Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúgtak a munkahelyemről,...

Kirúgtak a munkahelyemről, mert covidos lettem, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen egyre többen jelentettek beteget, és többen igazoltan covidosok lettek. Emiatt a cég a teljes alkalmazotti kör PCR tesztelését elrendelte. Mikor megjöttek az eredmények (az enyém is pozitív lett), hazaküldtek mindenkit, akinek pozitív lett a tesztje. Engem miutan hazaküldtek ki is rúgott a főnököm. Azonnali hatállyal felmondott. Ezt otthon tudtam meg. Így még táppenzre se tudtam magamat vetetni.

A többi kollégámnak nem mondtak föl, pedig ők is haza kellett menjenek a pozitiv tesztjuk miatt.


Én március közepén új munkahelyen kezdenék, de ezt tudta a munkaltatóm, nem volt ellenvetése korábban. Azt gyanítom, ez most szándékos kibabrálás, mert ezek szerint mégse örült a munkahely váltásomnak.


Jogilag mit tehetek? Nagyon aljasnak érzem az egészet, főleg, hogy esélyem se volt barmit tenni, cég 70%-a covidos ott kaptuk el ráadasul ezt a vírust, én meg sikeresen átadtam a feleségemnek is. 3 kisgyerekkel, köztük egy tartósan beteggel van otthon a párom, nagyon nem hiányzott ez most.



2021. febr. 24. 21:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Perelni kell, vagy hagyni a fenébe és menni az új munkahelyre, addig meg kibírni valahogy.
2021. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Mi volt a terv, miért nem vetetted magad táppénzre? Csak a háziorvosodat kellett volna felhívnod.

Most már mindegy, azt teheted, amit az #1-es mondott. Az illetékes törvényszéken keresetlevéllel munkaügyi pert indíthatsz, vagy duzzogva elengeded.

2021. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Mi áll indokként a feomondásban? Azonnali hatállyal csak úgy nem rúghatnak ki. A minimum 30 napos felmondási idő felét "elengedheti".
2021. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
48%
Mivel tudta, hogy március közepéig táppénzen leszel és utána se hozol hasznot, így ezt látta a legjobb megoldásnak. Érthető
2021. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Azonnali felmondás csak nagyo indokolt esetkekben lehetséges! Mit írt az indomlásba?
2021. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
4: a MT nem ismer olyat h érthető!
2021. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
30%
Hát, talán mégis
2021. febr. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
Szokd meg ezt a helyzetet, mert ennél még csak rosszabb lesz.
2021. febr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyi bírósághoz firdulhatsz, tuti h elveszti a pert a munkáltatód és megkapod a felmondwsi időre szóló pénzt minimum
2021. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Próbaidőn vagy?
2021. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!