Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mégis mit gondol a kormány,...

Mégis mit gondol a kormány, ki fog így az állami eü-Ben dolgozni?

Figyelt kérdés

Idén szakvizsgázom (azaz 5 éve dolgozom) , a jelenlegi nettó alapbérem 174 ezer forint. Az eddigi rendszer szerint szakvizsga után kB. Nettó 310 ezer forintot keresnék, ami viszont nem igazán nő az évek során (2 szakvizsgával, kB. 15 éve dolgozó kolléganőm 350-et kap).

Az új javaslat szerint 2021. januárjától nettó 407600, 2022. Januártól 524000, 2023. Januártól 818600 Ft lenne a bérem.


Cserébe:

- nem vállalhatok sem másodállást, sem magánrendelest, csak valami külön engedéllyel, amiről természetesen semmi értelmes infó nincs

- nem kezelhetem a kórházban azt a beteget, akit magánrendelésen láttam

- ha átmegyek máshova dolgozni, akkor nem kaphatok több pénzt, mint az előző munkahelyemen.


És ezek csak az emészthető dolgok, ami a legfelháborítóbb az az, hogy 1+1 ÉVRE kivezényelhető vagyok bárhova, amit 10 nappal előre kötelesek bejelenteni. Arról szó sincs, hogy ki fizeti a lakhatást vagy az utazást.


Jah, és ez nem úgy működik, hogy lehet választani. Vagy jó az eddigi fizetés és nincsenek megkötések, hanem ez van. Vagy elfogadod, vagy nem dolgozol állami eü-Ben.



Mégis mit gondolnak?

Ezt ki fogja vállalni?


1. Akinek családja van, nyilván nem fogja vállalni a kirendelhetőség miatt.

2. Aki bármilyen egyéb okból helyhez kötött, szintén nem fogja vállalni.

3. Az, aki a magánrendelésen megkeres heti két napon ennyi pénzt, és csan egyet választhat a kettő közül, nem fogja vállalni.



Ezeknek teljesen elment az eszük? Nem vagyok katona. Ha az orvosi előtt valaki azt mondja, hogy ha elvégzem, akkor nem ott dolgozok, ahol akarok, hanem ahova kirendelnek, el sem megyek orvosi egyetemre.

Ha most bevezetik, biztos nem írom alá, ahogy a kollégáim 95%-a sem. Inkább megyek Aldi pénztárosnak, de nem költözöm a páromtól x km-re 2 évre.


2020. okt. 6. 09:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
83%

#26 Ez semmiféle megkötést nem ad a betegnek. Te oda mész ahová akarsz, ezentúl is lesz magánrendelés, magánkórház, ahogy most is van. Ott ugyanúgy fogsz fizetni.

Az orvosnak kell eldöntenie, hogy ő, mint orvos a magán vagy az állami szektorban fog-e ezután dolgozni. Az nem fog előfordulni, hogy fél évvel későbbre kapsz időpontot az ortopédiára végre, majd ott közli veled a doki, hogy legközelebb inkább menj a magánrendelésére, mert az gyorsabb, ahol ugyanazt már 20 ezerért fogja neked csinálni, ugyanaz a doki, mint az állami rendelésen kellene. Ha magán rendelésre mész akkor ott egy olyan orvos lesz aki csak magánpraxisban dolgozik, az állami szakrendelőben meg olyan orvos, aki csak az államiban dolgozik. De te továbbra is választhat a kettő között, mint most.

2020. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
85%
aki nem vidéken él, az ezt nem akarja érteni....
2020. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
65%

Ezek mind hasznosak. Nem is gondoltam volna, hogy a kormány képes ilyen jó intézkedést hozni. Nem kell másodállást vállalnod, mert normális fizetésed lesz. Aki rendesen dolgozik a fő állásába fárad ki. Ezek után az állami praxisra fognak koncentrálni az orvosok. Nem hanyagolják már talán el az államiakat


Vidéken amennyiben nagyon szükség van egy orvosra átvezényelnek egyet Bp-ről. Ez mindenkinek jó. Lesz orvos vidéken is ezentúl.


Neked orvosnak, ha pedig ezután is 3 millát akarsz keresni, nem kötsz ilyen szerződést és praktizálsz magánrendelőbe tovább.

2020. okt. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
64%

Arra lennék kíváncsi, hogy azok, akik eddig hajlandóak voltak kimenni egy másik országba dolgozni orvosként, hogy ne kelljen mindenféle külön munkával pénzt keresniük, csak a rendes állásukban dolgozzanak, nyugodtabban, egy fizetésért, meg amiatt, hogy ez a fizetés az itthoninak többszöröse - kb. akkora mint amire most megemelik a bérüket, azoknak mi is a problémájuk most azzal hogy egy bérük lesz, ezért egy helyen dolgozhatnak majd csak?

Kint sem dolgozhat az orvos egyszerre szerződéssel egy állami intézményben és magánkórházban IS. Kint is választani kell. Oda - a határon túlra, akár a tengeren túlra is hajlandóak voltak ezrek kimenni ezért - itthon akkor mi vele a gond? Miért lenne baj ha esetleg ezen a pár száz km-es országon belül kell kicsit arrébb dolgozni?

Mérnök kollégáim között vannak akik napi szinten utaznak száz km-reket a munkahelyükre, mert szívesebben laknak a cégtől messzebbi városban, akár a Balaton vagy a Velencei tó mellett, és kocsival max. 1 óra alatt beérnek.

2020. okt. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
88%
En attol tartok, maganban nem fog senki...
2020. okt. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
56%
Semmit sem érdemeltek.
2020. okt. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
72%
Emberek, mégis mit vártok? Még mindig a Fidesz van hatalmon, minden idők legnépnyúzóbb, legkorruptabb, legtisztességtelenebb pártja! Ezért kéne végre egy normális kormányt választani.
2020. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
78%
sokan meg a havi 150-nel irigységből se fognak egyetérteni a nemtetszésüket kinyilvánító orvosokkal...
2020. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 A kérdező kommentje:

Aki külföldre ment, az megbeszélte a családjával, összecuccoltak, mind aketten kerestek munkát és kimentek.


A saját akaratából, a a partnerrel, családdal való közös megegyezés alapján történő költözést ne vegyük már egy kalap alá a "10 nap múlva 1 évre átmész Szegedről Salgótarjánba" dologgal.


Úgy volt, hogy a párom ide költözik, itt keres munkát. Nem talált. Viszont talált az ország másik felében, 4 óra autóútra. Mérlegeltünk, döntöttünk. Én mobilisabb vagyok, mert nekem ott lenne munkalehetőség, hát megyek.


Ezzel úgy gondolom semmi gond nincs. Dönthettem, hogy a párkapcsolatom és egy új munkahely és költözés, vagy a jelenlegi munkám.

Azt viszont nem tartom fairnek, hogy csak úgy kivezényelnek.


És marhára megnézném, hogy a sok nagypofájú, aki szerint ez jogos, mégis mit szólna, ha közölné vele az állam, hogy az ő szakmájában hiány van 400 km-rel arrébb, úgyhogy 10 nap múlva pakolhat. A családjával meg csináljon, amit akar.

2020. okt. 6. 12:34
 40/66 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező szerinted az autópályákat hogy építik? Csak úgy kérdezem. Úgy megy hogy arra ahol a munkások laknak? A rendőrök meg a katonák mit szóljanak, ha levezénylik őket a határra? A kamionosok se otthon az udvarba forgolódnak.


Megértem, neked ez nem tetszik, hát nem fogadod el.

2020. okt. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!