni. Ahogy rengeteg nagyon jó orvos lesz aki eddig is csak kényszerből vitt magánrendelést, hogy meg tudjon élni - most végre majd nem kell neki.

Bármennyire is próbálod itt lejáratni az orvosokat, elérni hogy valaki beszóljon és rosszat mondjon rájuk, nem fog menni.

2020. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 A kérdező kommentje:

Urolso: hiába próbálod sározni.

Én is foggal-körömmel ragaszkodtam az állami eü-höz. Sőt, úgy voltam vele mindig is, hogy ha az alapbérből és az ügyeletből meg tudok normálisan élni, nem fogom a szabadidőm magánrendelesre áldozni. Egyébként ez a bér nekem elég is lett volna ehhez.


Viszont mit írtam, nem vagyok katona. Számomra elfogadhatatlan a kivezénylés.

Ha ez a választási lehetőség, akkor nem dolgozok állami helyen, csak magánszférában.


És továbbra is állítom, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Az emberek többsége nem szeretné, hogy megszabják, hogy hol kell dolgoznia. Mindezt 10 napos határidővel.

2020. okt. 6. 21:45
 65/66 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok víz folyik még le a Dunán mire ez a gyakorlatba jut"na". Szóval kár most előre ítélni még szerintem.
2020. okt. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
0%

'Ok, akkor nem fogsz elköltözni. Akkor keress a jomonitor.hu-n árufeltöltő állást, az biztos sokkal jobb."

Nem ott fog hanem pl. Németországban havi 6.500 euró bruttóért, mivel orvoshiány van.Pl. urológushoz 3 hónap a várakozási idő. És ehhez a pénzhez nem kell 3 évet várnia és 66 évesnek lennie

2020. okt. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!