Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirúgtak a munkahelyemről,...

Kirúgtak a munkahelyemről, mert covidos lettem, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen egyre többen jelentettek beteget, és többen igazoltan covidosok lettek. Emiatt a cég a teljes alkalmazotti kör PCR tesztelését elrendelte. Mikor megjöttek az eredmények (az enyém is pozitív lett), hazaküldtek mindenkit, akinek pozitív lett a tesztje. Engem miutan hazaküldtek ki is rúgott a főnököm. Azonnali hatállyal felmondott. Ezt otthon tudtam meg. Így még táppenzre se tudtam magamat vetetni.

A többi kollégámnak nem mondtak föl, pedig ők is haza kellett menjenek a pozitiv tesztjuk miatt.


Én március közepén új munkahelyen kezdenék, de ezt tudta a munkaltatóm, nem volt ellenvetése korábban. Azt gyanítom, ez most szándékos kibabrálás, mert ezek szerint mégse örült a munkahely váltásomnak.


Jogilag mit tehetek? Nagyon aljasnak érzem az egészet, főleg, hogy esélyem se volt barmit tenni, cég 70%-a covidos ott kaptuk el ráadasul ezt a vírust, én meg sikeresen átadtam a feleségemnek is. 3 kisgyerekkel, köztük egy tartósan beteggel van otthon a párom, nagyon nem hiányzott ez most.



2021. febr. 24. 21:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

# 14


Nem is azt kell bizonyítani, hogy valótlan az indok, hanem éppen azt, hogy valós. Így a munkáltatónak kell alátámasztania az azonnali hatályú felmondás jogosságát.


Vagy ha szerinted fordítva működnek a dolgok, akkor én szívesen megvádollak valamivel, aztán utána majd cinikusan megjegyzem, hogy bizonyítsd az ellenkezőjét, különben úgy van, ahogy én mondtam.

2021. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

#19 "Amúgy meg a törvény szerint verekedés és ittas vagy drogos állapotban megjelenés miatt azonnali hatállyal elbocsátható a dolgozó. "

Igazad van, de ez akkor fegyelmit jelent, nem sima elbocsátást. Annak is kell legyen nyoma.

2021. febr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 everlight ***** válasza:
Ne menjen senki tesztre, ez a tanulság
2021. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
A sablon 1 hónapos felmondás általában úgy szól, hogy a munkavállaló kéri a munkáltatót, hogy ha lehet, tekintsen el a felmondási időtől. Amennyiben a kérdező ilyet adott le, akkor a munkáltató mindössze teljesítette a kérését.
2021. febr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Megoldódott! Köszi mindenkinek.

Táppénz lett, de volt egy vita még előtte, végül sikerült megegyezni, tisztázni mindent.


Sajnos az egész család, a kisgyerekek is mind elkapták tőlem, most a legfontosabb, hogy ebből kijöjjünk.

2021. febr. 27. 14:23
 26/28 A kérdező kommentje:

2-es. Mikor megjött a teszteredmény és haza kellett menni a házidoki rendelési ideje akkor már véget ért. (Különböző napokon más-más időpontokban rendel, van hogy reggel 2 órat van hogy este 2 órat.) Ezért nem tudtam elérni. Hívtam, de senki nem.vette fel. Másrészt azonnal intéztük, hogy ki tud segíteni ennivalót hozni, bevasarolni egyebeket, mert biztos voltam benne, ha én pozitiv vagyok akkor a kis lakasban velem élő családom is már elkaphatta. (És igen, most mind szenvedünk mar itthon.)

Emailt írtam a háziorvosnak este, de közben jött már az sms.

2021. febr. 27. 14:29
 27/28 anonim ***** válasza:
#26 Gyógyuljatok!
2021. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Rendezodott. Már az új helyen vagyok, nincs időm már gyakorizni.
2021. márc. 29. 01:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!